Jiskra Domažlice

Oficiální stránky fotbalového klubu
Jiskra Domažlice
www.fotbaldomazlice.cz

Příští zápas

Honzu Zajíčka vyzpovídal Jirka Pojar

Honzu Zajíčka vyzpovídal Jirka Pojar

Dnes vám přinášíme zajímavý rozhovor s kanonýrem Jiskry Domažlice s Honzou Zajíčkem.

Honza Zajicek, který je se sedmi brankami na pátém místě v tabulce střelců ČFL skupiny A.

 

 

Jak jsi viděl ten zápas v Sokolově a svůj gól?

Na zápas jsme se připravovali stejně jak na každý jiný i s vědomím toho, že jsme se Sokolovem prohráli minulý rok, jak venku tak i doma. Trenér nás upozorňoval, že jsou sice poslední, ale zápas se nevyhraje sám a musíme odevzdat dobrý výkon, abychom vyhráli. Do začátku zapasu jsme vstoupili dobře, ale bohužel se nám z šancí nepodařilo vstřelit gól. Jsem rád, že se mi podařilo vstřelit krásný gól ještě po tom co jsem netrefil jednoduchou šanci předtím. Jindra Sojka přenesl dlouhým míčem hru na druhou stranu na Rychnu (Rychnovského), který zpracoval míč a viděl mě na prostředku hřiště, kde jsem přeskočil hráče a vybojoval míč. Běžel jsem na bránu a otevřelo se to předemnou, tak jsem vystřelil a díky pro nás se to povedlo a byl z toho gól. O to víc ze to byl gól vítězný. Mrzí mě, ale že jsem neproměnil ještě jednu šanci, díky které jsme mohli zápas odehrát víc v klidu a vyhnout se tlaku, který ke konci přišel.

Jak vypadala ta tvoje šance před tvým gólem?

Myslím, že to bylo po jejich nákopu, kdy jsme získali míč a šlo to po levé straně, kde soupeři utekl Aubi (Aubrecht), oni měli otevřenou obranu a dával přihrávku pod sebe, kde jsem se ocitl sám a bohužel jsem bránu vůbec netrefil.

Co čekáš od šlágru posledního podzimního kola s Admirou Praha v sobotu od 14:00h ?

Na zápas s Admirou se velice těším, protože si myslím že budou chtít hrát fotbal, což nám více vyhovuje. Mají stejný počet bodů, takže to bude možná i boj o první místo a proto do toho musíme dát všechno. Doma jsme ještě neprohráli, takže doufám, že to tak zůstane a konec podzimní sezóny zakončíme výhrou.

Jsi v tabulce střelců se sedmi góly na 5-9 místě společně s Vrbou s Viktorky Kalouskem , Čáchou a Vlasákem . První je Zeman z Bohemky B. Jsi zatím spokojený se sedmi góly nebo jich mohlo být na tvém kontě víc ?

Jsem spokojený s tím kolik mám gólu hlavně díky tomu, že začlenit se do nového týmu, systému a toho co po vás trenér chce není vždycky jednoduché. Na druhou stranu jsem těch gólu mohl přidat určitě víc. Chybí mi trošku klid v zakončení, když se ocitnu sám před bránou. Věřím, ale že příště si na to dam pozor a budu tyhle šance proměňovat.

Právě Martin Čácha bude soupeřem v dresu Admiry Praha v sobotu? Znáš toho hráče a budete si jako mužstvo dávat na něj speciálně pozor?

Já osobně toho hráče neznám, ale trenéři nás na něj určitě upozorní, hlavně kluky v obraně a budeme si na nej dávat větší pozor, protože to bude zkušený hráč, který umí dávat góly a rozhodovat zápasy....

Říkáš že to bude souboj o první místo, ale je tam ještě Bohemians B, které hostí Přeštice. Aby jsme mohli být první po podzimu musíme vyhrát a Bohemka aspoň remizovat s Přešticemi. Je to, podle Tebe reálné?

Věřím v to, že by Bohemka mohla konečně taky prohrát, nebo aspoň remizovat. Jak se, ale zatím v sezóně obzvlášť doma Bohemce daří tak to pro Přeštice nebude jednoduché a doufám v to že by nám mohli pomoct.

