Domažlice

V sobotu 4. 8. se na domažlické Střelnici střetli domácí třetiligoví fotbalisté TJ Jiskra Domažlice a divizní SK Senco Doubravka. Pro oba týmy byl jejich vzájemný duel generálkou na prvních kolo svých soutěží. Jiskra hostí Vyšehrad v sobotu 11. 8. od 15:00 a ve stejný den od 17:00 se Doubravka představí u nováčka divizní skupiny A Český Lev Union Beroun, kde se na divizi čekalo neuvěřitelných 46 let. Senco zahájilo novou sezónu s novým koučem, bývalým hráčem Senca, Jaromírem Šimrem, který na lavičce loňského jedenáctého celku divize vystřídal Luboše Vašicu, který zamířil do TJ Robstav Přeštice. Domácí trenéři postrádali pro zranění Bočka, Mlynaříka, Bauera, Dvořáka a Kadara. Lehké zranění neumožnilo start brankáři Švihoříkovi. Nemocný byl Hájovský. V týdnu se vrátil na Petřín Zdeněk Šimáně a Jan Mudra, o kterého Jiskra usilovala, přijal angažmá ve druholigovém Znojmě. Na střídání tak měla Jiskra ,,pouze” Martina Buršíka a Milana Nemeše. Ani doubravecký tým nebyl kompletní.

TJ Jiskra Domažlice – SK Senco Doubravka 5:1 (2:1)

Do utkání vstoupila aktivní Jiskra a snažila se dát branku brankáři Turkovi. V 7. minutě Mužík vysunul Došlého po levé straně, ten nacentroval před branku na naběhnutého Černého a jeho hlavička skončila na boční síti branky Senca. V 10. minutě zahrával zprava roh Mužík. Na něj si naběhl Čihák a hlavou k levé tyči otevřel skóre zápasu na 1:0. Chodové byli při chuti. Hned nato vznikl před Turkem závar, když Knakal vracel na Turka míč a Došlý s Roubalem se mu ho snažili vypíchnout. Vše přerušil hvizd rozhodčího Kubce. V 16. minutě zneškodnil včasným vyběhnutím brankář Brych rodící se šanci Štěrby. Za dvě minuty další roh Mužíka a hlavička Roubala na přední tyči, která mířila vedle Turkovi svatyně. Doubravecký brankář potom špatně rozehrál a měl velkou práci s povedenou střelou Mužíka zpoza šestnáctky, když ji vyškrábl na roh.
Ve 34. minutě zblokoval Knakal ránu Došlého zleva na roh. Roh Vaise nejprve Turek vyrazil a míč se dostal k Brabcovi, který nacentroval zpět na levou stranu na Vaise. Ten přesným centrem našel na malém vápně Čiháka. Jeho hlavičku Turek vyrazil a na následnou dorážku stejného hráče už byl bezmocný (2:0). Chvíli nato aktivní Jiskra kombinovala a k míči se dostal Došlý. Jeho střela ale mířila nad bránu Senca. Ve 41. minutě Doubravka zahrávala roh, ze kterého Hrubý vyslal do předu Roubala. Ten vysunul Došlého, který našel zpětnou přihrávkou Brabce. Brabec mířil na Turka, který jeho pokus vyrazil na břevno. Za dvě minuty rozehrál roh Vais s Brabcem. Ten nacentroval zprava balón do vápna, kde ho odvrátil Krejčí až za šestnáctku. Tam si naběhl Mužík a pravačkou falší napálil levou tyč branky Doubravky. Nedáš – dostaneš opět platilo. Po levé straně se prodral Skopový nacentroval do vápna na Sýse, který, ač bráněn Teršlem a Čihákem, dokázal hlavou míč poslat k pravé tyči Brychovy svatyně na poločasových 2:1. Jiskra ještě ve 45. minutě zakombinovala. Mužík přistrčil míč Došlému, který levačkou mířil tvrdou střelou nad bránu.

Do druhého poločasu vstoupila opět aktivně Jiskra. Na Hrubého centr zprava si naběhl Černý a ve výskoku míč trefil Knakalovu ruku. Penalta se ale nepískala. V 50. minutě museli odvracet na roh ostrý centr Hrubého. V 52. minutě nejprve pálil ve vápně Buršík a míč se dostal za šestnáctku k Brabcovi, jehož přízemní střelu Luhový kryl. Na druhé straně zahrával Sýs trestný kop a míč odhlavičkoval Mužík k Trojancovi, který mířil o metr vedle pravé tyče Brychovy brány. V 54. minutě fauloval Došlý Mužíka, který v pádu mířil vedle pravé tyče branky doubraveckého Luhového. Za dvě minuty  vysunul Rychnovský Došlého, který těsně minul pravou tyč branky Luhového. Přišla 57. minuta a Vais odcentroval zleva na hlavu Teršla, který o levou tyč zvýšil na 3:1.
V 59. minutě musel Luhový vyběhnout na Vaise až skoro k autové čáře napravo a zažehnat tak rodící se šanci Jiskry. O minutu později zahrával Sýs trestný kop dvakrát do bránících hráčů Domažlic. Aktivní Jiskra pokračovala v v 62. minutě, kdy se po pravé straně prodral Rychnovský, ale centr podél branky nikdo nedokázal zakončit. Za tři minuty kombinoval po pravé straně Hrubý – Brabec a opět Hrubý, který zpětnou přihrávkou našel Buršíka. Ten zprava povedenou střelou k pravé tyči zvýšil na 4:1. Na druhé straně boxoval Brych Trojancův trestný kop. V 79. minutě rozehrál Mužík trestný kop na Došlého, jehož volej skončil nad bránou hostí, aby o minutu nato sebral Luhový míč před zakončujícím Nemešem. V 81. minutě přihrál Roubal zleva Buršíkovi. Ten se dostal do vápna a střelou obstřelil bezmocného Luhového k pravé tyči na, jak se později ukázalo, 5:1. V 85. minutě vysunul Mužík po pravé straně Hrubého, který míč zatáhl míč a ostrý centr před Nemešem hosté naposled odklidili na roh. V 90. minutě agilní Hrubý našel centrem ve vápně hlavu Černého, který mířil doprostřed brány, kde stál Luhový a jeho pokus kryl.