Domažlice

Stadion Střelnice v Domažlicích zažije v sobotu 27. října od 14.30 šlágr 12. kola ČFL, 14. hraného, ve kterém se utká domácí Jiskra Domažlice. Aktuálně 5. tým tabulky nejpočetnější ligy v ČR hostí momentálně 3. mužstvo z města cukru – středočeskou FK Dobrovici.

Tým trenéra Petra Hejna vstoupil do soutěže velmi dobře a pohybuje se v samé špici tabulky. V posledních dvou kolech ale prohrál v Zápech 2:1 a v minulém kole doma s Vltavínem 0:2. Jiskra odehrála velmi dobré utkání v Karlových Varech, kde byla v hlavně v druhém poločase lepším mužstvem. Zápas skončil po 90 minutách 0:0. Nakonec si z Varů odvezla dva body, když byla úspěšná v penaltové loterii (5:4).

,,Myslím si že jsme si z Varů mohli odvést vítězství, protože jsme byli o gól či dva lepší. Bohužel jsme své šance nevyužili,” komentuje zápas v Karlových Varech kouč Jiskry Pavel Vaigl. Chodové se na soupeře připravovali pondělním individuálním tréninkem a potom každý den kromě čtvrtka. Domažlice jsou doma skoro 100% až na remízu se svou jmenovkyní Jiskrou Ústí nad Orlicí. ,,Hrajeme doma, samozřejmě chceme před svými výbornými fanoušky zvítězit. Ty tímto co nejsrdečněji zvu, aby nás přišli povzbudit. Tento zápas určí, kde se po podzimu budeme v tabulce ČFL pohybovat. Pokud ho zvládneme, můžeme končit po podzimu, jak se říká na bedně, což by bylo velmi pěkné umístění. Trenéři Domažlic nemůžou stále počítat s dlouhodobě zraněnými hráči Bočkem, Mužíkem , Vilčekem a Brabcem. Otazník visí  i nad startem Hájovského. Rozhodčí utkání budou Slavíček Lukáš, Novotný Zbyněk a Šob Aleš. Delegátem bude Sádovský Peter.

Budou se fotbalisté Jiskry společně s diváky radovat ze tří bodů i po Dobrovici? Odpověď bude známá v sobotu v 16:30. Foto: Poj