Tachov

Čtvrfinále poháru PKFS svedlo na tachovský stadion domácí favorizovaný tým FK Tachov a lídra krajského přeboru a hostující momentálně druhé mužstvo stejné soutěže fotbalisty TJ Jiskra Domažlice B. Hostující trenéři nemohli počítat s Brataničem ,Černým a Jakubem Korelusem, který dostal dvě utkání po červené kartě z v duelu s Rokycany,ale proti Lhotě v nedělním souboji už bude J.Korelus nastoupit.Dále pro pracovní povinnosti nebyl Sova a dlouhodobě zraněný Čadek a Buršík.Naopak do sestavy zařadili čtyři hráče z kádru třetiligového A mužstva Jiskry. Švihoříka,Teršla , Hejdu a Bezdičku.V základní sestavě od začátku nastoupil nadějný dorostenec Jakub Strnad, který si společně se svými spoluhráči vedl výtečně. Domácí trenér Knakal postrádal Kořínka,Landrgotta,Rudu,Burda nastoupil až v druhém poločase.Na lavičce zůstali i Čížek a Bydžovský.Knakal dal možnost nadějným dorostencům.
FK Tachov – TJ Jiskra Domažlice B  1:5 (0:3)
Začátek utkání se byl vyrovnaný. Do první vážné situace se ,ale dostala domažlická Jiskra B , když po střele Lucáka kopali hosté první roh. Na rohový kop Bezdičky jsi naběhl Kubr , který střelou z malého vápna  překonal poprvé exdomažlického Houdka v bráně Tachova na 0:1.To ukazatel skoré ukazoval 12. minutu zápasu. Za minutu střílel nepřesně  M.Folejtar z 19. metrů.Ve 21. minutě našel ve vápně přihrávckou Habart Zajíčka,ale jeho střele chyběla razance a Švihořík ji v klidu chytil.Přišla 22. minuta a hosté už vedli 0:2. Kdy se po brejkové situaci zůžitkoval přihrávku Hejdy  Bezdička , který překonal vybíhajícího bezmocného Houdka .Za dvě minuty tečocvali obránci Jiskry B střelu Žemličky na rohový kop.Ve 34. minutě zahrával Tachov dva rohové kopy. Folejtarem.Na druhý roh si naběhl Tušl, ale hlavičkoval v záklonu vedle pravé tyče branky domažlického  Švihoříka. Za minutu na to vysunul Hejda Bezdičku, který mířil vedle levé tyče branky domácích.Ve 39. minutě to bylo , už pro domácí hrozivých 0:3. Akci založil Teršl, který našel Bezdičku ten našel Hejdu u levé tyče branky domácích.Hejda balon dorazil na poločasových 0:3.Ve 42. minutě zahrávali domácí borci penaltu pa faulu Teršla na Vyletu. Sám postižený poslal balon vysoko nad bránu Švihoříka..
Do druhé poločasu vstoupili domácí lépe. Hned ve 48. minutě po rohu se před Švihoříkem nejlépe orientoval domácí hrající trenér a bývalý hráč Jiskry M.Knakal , který důrazně zakončil na 1:3.V 52. minutě zahrával rohový kop Lucák a Kubr mířil hlavou nad svatyni domácích hráčů. Na druhé straně domácí kanonýr Bydžovský našel Vyletu ten u levé tyče našel Folejtara, který v pádu zakončoval,ale Švihořík je pokus bezpečně kryl.Po hodině hry se do hlavičkového zakončení dostal domácí Čížek.V  63. minutě roh Forejtara a hlavičkové zakončení znovu Čížka.V 67. minutě zahrával Lucák zpoza šestnáctky trestný kop. Ten parádně poslal do břevna míč se odrazil asi na brankovou čáru a dobíhající Hojda nestačil míč dorazit do odkryté branky tachovanů. V 70. minutě chytil Houdek jasný gól po brejku po levé straně Bezdičky , který se dostal až před nněj. Tak úspěšný už nebyl domácí brankář po chvíli byl ve vápně faulovaný Vlček a rozhodčí Bureš nekompromisně ukázal na penaltu. Domažlický Hejda poslal balon k levé tyči a Houdek  mohl lovit se své branky míč  po čtvrté 1:4. Za dvě minuty se ke střele z 25. metrů dostal domácí Šácha, ale Švihořík byl na místě.Po chvíli hlavičkoval agilní Čížek vedle pravé tyče.Zaslouženého toužebně očekávaného bůra se věrní  domažličtí  fanoušci dočkali v 80.minutě. Hejda zatáhl míč našel na pravo Bezdičku , který před dobíhajícím  Šáchou zpečetil do prázdné brány zasloužené a jednoznačné vítězství modrobílých barev Jiskry Domažlice na 1:5! V 84. minutě to mohlo  být 1:6 ! Lucák obral o míč Vyletu vysunul středem nadějného dorostence Reinigera , který se středem dostal až na hranici šestnáctky vystřelil přes padajícího Tušla,ale minul levou tyč vybíhajícího Houdka.Jiskra Domažlice B se tak po třetí během čtyř let probojovali do seminále PKFS jeden rok tuto soutěž nehráli.Domažlicím tak los v semifinále poháru   přisoudí buď Kralovice,Nýrsko nebo Rokycany.

Branky: 48. Knakal 22. a 80. Bezdička, 40. a 72. z penalty Hejda, 17. Kubr. Rozhodčí: Bureš–Mazanec- König