Domažlice

Domažlická Benfika vstoupila do krajského přeboru nedělním utkáním 19. 8., kdy hostila FK Okula Nýrsko. Ta se před sezónou posílila o tři hráče ze sestoupivší Sušice: Vargu, Čaneckého a Hájka. Kádr trenéra Kalivody opustil pouze Valenta, který odešel do Dešenic. Nýrsko v prvním kole doma porazilo Vejprnice 3:2. Před utkáním uctili všichni na stadionu minutou ticha památku útočníka Benfiky Tomáše Sovy, který v pátek 10.8. tragicky zemřel a Jiskře B bude  bohužel hodně chybět.

Hráči Benfiky na fotografii:

Případné vítězství Benfiky patřilo právě Tomášovi. Trenéři nemohli počítat do utkání se zraněnými J. Korelusem, R. Čadkem a P. Vavřičkou. Další hráč, který zůstal na tribuně, byl L. Waldmann, kterého prozatím nepustil do Domažlic jeho mateřský klub SK Kdyně 1920. V dresu Benfiky nastoupily nové posily K. Šmejkal a F. Šťastný (na snímku).

TJ Jiskra Domažlice B – FK Okula Nýrsko 3:0 (1:0)

Benfika vstoupila do utkání brankou už v sedmé minutě. Posila z ,,Áčka” Milan Nemeš vracel balon na novou posilu Benfiky Šmejkala. Ten si balon zpracoval a přesnou střelou k pravé tyči překonal bezmocného brankáře Nýrska Toula (1:0). Tak skončil první poločas.
Do druhé půle vstoupila Benfika lépe než Nýrsko. Přišla 48. minuta. Kadlec hledal před vápnem spoluhráče. K míči se postupně dostal Nemeš, který se probil až do šestnáctky, kde z otočky nedal vyběhnutému Toulovi šanci a střelou k pravé tyči zvýšil na 2:0. Pověstný hřebíček do nýrské rakve zaťala Benfika pěknou kombinací, když Kubr našel na levém křídle Nemeše. Jeho centr obránce Nýrska odvrátil k naběhnutému Šmejkalovi a jeho povedený volej skončil v síti u levé tyče branky Nýrska, jak se později ukázalo, na konečných 3:0. Zaslouženou výhru věnovali hráči Benfiky svému zesnulému spoluhráči Tomáši Sovovi.
Jiskru B čeká anglický týden. Dnes 22. 8. se od 17:30 představí v dohrávce 1. kola v Nepomuku proti místnímu FK, který má na kontě jeden bod za remízu 2:2 ve Stříbře a prohře na PK 5:3. Utkání bude řídit trojice rozhodčích: Fencl Jakub – Kříž Lukáš – König Michal. Delegátem bude Lešetický Vladimír. V sobotu 25. 8. od 10:15 se utká v Chotíkově s místním FC. Zápas budou řídit rozhodčí Lego Jan – Šimek František – Žák Adam. Delegátem bude Lešetický Vladimír.