Zbůch

Ve druhém přípravném utkání remizovali třetiligový fotbalisté Jiskry Domažlice v sobotu 23.7. s juniorkou FC Viktoria Plzeň 3:3. Týden před tím deklasovali exdivizní ve stejném areálu  SK Petřín Plzeň 10:3 po poločase 7:1. Branky vstřelily  za hosty :6.Motl,62. a 68. Bednář  Za Jiskru 8.41.- Došlý,11.33.39.43.- Černý,56.Roubal,81. 89.- Fořt.V utkání s Juniorkou Viktorky chyběl pro zranění Petr Došlý,který se v zápase s Petřínem prezentoval dvěma brankami v utkání se  zranil , proto nemohl nastoupit proti Viktorii  U 21.Ta absolvovala utkání  9.7.Tachovem 4:2,15.7. Lhotu deklasovala 11:0,20.7. s Pískem 3:4. 26.7. s ligovým dorostem U 19 1.FK Příbram 3:1.V neděli 30.7. čeká juniorku už ligové utkání s  FC Vysočinou Jihlava v Luční ulici od 11.hodin.

FC Viktoria Plzeň U21 – TJ Jiskra Domažlice 3:3 (3:1)

Do utkání vstoupili brankově domácí, když se po brejku  přihrávce z pravé strany od Graiciara   trefil k levé tyči Matějka 1:0 to běžela osmá minuta zápasu. Jiskra odpověděla za 4. minuty.Hrající asistent trenéra Fořt si orazil míč se Špírkem pravačkou poslal z pravé strany balon před malé vápno. Tam si naběhl Hrubý a přesnou hlavičkou nedal brankáři Viktorie Luhovému šanci 1:1.Za minutu na to přihrál Graiciar Maškovi, kterému hosté střelu zblokovali. V 17. minutě vysunul Špírek Roubala, který z 18. metrů mířil těsně nad branku Viktorky.Známé pravidlo nedáš dostaneš platilo v 19.minutě. Romário nachytal Brauna našel výborného Matějku,který zvýšil střelou po zemi k pravé tyči na 2:1.Ve 25. minutě vypálil z 25. metrů Braun,ale jeho střela byla tečovaná. Na druhé straně mířil hlavou Matějka nad hlavou.Ve 33. minutě hledal Braun Roubala před brankářem ,ale nic z toho nebylo.Jiskra se snažila o vyrovnání. V téže minutě vysunul Černý Leška , který trefil se 16. metrů boční síť branky Luhového.V 35. minutě opět spolupráce Romária a Matějky, který ve vyložené šanci neproměnil,díky v častnému vyběhnutí Švihoříka ,který pokus Matějky zblokoval na roh.Ve 38. minutě musel pro zranění střídat Mužík Buršíka.Ve 41. minutě zakončoval tělem Černý po centru Špírka z levé strany.Ve 43.minutě se po ose Brožík- Kopřiva- Debelis a Hašek dorazil před Švihoříkem na poločasových 1:3.

O přestávce posla kouč Dejmek Bauera za Leška. Hostující trenér Shweinert prostřídal také několik hráčů. Druhý poločas patřil Jiskře, která zaslouženě vyrovnala na 3:3.Nejprve se v 50. minutě se trefil Fořt na 2:3.Za osm  minut se kopala penalta , kterou sudí Volf nařídil po faulu v šestnátce na Černého. Mužík ji bezpečně k levé tyči proměnil jak se později ukázalo na konečných 3:3. Hosté zahrávali sérii rohů. V 68. minutě mířil Javorský nad branku.V 81. minutě měl po povedené přihrávce z levé strany od Chocholouška Černý, který míč špatně trefil  mířil sám před Luhovým vedle branky. Jiskru čeká v sobotu utkání 1.kola Mol cupu v Lomnici u Sokolova s místní TJ Lomnice 10.týmu loňského ročníku krajského přeboru Karlovarského kraje.

FC Viktoria Plzeň  U21:  Luhový, Debellis(46.Krušina),Teršl,Piroch,Vukajlovič(61.Petr),Romário(46.Havel)Brožík(46.Kule),Kopřiva,Graiciar,Matějka,Hašek(46.Skála).Trenér: RadekSchveinert. Vedoucí mužstva: Jiří Schuster

Sestava Jiskry Domažlice:

Švihořík – Hrubý, Javorský, Chocholoušek, Lešek (46.Bauer)- Černý, Braun, Špírek(85.Hojda), Buršík(38.Mužík), Roubal- Fořt (72.Bláha). Trenéři:Milan Dejmek, Michal Štolka a Pavel Fořt.

Rozhodčí: Volf, Ruda, Doksanský. Diváků:65.

Po utkání trenér Milan Dejmek uvedl:,, Do zápasu jsme vstoupili naší hrubkou,po které jsme inkasovali. Po chvíli jsme vyrovnali. Potom jsme měli špatných cca 25. minut, kdy jsme nedohrávali souboje kazili jsme přihrávky a špatně jsme  vzadu komunikovali. Z toho jsme dostali dva góly. V poločase jsme si to vyříkali. Obraz hry se změnil my jsme přidali hráli jsme co jsme měli a zaslouženě vyrovnali a ještě neproměnili šance.Z druhou půlí jsem spokojený s první v žádném případě“. (poj)