Jakou hrou se prezentuje Bohemka B , co by jsi Přešticím poradil , kudy vede cesta k bodům ? My jsme tam trochu vyhořeli a porážka 5:0 nás mrzí do teď stejně tak i s Přešticemi také vysoká porážka.

Jak se s odstupem času díváš na tyto dva zápasy, proč jsme tak vysoko prohráli?

Ty rezervy týmu se většinou prezentují rychlou hrou. Hodně napadají a mají výbornou mezihru. Myslím si, že pomůže tvrdá hra kterou mladý kluci nemají moc rádi. Řekl bych ze zapas v Přesticích jsme si prohráli hlavně kvůli tomu, že jsme byli nervózní, vstoupili jsme do toho špatně a dostali jsme brzo gól. Bohemku nastartoval krásný gól, který proti nám dali a po tom co jsme dostali druhý gól jsme se sesypali a jen se to na nás valilo.

Proč si myslíš, že tak zkušený tým jakým Jiskra disponuje byl v Přešticích nervózní ?

Popravdě ani nevím, možná to bylo tím ze jsme hráli první zapas v sezóně bez Dvořky (Dvořáka), který byl vyloučený a měl stopku a Přeštice nás zaskočili a my si potom nemohli pomoct dlouhým míčem.

Jak bylo těžké se začlenit do nového systému , jakým se Jiskra prezentuje? Jaký rozdíl je v soutěžích divize , kde jsi ,,pálil o sto šest " a teď tady v ČFL ?

Řekl bych ze to pro mě nebylo až tak těžké hlavně kvůli tomu ze jsem většinu kluků znal a s některými jsem i hrával. Znal jsem i trenéra Vaigla který dříve trénoval v Tachově odkud pocházím. Naštěstí pro mě se mi podařilo celkem brzo v sezóně střelit gól a chytil jsem se. V soutěži je určitě velký rozdíl v kvalitě a taktických stránkách týmu. Musím tady daleko víc bránit na co jsem nebyl tolik zvyklý.

Dělá Ti problém bránění? Jaký rozdíl je v soutěžích divize a ČFL?

Tak určitě to není jedna z mých silných stránek. Celkově jsem nikdy moc nebránil spíš jsem čekal ve předu na míče a dával góly. To už ve vyšších soutěžích nejde a protože se musím více vracet je to pro mě náročné, ale věřím že si na to začínám zvykat a po pauze už to pro mě nebude problém.

Za rozhovor poděkoval Jirka Pojar.

Foto, text : Jiří Pojar

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. Bohemians Praha 1905 B 15 31:14 32
2. FK Admira Praha 15 27:12 31
3. Jiskra Domažlice A 15 25:20 31
4. FC Viktoria Plzeň B 15 32:17 30
5. FK Loko Vltavín 15 21:15 24
6. Sokol Hostouň 15 21:24 22
7. FK Zbuzany 1953 15 30:25 20
8. FC Slavia Karlovy Vary 15 24:25 20
9. FC Písek fotbal 15 22:36 19
10. FK Robstav Přeštice 15 27:28 18
11. FK Králův Dvůr 15 21:26 17
12. Povltavská fotbalová.. 15 19:26 17
13. FK Motorlet Praha 15 18:20 15
14. SK Dynamo Č.. 15 14:22 13
15. FK Dukla Praha B 15 19:29 13
16. FK Baník Sokolov 1948 15 18:30 13

Kompletní tabulka

Poslední zápas

Jiskra Domažlice A
FK Admira Praha
1:1
Podrobnosti

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Nejbližší narozeniny

12.12.2022 René Bárta (13)
12.12.2022 Petr Dobrý (50)
16.12.2022 Marek Pazdera (7)
17.12.2022 Zdeněk Sladký (14)
17.12.2022 Sebastian Wendl (7)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 18424
Posledních 30 dnů: 1080 | Posledních 7 dnů: 206 | Poslední den: 20

© 2022 Jiskra Domažlice | Všechna práva vyhrazena | perda@post.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne