Derby rozhodl dvěma góly Dvořák

Předehrávané 37.kolo ČFL měla šestá Jiskra Domažlice za soupeře 16.celek tabulky FK Tachov. Jednalo se o odvetné utkání s podzimní sezony, kdy Jiskra v Tachově prohrála v nastaveném čase 0:1.Trenér Tachova Vaigl postrádal zraněného Folejtara.Domácí kouč Skála neměl k dispozici dlouhodobě zraněné Bártu a Leitla a Hrdličku.O proti zápasu s Pískem nastoupil v základní sestavě Javorský.
TJ Jiskra Domažlice – FK Tachov 1:3 (1:1)
Do zápasu vstoupili lépe domácí.Ve 2. minutě vysunul Mužík  Beránka po levé straně.Ten ostrým centrem hledal před bránou naběhnutého Brauna,ale Houdek na poslední chvíli míč  před ním vyrazil.V 5. minutě vysunul Černý Roubala,kterému za pomocí obránce sebral míč  včastným vyběhnutím Houdek.V 18. minutě odpískal rozhodčí Grimm faul Chocholouška na Vaněčka ten sám trestný kop rozehrál Beránek ho hlavou tečnul a vystrašil Šimana , který musel míč směřující k levé tyči vyrážet na roh.Po je rozehrání se míč postupně dostal až před šestnáctku kde Hofffmann přiťukl míč Třískovi , který z 18. metrů umístil míč k pravé tyči branky Šimana 0:1.Ve 29.minutě vysunul hlavou Tříska Kropáčka, který vystřelil z 19.metrů přes Chocholouška. Tečovaná střela skončila na horní síti branky. Ve 35.minutě zahrával Mužík z pravé strany rohový kop.Balon se dostal k naběhnutému Roubalovi,který střílel z 10.metrů těsně vedle pravé tyče Houdkovi branky.Jiskra se tlačila za vyrovnáním.Toho se dočkala ve 42. minutě.Beránek vysunul Leška po levé straně ten se důrazem dostal přes obránce Habarta našel zpětnou přihrávkou nabíhajícího Javorského,který z 12.metrů zasunul míč k levé tyči Tachovské svatyně na poločasových 1:1.Druhý poločas začal pro domácí špatně. V 48. minutě ztratil Braun na půli balon. Míč zatáhl přes bránicího Leška Kropáček obešel Beránka a Bauera vysunul Dvořáka , který střelou k pravé tyči poslal Tachov zpět do vedení 1:2.Hřebíček do domažlické rakve,jak se později ukázalo zatloukl Tachov v 50. minutě. Matas poslal dlouhým pasem do předu Kropáčka,ten se zbavil Bauera řítil se do vápna ,kde obešel Chocholouška ,,vykoupal“ kličkou Hrubého míč předložil Dvořákovi, který skluzem před atakujícím Javorským po třetí překonal Šimana k pravé tyči na 1:3.V 53. minutě neuznal Grimm dorážku Vaněčka pro ofsajd.Hosté se zatáhly a přes svoji branku a bránili pro ně přízniví výsledek.V 59. minutě  uprostřed hřiště naskočil hostující Ruda do Javorského kopačkami do břicha,že mu vyrazil dech. Nepřesný sudí Grimm,který zápas hodně pouštěl,což vyhovovalo trvdě hrajícím hostům.Rudovi za tento ošklivý zákrok, nedal ani žlutou kartu.Hodně otřesený Javorský musel po ošetření střídat.Domácí se nevzdávali v 64.minutě přenesl Beránek balon zleva na pravou stranu na hlavu Bauera,který vracel na malé vápno na nehlídaného Kyndla, který opět hlavou trefil levou tyč branky hostů.Domácí se  tlačili před Houdka jako Lešek který se probil po levé straně vystřelil a Houdek povedenou střelu reflexivně vyrazil před sebe.V 69. minutě vysunul Beránek Kyndla na šestnáctku ten vracel zpětnou přihrávkou na Mužíka, který z 22. metrů mířil vedle pravé tyče.Zřejmě rozhodující moment přišel v 74. minutě .Domažlice obléhali branku Houdka.Lešek vracel hlavou míč do šestnáctky.Chocholoušek v souboji s Dvořákem byl stažen na zem.Grimm ukázal na penaltu. K té se postavil kapitán Mužík. Vědom si toho,že Houdek zná jeho exekuce penalt se jí snažil poslat pod břevno to,ale přestřelil.V samém závěru už se domácím vyrovnat nepodařilo.Tachov si tak odváží z Domažlic cennou výhru.

