Jiskra v deseti otočila zápas s Hostouní

Poslední zápas před domácím publikem zvládla Jiskra vítězně.

TJ Jiskra Domažlice - Sokol Hostouň 2:1 (1:1)

Branky: 45+1´ Dvořák, 53´ Jedlička  - 12´ Etemike (ČK: 23´ Mužík)

První červnový víkend nabídl poslední domácí zápas Domažlic v této sezóně na domácí Střelnici. Jiskra přivítala středočechy z Hostouně a chtěla se rozloučit s domácími fanoušky vítězně. A měla k tomu i lépe nakročeno, protože Sokol nedokázal proti domažlickému celku vyhrát ani jednou ze šesti pokusů, poslední zápas v Hostouni skončil jednoznačným výsledkem 3:0 pro Jiskru.

Ješte před začátkem zápasu byly uděleny medaile a pohár kategoriím U17 a U19 za postup z Krejského přeboru do 3.ligy. O poločasové přestávce si tento ceremoniál zopakovaly i kategorie žáků, které také ovládli svou soutěž a v nové sezóně se představí v druhé lize.

Jiskra musela před zápasem sáhnout ke změně mezi třemi tyčemi. Kvůli zranění Brycha a Cherepka si mohl první minuty v dresu A-Týmu připsat brankář Aleš Strolený.

Do utkání nastoupila Jiskra v následující sestavě: Strolený - Teršl (Pavlík), Mužík, Rychnovský, Došlý (Jahn), Fillo (Vávra), Dvořák, Jedlička (Zajíček), Čihák, Procházka, Fedak

PRVNÍ POLOČAS

První poločas začal velmi opatrně. Prvních deset minut nabídlo jen takové vzájemné oťukávání a šancí se moc neobjevilo.To se ale změnilo hned ve 12.minutě, když se po centru a velkém závaru ve vápně prosadil hostouňský Etemike. Od té doby začali hrozit domácí, do vápna začalo létat hned několik centrů, ale ani jeden z nich nevedl k vyrovnávacímu gólu. Ve 20. minutě fauloval hostujícího hráče Petr Mužík, který nejprve viděl žlutou kartu, tu ale vzápětí rozhodčí přehodnotil na kartu červenou a domácí kapitán musel bohužel předčasně do sprch. Ve 26.minutě přiletěl do vápna Sokolu nebezpečný balon, který si málem srazil do sítě hostující obránce. Z následného rohového kopu Čihák hlavou těsně minul bránu. Po půlhodině hry zkusil štěstí Fillo, jeho střelu ale v klidu pokryl brankář Pančev. Posledních patnáct minut poločasu nabízelo šance, které by se tak ani nazývat nemuseli. Pár nepřesných centrů, nevýrazných hlavičkových soubojů a nepovedených střel které končili mimo bránu. V nastavení první půle se ale ve vápně uvolnil Martin Fillo a poslal přesný centr na hlavu Franty Dvořáka, který poslal míč nechytatelně do sítě - 1:1.

DRUHÝ POLOČAS

Hned na začátku druhého poločasu se do vápna probojoval Petr Došlý, konečnou střelu ale nedokázal umístit tak aby s ní padl gól. V 50.minutě se po prodlouženém centru dostal sám na malém vápně k míči Tomáš Jedlička a nekompromisní střelou pod břevno poslal Jiskru do vedení. Po hodině hry byl v šestnáctce, po sólu přes polovinu hřiště, faulován Stefan Fedak. K následné penaltě se postavil Martin Fillo, kterého ale bohužel vychytal brankář Hostouně. V 62.minutě vystřelil na bránu Došlý, jeho pokus ale mířil doprostřed brány. O chvíli později po rohovém kopu to zkusil opět Petr Došlý tentokrát z větší vzdálenosti, ale opět mu míč vychytil brankář hostů. Potom opět přišlo hluché místo bez nějakých velkých šancí, které zkusil protrhnout únikem Zajíček, jeho pas před bránu ale nedokázal dostihnout dobíhající Jahn. Následně se začali za vyrovnáním tlačit hosté, jejich snahu ale zmařil v brance debutující Aleš Strolený. Jiskra tak dokázala i v deseti hráčích otočit stav utkání a poslední domácí zápas ovládla výsledkem 2:1.

Rozhodčí: Vojtěch Severýn – Jan Švorc, Jiří Polena
Delegát: Miloš Harmady