Plzeň/Doubravka

Ve čtvrtek 1. 3. od 17:30 nastoupila třetiligová TJ Jiskra Domažlice na umělce v Plzni Doubravce proti domácímu Sencu. Pro oba týmy šlo o generálku na své soutěže. Senco se v prvním kole utká doma 10. 3. od 14:30 s  FC Viktoria Mariánské Lázně. Mezi diváky proto nemohl chybět bývalý úspěšný kouč Domažlic Stanislav Purkart, nynější trenér Viktorie. Domácím trenérům chybělo sedm hráčů z kádru – Stružka, Špicl, Brabec, Morávek, Petrželka, Petr a Bodnaruk. Doubravce v zimě odešel Roth (Bukovec), Peterka (Petřín), Štěrba (Březová), Šmídl (Stříbro). Ani Jiskra nebyla kompletní. Trenéři Vaigl s Dobrým nemohli počítat s Bauerem, Došlým, Pfeiferem, Bočkem a Šimanem. Utkání se hrálo za úmorné zimy, pocitová teplota byla kolem -20 °C, což pro oba mančafty bylo velmi nepříjemné.

SK Senco Doubravka – TJ Jiskra Domažlice 3:7 (2:4)

Po úvodním hvizdu rozhodčího se do vedení hned ve 4. minutě dostalo domácí Senco. Ungr prostrčil balon mezi stopery Jiskry na Krejčího, který z pravé strany z hranice šestnáctky na vzdálenější tyč otevřel skóre na 1:0. Lehce zaskočená Jiskra odpověděla ve 25. minutě. Pohlednou akci začal u lajny Hejda, ten našel Chocholouška, který balon prostrčil na Mužíka. Ten přihrávkou pod sebe oslovil Vaise, který se zpoza šestnáctky trefil na 1:1 k levé tyči branky Turka. Za tři minuty Mlynařík vyslal Matějku na střed hřiště, Matějka si míč zpracoval a z levé strany se dostal až do šestnáctky, kde překonal Turka na  1:2. Po půl hodině hry se Sýs protáhl po levé straně, míč nacentroval a Hrubý si nešťastně srazil balon do branky na 2:2. 39. minuta přinesla Chodům opět vedení. Mužík prostrčil na Matějku, ten z voleje levačkou překonal Turka na 2:3. Za minutu se Domažlice radovaly ze čtvrtého gólu. Mužík vyslal za stopery Matějku, který obešel brankáře a zvýšil na poločasových 2:4. Do druhého poločasu domácí prostřídali a na hřiště šli čtyři nadějní dorostenci.

V 64. minutě podnikli domácí rychlý brejk, po kterém propadl míč a Knakal prostřelil Švihoříka na 3:4. Běžela 75. minuta, Bezdička navedl balon, po pravé straně nacentroval na Matějku, který do prázdné branky zvýšil na 3:5. V dalším průběhu zápasu Bezdička neproměnil penaltu. V 78. minutě rozehráli hosté standardku. Braun balon skvěle prostrčil mezi obránci a Vais nahrál do prázdné branky Matějkovi na 3:6. Konečnou podobu výsledku zpečetil Bezdička, který do prázdné branky zasunul balon po Vaisově přihrávce na konečných 3:7. Přípravné zápasy na první jarní kolo 18. v ČFL s Nymburkem v neděli 11. 3. od 14:30 trenérům Jiskry ukázaly podobu sestavy. Mají jasno na osmi postech a o dalších se budou ještě rozhodovat.

Senco Doubravka:
Turek, Světlík, Knakal, Novák – Do Thanh Tung, Skopový, Krejčí, Trojanec, Sýs, Künstner, Ungr
Trenér: Luboš Vašica, as: Petr Chaluš

TJ Jiskra Domažlice:
Brych (46. Švihořík), Chocholoušek, Hájovský, Braun, Mlynařík – Hrubý, Vais, Mužík, Bezdička – Hejda, Matějka
Střídali: Teršl, Roubal, Buršík, Blažek
Trenéři: Vaigl a Dobrý

Rozhodčí: Lhoták – Kříž – Komínek
Diváků: 10

Ohlasy na zápas:

Jonáš Vais, záložník TJ Jiskra Domažlice, po zápase uvedl: ,,Začátek se nám moc nevydařil dostali jsme brzy gól, ale potom jsme začali dominovat. Mrzí nás tři obdržené góly.”

Pavel Vaigl: ,,Začátek zápasu jsme hodně zaspali, dostali jsme hned ve 4. minutě gól,  což si budeme muset rozebrat. To se nám v mistrovských zápasech stávat nesmí. Potom jsme soupeře tlačili, byli jsme o trochu lepší týmem, vstřelili jsme dva góly. Potom přišla hrubá chyba, kde se nedohodli Hájovský, Hejda a Chocholoušek. My jsme si po brejku Doubravky dali vlastní gól. Takové góly bychom dostávat neměli, byly hrozně laciné a lepší soupeř by nás potrestal ještě víc. V dalším průběhu zápasu jsme nedali penaltu. Mohli jsme dát i více gólů, kdybychom proměnili šance. Se vstřelenými brankami jsem spokojený, sedm gólů dát. Senco má určitě dobré mužstvo, musím je pochválit. Do stavu 3:5 byli vyrovnaným soupeřem.”

,,V prvním poločase byla vyrovnaná hra. Nám se povedlo vstřelit gól, což nám samozřejmě pomohlo. Potom jsme se stáhli. Za stavu 2:2 jsme udělali chybu a dostali na 2:3. Dál to bylo poměrně už jednoznačné pro Domažlice. My jsme tam postupně poslali čtyři dorostence. V přípravě nás prakticky nikdo neprověřil, ani ve finále našeho turnaje – Přeštice ani Čížová, která v utkání s námi měla problém se sestavou. Takže jsme se konečně těšili na soupeře, který nás prověří. Bohužel jsme v utkání postrádali sedm hráčů, což je hodně a museli jsme zařadit dorostence, kteří jsou perspektivní nadějí do budoucna,” uvedl asistent trenéra a sportovní manažer SK Senco Doubravka Petr Chaluš.