Branky: 41. Javorský – 20. Tříska, 48. a 50. Dvořák.

Rozhodčí: Tomáš Grimm – Martin Svatík, Ladislav Szikszay. ŽK: 2:1 (21.Bauer, 24.Mužík – 68.Kropáček). Diváků: 485.

Delegát: Robert Ploch

Jiskra Domažlice: Šiman – Hrubý, Chocholoušek, Bauer, Beránek (78. Došlý) – Javorský (61. Buršík) – Roubal (57.Kyndl), Mužík, Braun, Lešek – Černý. Trenér: Jiří Skála.

FK Tachov: Houdek – Habart, Matas, Knakal, Mlynařík (80. Šácha) – Tříska – Stružka (56. Ruda), Hoffmann, Vaněček (64. Hradecký) – Dvořák, Kropáček (72. Hrošovský). Trenér: Pavel Vaigl. (poj)

Ohlasy na Tachov:

Jiří Skála trenér Jiskry Domažlice :,,Tachov byl dneska důraznější v koncovce.Byl efektivnější dal tři góly.Další příčinou jsou naše opakující se hrubé chyby v defenzivě.Dneska to bylo atraktivní specifické utkání.Hosté praktikují vzdušnou hru. Dlouhé auty všechno hrají přes Dvořáka.Míč je pořád ve vzduchu. Než si ho připravíte pro nějakou kombinaci,tak uběhne spousta času.Nám se náskok soupeře nepovedlo dohnat.Myslel jsem si, že naše vyrovnávací branka kluky nakopne.Bohužel zpočátku druhého poločasu jsme udělali hrubé individuální chyby ,které utkání rozhodli.V minulém kole jsme proměnili všechny penalty dneska se nám to nepovedlo. Nelze to Petrovi (Mužíkovi) zazlívat.Penalty jsou loterie.Minule dvě proměnil.Teď se rozhodl pro variantu střílet do prostředka  bohužel přestřelil.Je pravda, kdyby jsme proměnili mohli jsme utkání dotáhnout alespoň do remízového stavu.Teď nás čekají Benátky nad Jizerou do třetice doma. Je to farma Mladé Boleslavy a pokud je doplněna o její hráče,tak působí velice dobře kombinačně, technicky, rychlostně. Součastně s naším utkáním se hraje poslední kolo Synot ligy.Nevíme  v jakém složení soupeř přijede.Bude to určitě pro nás náročné utkání i s ohledem na to,že jsme dlouho nevyhráli za tři body.Bude to náročné,ale já věřím že se nám to podaří zlomit a vyhrát“.
,,Nezačali jsme dobře 20 minut jsme spali a byli jsme za to potrestáni gólem. To nás trochu probudilo a do poločasu jsme měli nějaké příležitosti a pak srovnali. Druhý poločas nás srazily rychlé dva góly a s tím už.jsme nedokázali nic udělat i když jsme si brankové příležitosti ještě vytvořili.
myslím si, že zápas se lámal někde jinde ne neproměněnou penaltou. Jejich hra je založená hlavně na bojovnosti a soubojích“ řekl k utkání obránce Jiskry Domažlice,Martin Hrubý.

,,Zápas začal ve velkým tempu a nasazeni. Bylo hodně soubojů, rozhodci hru nechal hrát a tak to byl boj o střed hriště, myslím že v prvním poločase jsme měli větší důraz a nasazeni, měli jsme několik standartek, gól jsme dali také po dohrané standartce. Domažlice dobře roztahovali hru, ale nedostávali se tolik do zakončeni až ke konci poločasu, kdy domažlický hráč přetlačil Habarta a nacentroval a Javorský krásnou střelou v polo skluzu uklidil míč k tyči, a tak jsme šli do kabin za stavu 1:1. Myslím, ze pro nás byla škoda, ze jsme si nechali dat takový gól,  když jsme v prvním poločasu byli dravější důraznější než soupeř. Druhy poločas chtěli Domažlice začít asi aktivněji, ale my jsme vyřešili dva přechody do útoky výborně a rázem jsme vedli 3:1. Pote tam měli Domažlice asi dvě šance, ale nedaly. Postupem času to byl už pouhý boj a samy souboj. My jsme tam měli ještě brejk 4 na 2 , který jsme měli vyřešit golem. Naopak na druhý straně Domažlice neproměnili penaltu a ze závěrečných nakopávaných balonů si šanci nevypracovali, a tak zápas skončil 1:3. Domažlice jsou dobrý tým, ale myslím, že jsme je přehráli v důrazu a bojovnosti“řekl k utkání střelec dvou gólů František Dvořák (poj)