Domažlice
Dorostenecké týmy Jiskry Domažlice  U17(14.místo) a U19(13.místo), čekají, jako první zítra ostré boje v  divizní skupině dorostu A . V rámci 22. kola v 10:00 h přivítají lídra tabulky v kategorii U19 a od 12:15 bude hostit dorost U17, aktuálně šestý celek tabulky FC Rokycany U17.
Dorostenci Jiskry mají za sebou povedenou zimní přípravu, ve které absolvovali tři přípravná utkání první 19.1  s Přešticemi U 19 prohráli 3:4 a U 17 vyhráli 4:2. Druhým soupeřem měli být Vejprnice, ale soupeř nepochopitelně v pátek 25.1 odvolal obě utkání. 1-3.2 absolvovali dorostenci povedené soustředění v Podveském Mlýně u Tlumačova. 3.2 měl dorost U19 sehrát přípravné utkání s muži Sokola Merklín bohužel sněhová kalamita vše zhatila. Stejně tak i přípravný zápas dorostu Jiskry U17 s FK Staňkov dorost. Další týden v sobotu 10.2 přijel do Domažlic SK Petřín Plzeň B. Zápas kategorie U 19 vyhrála Jiskra 5:2. Mladší kategorie U17 si přes velké šance hlavně v prvním poločase nakonec prohrála výsledkově jednoznačně 0:6.K zápasu dorostu U 17 se vyjádřil jeden z trenéru dorostu U17 Pavel Kadlec.,,Jelikož už máme po soustředění ,tak jsme začali pracovat na herní stránce . Což se v první půlce projevilo na hře , kdy jsme do 25 minuty Petřín do ničeho nepustily. Sami jsme za poločas měli 8 gólových šanci, které jsme neproměnili. Ale vidím velké pozitivum , že jsme si je dokázali vytvořit, chyběl nám jen klid při zakončení a zkušenost . O poločase jsme prostřídali a zkusili si jiné varianty a také bylo potřeba střídat, kvůli tomu, že čtyři hráči museli hrát i za starší dorost.  Konečný výsledek je vzhledem k vývoji utkání trochu krutý , ale ukázalo nám to na čem máme zapracovat“. 16.2 byli soupeřem dorostenců výběry SK Klatovy 1898. U19 prohrál 2:4 a starší vyhrál 3:2. Minulý týden v sobotu přijeli na  Střelnici týmy SK Spartak Příbram U19 a U17. Obě utkání naše dorosty shodně prohráli 3:4.,,S přípravou jsem spokojen i když nám výsledkově úplně nevyšla. Přístup většiny hráčů se stále lepší, uvědomují si kvality soutěže ve které nastupuji.To jak na tom jsme nám ukáže start soutěže. Začínáme proti lídrovi z Rokycan a hned týden na to k nám zavita druhý tým tabulky plzeňský Petřín“. Zhodnotil v krátkosti přípravu jeden s trenérů U19 Radek Šindelář. Teď čeká oba Domažlické výběry dorostů soupeř vůbec nejtěžší se, kterým U19 prohrál v Rokycanech 5:0 a U 17 15:0. Doufám, že jim to vrátíme…myslím, že by pro nás mohla být výhoda umělá tráva na které jsme se celou zimu připravovali…Kluci jsou dobře připraveni a doufáme, že nastartujeme jaro výhrou, ale víme, že nás čeká těžký soupeř, ale doma musíme vyhrávat“ komentuje utkání trenér Petr Mužík. Za hráče se k utkání dorostu U19 vyjádřil Matěj Bozděch.,,Rokycany budou pro nás velká výzva. Pokud budeme chtít bodovat, tak si asi každý z nás sáhne na dno. Bohužel se nám zranil Tomáš Souček, takže nebudeme zas tolik hrozit z rychlého protiútoku a plus nám nebude chytat Lukáš Červený kvůli bolavému boku. A otazník visí nad startem Jana Bláhy. Což se ve hře značně projeví. Ale myslím si, že zimní přípravu jsme nepodcenili, takže by jsme mohli minimálně Rokycany překvapit“. Ve výběru U17 možná bude chybět Ondřej Sloup. K utkání se ještě vyjádřil útočník Matěj Chodora, který hraje za oba výběry. ,,Za U19 to vidím tak, že pokud se budeme snažit jako tým a nikdo nepoleví, tak si myslím že máme šanci na úspěch, ale jsme oslabeni o zraněné hráče …. a U17 jsme domluveni , že do toho dáme všechno máme jim co vracet a bude to pro nás i pro trenéry velmi důležitý zápas 💪🏻 máme novou posilu, takže toho se budeme snažit využít vletíme na ně a půjdeme si pro 3 body ⚽️. „Zápas budou řídit rozhodčí Hodek Jakub – Valenta Martin, Mifková Hedvika.  Dorostenci zvou širokou sportovní veřejnost , aby je přišla povzbudit.