Plzeň

Ve druhém utkání zimní přípravy nastoupila Jiskra Domažlice na UMT v Luční ulici proti FC Viktorii Plzeň U19.

Vlevo v dresu Jiskry záložník Jonáš Vais, vpravo obránce Jakub Kadar

Umělá tráva v Plzni v Luční ulici byla ve středu 17. 1. 2018 dějištěm druhého přípravného utkání fotbalistů TJ Jiskra Domažlice, kteří měli za soupeře FC Viktoria Plzeň U19 vedenou bývalým hráčem Jiskry Pavlem Fořtem.V dresu U19 nastoupili dva hráči Jiskry Domažlice Kraml a Selnar, kteří momentálně ve Viktorce působí. Trenéři Jiskry Vaigl a Dobrý postrádali Blažka, Hájovského, Mlynaříka, Hrubého, Roubala a Sedláčka. Ani Viktorka nebyla kompletní, té chyběli Míka, Kepl, Šulc, Petr a Hranáč.

FC Viktoria Plzeň U 19 – TJ Jiskra Domažlice 2:2 (0:1)

Hned ve 3. minutě mohli jít mladíci Viktorky Plzeň do vedení, když Kraml trefil břevno branky Domažlic. Do vedení šla Jiskra. Ve 24. minutě nová akvizice v modrobílém dresu Jiskry, záložník Jonáš Vais, našel dlouhým centrem Bezdičku, který ze strany přehodil gólmana Viktorie Maříka na 0:1. Stejný hráč měl o chvíli nato další tutovku, když si zpracoval centr v malém vápně zprava od Hejdy a trefil brankáře Maříka ležícího u levé tyče své branky.

V 51. minutě šel Vrba sám na gólmana Švihoříka, a nedal. Za tři minuty odpískal rozhodčí Šlajs penaltu na Ungra, kterou Došlý proměnil na 2:0. Po hodině hry předvedly Domažlice rychlý brejk. Bauer vysunul po levé straně Došlého, který našel ideálně Mužíka na malém vápně. V zakončení nebyl domažlický kapitán úspěšný a přestřelil branku. V 67. minutě vstřelil Štursa gól na 2:1, když dostal balón za obránce, ale byl z ofsajdové pozice. Sudí Šlajs gól uznal. V 80. minutě předvedli Viktoriáni rychlý brejk. Svoboda hledal centrem své spoluhráče, balón se odrazil k Žilákovi, který se trefil křižnou střelou s pomocí teče k levé tyči branky Jiskry na konečných 2:2.

V závěru utkání vysunul Mužík Bezdičku, který zatáhl míč po pravé straně, centrem hledal Došlého a plzeňský obránce pro něj nešťastně trefil levou tyč vlastní branky.

,,Pro naše kluky, kterým je 17 nebo 18 let byla konfrontace se špičkou ČFL velká zkušenost. Hráči byli připraveni co se týká rychlosti a tvrdosti hry. Postupem času jim docházeli síly a dostávali křeče. Musím říct, že vzhledem k tomu, s jakým soupeřem jsme hráli, jsme si vytvořili brankové příležitosti a dva góly vstřelili. Musím kluky pochválit. Makali, snažili se. Každý takový zápas je posouvá a je pro ně velký přínos, protože kluky připravujeme na dospělý fotbal. Musím poděkovat Domažlicím, že nám umožnily sehrát s nimi takové utkání, protože mají nabitý program. Byl to pro ně určitě zajímavý zápas místo tréninku,” řekl po utkání jeden z trenérů Viktorie Plzeň U19 Pavel Fořt.

Další otázka mířila na dva odchovance Jiskry v dresu Viktorie Plzeň Kramla a Selnara.
,,Určitě jsou to zajímaví hráči. David Kraml odehrál velice slušné utkání. Neměl to jednoduché ve středu hřiště, kde narazil na zkušené hráče Mužíka a Brauna. Popasoval se s tím dobře. Selnarovi až tolik zápas nevyšel, ale měl tam zajímavé momenty. Teď jsou na začátku svých kariér. Oba ještě musejí na sobě pracovat, jsou příslibem do budoucna,” dodal Fořt.

,,Začátek byl takový vlažný. Byl to zápas nahoru dolů a moc se nebránilo. Kluci chtěli hrát, tak jsem je nechal. Musíme do té obranné fáze lépe bránit, i když je to přípravné utkání. Za stavu 2:0 jsme měli šance, které jsme měli proměnit. Musím U19 pochválit, protože hráli dobře. Do přípravy byl zápas perfektní, ale my jsme to utkání měli vyhrát,” řekl po zápase trenér Pavel Vaigl.

Petr Mužík, kapitán Jiskry:
,,Zápas se nám moc nepovedl, dělali jsme chyby, ale je to přípravné utkání. Musíme se z toho poučit. Soupeř hrál dobře byl na nás namotivovaný a chtěl se na nás vytáhnout”.

Domažlice čeká o víkendu jediné utkání na UMT v Domažlicích, kde se představí 13.  mužstvo tabulky divize A SK Klatovy 1898. Výkop je v 14:00. Od 11:45 bude hostit domažlická Benfika lídra tabulky 1.B třídy skupiny A FK Staňkov.

Branky: 67. Štursa, 80. Žilák – 24. Bezdička, 55. Došlý PK