Benfika utrpěla v generálce krutou porážku
Domažlice
Umělá tráva v Domažlicích byla dějištěm čtvrtého týmu krajského přeboru Plzeňského kraje TJ Jiskra Domažlice B a osmého týmu divizní skupiny A FC Viktorií Mariánské Lázně.Její exdomažlický trenér Purkart se musel obejít bez tria hráčů.Kořistka , Lorenc, Parák
Benfice chyběl bratři Korelusové,Kubr, Šťastný, Čadek.
Začátek utkání patřil Benfice, která lépe kombinovala. M.Lázně se nemohli dostat do hry. Paradoxně, ale to byli hosté z Lázeňského města,  kteří  šli do vedení v osmé minutě. Balon se odrazil od Vlčka k Lattishovi, ten  střelou k pravé tyči Brataničovi branky otevřel gólový účet generálky  0:1. Ve 14. minutě vysunul Blažek Šilhána středem. Ten přiťukl rozběhnutému Drahorádovi, který utekl Černému, až na vyběhnutého Brataniče, který mu pokus z 10 metrů vyrazil. Benfika se dostala k první střele v 17. minutě střílel se 26 metrů Javorský. Ve 27. minutě fauloval Šilhána Vlček. Balon hosté rozehráli na Kravara, jeho tvrdou střelu z 25 metrů směřující pod břevno musel Bratanič boxovat.Ve 28. minutě musel Bratanič boxovat rohový kop Lukáše zprava směřující ke vzdálenější tyči. Benfika mohla ohrozit branku Štrunce ve 34. minutě , když před šestnáctkou fauloval Grambal Šmejkala. Trestný kop Vojtka z 19 metrů skončil nad bránou.Ve 39. minutě fauloval opět Grambal Šmejkala. K trestňáku se postavil Vlček jehož střela z 21 metrů  skončila v náručí Štrunce.V 41. minutě našel trestným kopem Cinkanič hlavu Šilhána, ale nepříliš prudká hlavička skončila v náručí Brataniče.  Za dvě minuty dával ve vápně Kadlec přihrávku pod sebe a Buršík z 1. metrů orazítkoval břevno branky Štrunce.V 45. minutě dal pod sebe balon Pěček, který vysunul  Lattische jehož střelu z 10. metrů srazil Bratanič na roh.Ten na krátko rozehráli zleva Lattisch s Kravarem ke kterému si seběhl zprava exdomažlický Blažek a střelou k levé tyči upravil na poločasový výsledek 0:2. Do druhého poločasu vstoupila Benfika s cílem vyrovnat. V 51. minutě vysunul Černý Šmejkala, který zpoza šestnáctky střílel a vystřídavší brankář Šmejkal pokus kryl.  V 58. minutě našel Zajcev na pravém křídle Blažka ten před bránou našel druhého exdomažličáka v dresu  hostů Štěpána, který bezpečně zvýšil na 0:3. Javorský odkopl celkem nešťastně míč na Štěpána ten posunul na Vasila někam na roh vápna, on se s tím otočil směrem na bránu, zasekl kolem probíhajícího Tondy Vlčka a umístil na zadní tyč na 0:4.To ukazatel ukrajoval 76. minutu.
Za dvě minuty  se probil Zajcev po levé  straně našel na osamoceného Drahoráda, který míč dorazil na 0:5. Benfika se zaslouženého snížení na 1:5 dočkala v 81. minutě. Lešek vysunul do vápna Javorského, který v souboji s Cinkaničem upadl a rozhodčí Kastl nařídil penaltu.Buršík o levou tyč upravil na konečných 1:5.  Za tři minuty běžel na Brataniče Stehlík,  ale domažlický brankář ho vychytal. V 88.  min. ještě  střílel zleva z 15 metrů Javorský, ale Šmejkal střelu srazil na roh.Buršíkův roh zleva odkopl Kravar k Waldmannovi, který hezky z voleje z 12. metrů mířil k levé tyči, kde Šmejkal balon chytil.
Ohlasy na utkání:
Zdeněk Štěpán útočník FC Viktoria Mariánské Lázně.Myslím, že zápas probíhal tak, jak se dalo čekat. Benfika je silná na míči, ale jen po vápno, nevytvořili si nějakou větší šanci, až na menší závar v první půli. My hráli poctivě z bloku a vyráželi do rychlých brejku, což nám jde nejlépe. V zápase zvítězila asi větší zkušenost. Jinak benfika má hodně silný tým podle soupisky, takže si toho vítězství cením. Do Domažlic se budu vždy rád vracet.
Ondřej Černý záložník Jiskra Domažlice B: ,, Dneska je pro nás výsledek krutý, ale zápas rozhodně tak nevypadal. Musím uznat, že lekci z produktivity jsme dostali velkou. Ale zápas hodnotím kladně byly jsme i rozhodně lepším mužstvem. Příští týden nás čeká Nepomuk první MU roku 2019 čeká nás dobrý soupeř, který má opravdu rychlé brejky, ale věřím, že utkání zvládnem a vyhrajem a hlavně vstoupíme dobře do jarní části sezony“
Martin Lukáš obránce FC Viktoria Mariánské Lázně.,, Domažlice poměrně přes zimu kvalitně posílili, v úvodu domácí vcelku dobře kombinovali, po závaru před Brankou nastřelili břevno, nám pomohl brzký gól po kterém jsme se uklidnili, v druhém poločase bych řekl, ze už jsme zápas hráli více naši hru zápas kontrolovali a Domažlice do šanci nepouštěli.“..
,Martin Buršík viděl zápas takhle.,,Myslím, ze to byla dobra generálka s kvalitním týmem. V první půli si dovolím říct, ze jsme měli víc ze hry, ale oni ukázali, ze jsou zkušeným týmem a dali nám lekci z produktivity. Ve druhé půli už byla znát jejich lepší fyzická připravenost. Utkání si pohlídali a ještě přidali další branky“.
Pavel Javorský univerzál TJ Jiskra Domažlice B : ,,Podle mého výsledek nekoresponduje s předvedenou hrou na hřišti. Až mi překvapilo, že jsme byli o mnoho fotbalovější.
Bohužel soupeř nám dal lekci z produktivity. V týdnu musíme pořádně potrénovat a připravit se na první mistrák, do kterého chceme vstoupit vítězně.Přípravná fáze funguje, ale finální fázi musíme zrychlit a zefektivnit“.
Sestava FC Viktoria Mariánské Lázně –   Štrunc (46.Šmejkal) – Blažek 9, , Grambal 15, Cinkanič 17, Lukáš, Stehlík 13 , Drahorád 8,Kravar,5 Lattisch 7(46.Štěpán), Pěček 6 (46.Tyml ) – Šilhán 11(Vasil Zajcev).Trenér Stanislav Purkart.
Sestava Jiskra Domažlice B – Bratanič- Pavlíček, Hojda, Javorský, Lešek – Vojtko,Vlček, O. Černý 55.,Kadlec 55., Buršík, Šmejkal.Střídali: 55.Vavřička, 55. Waldmann, Kalný. Trenéři: Steinbrücker a Vlček.
Jediná branka z penalty je na faceeboku  TJ JIskra Domažlice.