Domažlice

Vložené 16. kolo nabídlo v Domažlicích podívanou, ve které domácí Jiskra dobývala obraný val mužstva TJ Štěchovice. To se nakonec povedlo a Jiskra si zaslouženě vybojovala tři důležité body do tabulky ČFL.

Do zápasu nemohli trenéři Jiskry počítat s trojicí zraněných hráčů: Mlynaříkem, Bauerem a Bočkem. Dnes došlo k uhrazení platby za přestup Lukáše Roubala do Senca Doubravka.

TJ Jiskra Domažlice – TJ Štěchovice 2:1 (0:0)

Jiskra začala aktivně, ale k první vážnější šanci se dostali hosté. Mužík rozehrál rohový kop zleva. Balon odhlavičkoval Batka na Díla, který si rozdal a utíkal nejprve Černému, potom se ho pokusil zastavit Brabec. Díl se mu vyhnul a dostal se až před vybíhajícího Brycha. Střelu mu Brych rukama vyrazil. Na druhé straně našel v 15. minutě centrem Došlý zleva Dvořáka, který překonal brankáře Štěchovic Řeháka. Praporek nad hlavou pomezního Melničuka byl nahoře a hlavní rozhodčí Hányš gól neuznal. Za čtyři minuty vysunul Mužík Hrubého. Ten míč zatáhl po pravém křídle a centrem oslovil Černého. Ten z otočky mířil vedle levé tyče branky Řeháka. Chvíli nato Hrubý vhodil aut na Mužíka. Ten se po pravé straně dostal až do vápna a vystřelil tísněný Jakobovským. Ve 22. minutě vhazovali hosté Pavlíkem dlouhý aut. Míč se odrazil k Novákovi, který z voleje mířil vedle pravé tyče branky Brycha. Velkou šanci měli domácí ve 38. minutě. Rychnovský nacentroval balon zleva do vápna na Dvořáka, který hlavou vracel na Černého. Černý z otočky o kousek minul levou tyč branky Štěchovic. Potom Mužík rozehrál trestný kop po faulu na Vaise, který se dostal i  k zakončení, ale střele chyběla razance. V úplném závěru poločasu v nastaveném čase centroval Mužík zprava. Balon se odrazil k Vaisovi, který dělovkou střelil do hlavy štěchovického Pavlíka.

Ve druhém poločase pokračovala aktivita domácích. V 51. minutě odvraceli Došlého únik po levé straně na roh. V 56. minutě mířil Brabec vedle levé tyče branky Řeháka. V 56. minutě nahradil Brabce Vilček, který přinesl oživení. Po půl hodině hry Rychnovský nacentroval před bránu na Černého. Ten hlavou našel Vilčeka. Ten, ač tísněn Bustou, dorazil balon do sítě na 1:0. Za tři minuty odvracel Busta hlavou kop Mužíka k Černému, kterému balon obránci zblokovali na roh. V 66. minutě nejprve pálil Dvořák do obránců. Balon se dostal k Vilčkovi, který vracel míč zpět Dvořákovi. Jeho střelu zleva brankář Řehák vyrazil na roh. O minutu později Vilček našel Černého, který zprava centroval podél brány, ale nikdo se k zakončení nedostal. V 57. minutě vracel Vais balon na Hrubého, který mířil vedle pravé tyče branky. V 74. minutě našel Vais centrem Vilčka, který přihrál Černému. Ten posunul na Došlého, který z úhlu vyprášil Řehákovi rukavice. Míč se odrazil k Vilčkovi, jehož střelu z úhlu zastavil praporek pomezního Nehasila. V 78. minutě zahrával zprava Došlý roh na Dvořáka, který míč vrátil do malého vápna, kde Hájovský nekompromisně balon dorazil pod břevno na 2:0. V 86. minutě výborně vyrazil Brych Košatův trestný kop, který mířil k pravé tyči. Po rohu zleva stejného hráče se prohrál hlavičkový souboj s Bustou Hájovský a Bustův oblouček zapadl k pravé tyči na konečných 1:2. Hosté se ještě snažili o vyrovnání, ale žádnou šanci si nevytvořili. Po utkání se tak hráči radovali společně s diváky ze tří bodů. V sobotu 25. 8. se od 17:00 střetne Jiskra s FK Litoměřicko a hned v úterý 28. 8. je na programu 2. kolo MOL Cupu od 17:00 s FC MAS Táborsko.

Branky: 60. Vilček Tomáš, 78. Hájovský Tomáš – 86. Busta Filip
Rozhodčí: Martin Hányš – Vladimír Melničuk – Lukáš Nehasil
Delegát: Martin Dobšík
ŽK: 2:1 (73. Došlý, 90. Mužík – 45. Kužaba)