Luby

13.4.2019

Rozhodčí: Šimek František, Hamouz Jakub, Říha Zdeněk, Komanec Petr

21.kolo svedlo na předměstí Klatov do lub domácí Start a hostující Jiskra Domažlice B Benfika.

Celé utkání měli naši hráči na vrch. Svoji převahu dokázali vyjádřit až v 31. minutě.

Do vedení poslal Benfiku Černý. Za minutu to bylo 2:0 to se trefil Ivo Vojtko.

Domácím se poté povedlo snížit když  zahrávali  spornou  penaltu. Tu  proměnil Voráč.

Do šaten se šlo za stavu 2:1 pro Benfiku.

Domácí  se chtěli pokusit o vyrovnání , ale proti byl jejich odchovanec v barvách Benfiky  Pavel Javorský, který využil minely domácího kapitána Vejskala.Ten vracel balon na domácího golmana Hromadu , který musel vyběhnout a balon přihrál přímo Javorskému, který ho obloučkem z 20. metrů přehodil  zvýšil na 3:1.

V 52. minutě byl ve vápně faulovaný Javorský. Rozhodčí Šimek ukázal na penaltu. Tu bohužel Kadlecovi vystihl brankář Hromada a vyrazil střelu směřující k levé tyči na roh. V 57. minutě vysunul Waldmann Kadlece na levo ten ve vápně našel Šmejkala, který střelou z 11. metrů  zvýšil k prvé tyči na 1:4.Za dvě minuty se ve středu hřiště zmocnil balonu Šmejkal navedl si balon a parádní střelou o břevno z 25. metrů nedal Hromadovy žádnou šanci 1:5!Po 60. minutách to bylo 1:6 to Waldmann poslal oblouček za obranu na Kadece ten přihrál ve vápně na Šmejkala, který se 12. metrů vystřelil a domácí hráč Votava dorazil jeho střelu jako vlastní gol za záda Hromady na jak se později ukázalo konečných 1:6.

Domácí hráči mohli být rádi, že utkání skončilo jenom 1:6…..

TJ Start Luby

V. HromadaJ. Voráč , P. Kvítek [-] , J. Holý [-] (80. P. Sysel [-] ) , A. Čížek [-] , M. Sysel [-] (61.J. Rašek [-] ) , T. Votava [-] (65. J. Štastný [-] ) , M. Šůs [-] , J. Nešpor [-] , M. Vejskal [-] , T. Bureš [-]
TJ Jiskra Domažlice B
A. Bratanič [-] – I. Vojtko [-] , O. Černý [-] (65. J. Kubr [-] ) , T. Korelus [-] (73. L. Reiniger [-] ) ,M. Pavlíček [-] (65. J. Korelus [-] ) , L. Waldmann [-] , P. Kadlec [-] (61. F. Šťastný [-] ) , P. Javorský [-] , D. Lešek [-] (80. J. Kalný [-] ) , K. Šmejkal [-] , M. Hojda [-]
Počet diváků: 95.
Rozhodčí: ŠIMEK František – HAMOUZ Jakub, ŘÍHA Zdeněk.

Ohlasy k zápasu

Jan Voráč, hráč domácích: Na soupeře z Domažlic jsme si doma věřili. Myslím si , že jsme ani nezačali špatně, ale pak během dvou minut jsme ve 30. minutě prohrávali 0:2. Minutu na to jsme se dostali zpět do hry, kdy jsme snížili z penalty. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že zápas otočíme. Na místo toho na nás soupeř vlítl a v rozmezí asi 15 min nám nasázel 4 goly. Zápas už se pak dohrával v nudném tempu a my jsme obdrželi od Domažlic další debakl.