Jiskra Domažlice

Oficiální stránky fotbalového klubu

Příští zápas

Jiskra v posledním zápase vykradla Admiru.

V posledním kole se hráči Jiskry vydali na zápas do pražských Kobylis, aby uzavřeli sezónu zápasem s Admirou.

FK Admira Praha - TJ Jiskra Domažlice 0:2 (0:1)

Branky: 25. Jedlička, 86. Teršl

Na poslední zápas sezóny musela Jiskra ještě naposledy do Prahy, tentokrát na ni čekal soupeř z pražských Kobylis - FK Admira. V tomto zápase se už o nic nehrálo, Jiskra končí jako vicemistr České fotbalové ligy skupiny A a Admira si mohla vítězstvím pouze vylepšit pozici v tabulce na konečné sedmé místo. Poslední vzájemné střetnutí na Střelnici skončilo drtivou výhrou Jiskry 5:0.

Do utkání nastoupila Jiskra v následující sestavě: Strolený (Rajchart) - Rychnovský, Došlý (Jahn), Fillo (Zajíček), Pavlík, Dvořák, Jedlička (Vávra), Svoboda, Čihák (Teršl), Procházka, Fedak

PRVNÍ POLOČAS

Jiskra vlétla na svého soupeře hned od první minuty a snažila se co nejrychleji dostat do gólových šancí. První střela na bránu ale přišla z kopačky domácího kapitána, který zkusil prověřit brankáře Stroleného. To samé pak zkusil na druhé straně Jedlička, ani ten ale brankáře nijak extra svou střelou nepřekvapil. Po čtvrt hodině vypálil po rychlé narážečce Fillo, jeho sražená střela ale skončila na rohu. Z toho se pak Admira dostala do rychlého brejku a rychlý projektil, který vyslali domácí před bránu, jen těsně nezachytil nabíhající domácí útočník. V osmnácté minutě se probojoval do vápna domácí Burýsek, střelu ale vyslal vysoko nad bránu. Skákavý centr poslal do vápna o minutu později Rychnovský, žádný z jeho spoluhráčů ale na míč ve výskoku nedosáhl. Střela Došlého pak byla tečována do ochranné sítě. Ve dvacátépáté minutě se míč konečně dostal za brankovou čáru a to z hlavy Tomáše Jedličky, který tak vsítil už svůj třináctý ligový gól v této sezóně a osamostatnil se tak na čele týmových střelců. V následné čtvrt hodině Jiskra kontrolovala hru, ale nevytěžila z toho žádnou větší šanci, která by stála za zmínění. Ve čtyřicáté druhé minutě se probojoval přes Fedaka do vápna Jandovský, toho dokázal v poslední chvíli zastavit Svoboda a odvrátit na roh. Po tom přišla slabá střela, kterou si pohlídal Strolený. V závěru poločasu pak ještě přišlo v rychlém sledu několik soubojů o míč ve vápně Jiskry, nic více se ale už nestalo.

DRUHÝ POLOČAS

Už ve třetí minutě druhého poločasu poslal centr do vápna Došlý, brankář míč vyboxoval jen k Jedličkovi, ten mu ale míč srazil zase zpět do náruče. Po rohovém kopu z padesáté minuty hlavičkovali domácí těsně vedle brány hostů. Po hodině herního času se prohnal do vápna Jedlička, toho ale domácí dokázali včas zablokovat. O minutu později se dostali k centru domácí, hlavička ale minula bránu. Z následného protiútoku mohl skóre Jiskry navýšit Došlý, který se zjevil sám před domácím brankářem, jeho lob ale minul prostor mezi třemi tyčemi. V sedmdesáté druhé minutě se po rohovém kopu ocitl sám na hranici pokutového území nikým nehlídaný Martin Fillo, jeho střelu pod břevno brankář vytahoval na další roh. Přímý volný kop domácích potom skončil nepřesnou střelou mimo bránu. V osmdesáté minutě dopravil míč do sítě Vávra, gól ale neplatil, protože to bylo rukou. O pár minut později se málem radovali domácí, míč ale po několika odrazech a zblokovaných střelách skončil v autu. V 86.minutě zvýšil na 0:2 pro Jiskru hlavou po rohovém kopu střídající Jakub Teršl. V nastaveném čase to potom ještě zkoušeli hosté, z protiútoku ale nic nevytěžili.

Rozhodčí: Lovětínský Daniel – Havlík Martin, Janíček Marek
Delegát: Pospíšil Miloslav