Jiskra Domažlice

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Přestřelka na Xaverově skončila 1:0

V neděli 26.5. zavítala Jiskra na zápas do hlavního města, přinášíme Vám kompletní reportáž z utkání.

SK Slavia Praha B - TJ Jiskra Domažlice 1:0 (1:0)

Branky: 32´ Tecl - (48. vlastní, 76. Fillo, 78. Dvořák - neuznáno)

Poslední květnový víkend nabídl v rámci ČFL Skupiny A veledůležitý souboj o první místo v soutěži. Pražská Slavie, která je na prvním místě tabulky, přivítala v Horních Počernicích domažlickou Jiskru, která by se případnou výhrou posunula na první místo tabulky. Slavie by se naopak vítězstvím na devadesátdevět procent stala mistrem soutěže a čekala by už jen na závěrečný play-off souboj s Velvary.

Do utkání nastoupila Jiskra v následující sestavě: Cherepko - Mužík, Zajíček, Rychnovský, Fillo, Dvořák, Jedlička, Svoboda, Čihák, Procházka, Fedak

PRVNÍ POLOČAS

Hned na začátku prvního poločasu se na brankáře Cherepka řítil domácí útočník Stanislav Tecl, jeho pokus se ale podařilo obráncům těsně před vápnem zastavit. Ve 20. minutě přibylo několik závarů u branky Slavie, ze kterých ale hosté nic vytěžit nedokázali. Ve dvaadvacáté minutě muselo fanouškům Jiskry mírně zatrhnout, neboť zůstal na zemi ležet brankář Cherepko. Po chvilkovém ošetření ale pokračoval v zápase dál. Po půlhodině hry se do velkého vápna probojoval domácí záložník a poslal na bránu sraženou střelu. Strážce domažlické svatyně Cherepko však tento pokus reflexivně vyrazil. O minutu později už ale nestačil na střelu Stanislava Tecla a Slavia šla do vedení 1:0. Ihned po rozehrávce to opět zkoušeli domácí, nepřesná střela ale skončila nad branou. Ve 44. minutě se nejprve dostal ke střele Jan Zajíček, tu mu ale domácí dokázali zablokovat a z následného protiútoku pak přišla nebezpečná střela, která ale jen těsně neskončila mezi třemi tyčemi.

DRUHÝ POLOČAS

Po změně stran si ve 48. minutě domácí srazili míč do vlastní sítě, po intervenci pomezního rozhodčí však gól neuznal z důvodu takzvaného "mrtvého ofsajdu". O několik momentů později byl ve vápně stažen k zemi Adam Čihák, penalta se ale nepískala. Potom několik minut hrozili šancemi domácí, nic vážného z toho ale nakonec nebylo. Po hodině hry začal unikat sám na bránu Jiskry Tecl, kterého ale nedovoleně zastavil Václav Svoboda a musel bohužel předčasně do sprch. O deset minut později domácí opět pronikli do vápna, jejich střelu ale zneškodnil opět skvělý Andriy Cherepko. V 76. minutě se po krásném centru dostal k hlavičce Martin Fillo, hlavička skončila v síti. Radost však netrvala příliš dlouho, rozhodčí usoudil, že se Martin nacházel v ofsajdu. O dvě minuty později mohli fanoušci Jiskry slavit potřetí. Tentokrát branka, kterou vstřelil František Dvořák, nebyla uznána z důvodu faulu. V 80.minutě se na lajně uvolnil Martin Fillo, který poslal centr na hlavu Franty Dvořáka, jehož hlavička orazítkovala vzdálenější tyč Kolářovi branky. Zápas tedy skončil výsledkem 1:0 pro domácí.

Rozhodčí: Švagr Tomáš – Doubrava Jakub, Glogar Lukáš
Delegát: Svoboda Miroslav
Diváků: 986

Sestřih z utkání bude ke zhlédnutí na YouTube kanále Jiskry během pár dní. Připravujeme také speciální video přímo ze zápasu.

Děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili Jiskru podpořit přímo do hlavního města! Vážíme si Vaší podpory!