Benfika v dnešním nečase přejela Slavoj Koloveč A 11:0(4:0)

Ve 4. přípravném utkání hostil aktuálně jedenáctý tým tabulky KP Plzeňského kraje fotbalisté Jiskry Domažlice třetí tým tabulky 1.B třídy TJ Slavoj Koloveč. Domácí bez M.Šota, Bláhy, Majora , Straky, Hojdy a Dufka. Za to se snajprem Tumpachem. Hostům mimo jiné chyběli Jindra  Bittengel a Honza Milota.

TJ Jiskra Domažlice B – TJ Slavoj Koloveč 11:0 (4:0)

Celé utkání znepříjemňovalo  místy husté sněžení a silný západní vítr, divákům, kteří utkání navštívili proto patřívelký dík.

Domácí šli ve 14. minutě do vedení po povedeném pasu Kubra na Lucáka nedal exkolovečský hráč šanci v brance Kastlovi a prostřelil ho 1:0. Druhou branku vsítil ve 24. minutě mladíček Seli Selnar, když zůžitkoval přízemní centr od Lucáka 2:0.Třetí branku přinesl přesný pas Buršíka na Tumpacha, který vypálil a odražený míč odklidil za bezmocného Kastla všudybyl Pavlíček 3:0.Poločasový výsledek 4:0 zpečetil Buršík z pokutového kopu po faulu na výborně hrajícího Lucáka.O přestávce hostující kouči provedli několik změn a hru zcela ovládli domácí , kteří se po brankách ve 49. a 56.minutě Tumpacha,67:a 69. Vlčka a 87.91. Waldmanna nakonec po zásluze zvítězily 11:0. To ještě v 68. minutě chytil hostující gólman Kastl Lucákovi penaltu a domácí spoustu svých příležitostí neproměnili. Příští týden v sobotu 27.2.2016 hostí Benfika na UMT od 14:00 h sedmý tým 1.A třídy SK Kdyně 1920.

Antonín Vlček ml. po utkání řekl: ,,Dnesni zápas vidím jako další uspěšný zápas v prípravě Benfiky. Myslím si, že nám to všem něco dalo a hlavně jsme si  zase vyzkoušeli hrát do zavřené obrany, což nás bude v soutěži často potkávat. I přesto jsem ale očekával od Kolovče víc, i když dnes jsme jim doopravdy nedali vůbec žádný prostor. Jsem rád že se mi povedlo i poprvé skórovat, takže určitě i přes to nepříznivé počasí to byl pro mě dobrý zápas. Dnes jsme doopravdy měli převahu ve všech směrech a i v tom se odrazil ten konečný výsledek 11:0″.

,,Řekl bych že jednoznačný zápas. Snažily jsme hrát kombinace po mezi což se nám darilo. Po vstřelení  třetího  gólu  jsme Koloveč zlomily a už se nedostával do hry „shrnul stručně zápas Jakub Šimůnek.

Čekal jsem vic od soupeře. A myslím, že nám se ten zápas vyvedl vytvořili jsme si hodně šancí a dost z nich jsme proměnily, byli jsme důrazní a to nám pomohlo k výhře “ řekl po zápase David Tumpach.
Branky: 14.Lucák,24.a 84. Selnar,27.Pavlíček,44.Buršík PK, 49. a 56.Tumpach,67.a 69. Vlček A.,87. a 91.Waldmann.

Sestava Benfika: Bratanič- Šimůnek, Štěpán, Korelus T., Pavlíček-Lucák, Waldmann, Kubr, Buršík- Selnar, Tumpach. Střídali:Vlček,Vísner,Kalný,Korelus J.,Trenér: Steinbrücker.

Slavoj Koloveč A : Kastl- Bozděch,Šlajs F.,Špirk,Chval L.,- Kadlec,Sušický, Rejthar M.,Tomášek- Šlajs T.,Souček. Střídali: Mastný, Záhrobský, Denk, Chval J.,Velíšek, Danescu. Trenéři: Bláha a Duchoň.

Rozhodčí: Hálek- Zavadil, Pivoňka.

Diváků: 30               (poj)