Domažlice

Po prvním anglickém týdnu, ve kterém domažličtí fotbalisté přivezli dva body z Nymburka, čekal svěřence trenérů Vaigla a Dobrého východočeský celek známého podnikatele Ryby SK Převýšov. Ten před utkáním okupoval jedenácté místo a Jiskra byla na páté pozici. Domácí kouči nemohli do hry nasadit vyloučeného Brauna se Záp. Dále chyběl nemocný gólman Švihořík a dlouhodobé zraněný Boček. Zranění do hry nepustilo ani dvojici stopérů Hájovského a Bauera. Na utkání byli nominováni a do hry zasáhli bratři Tomáš a Jakub Korelusové z Benfiky. Po dlouhém zranění už kryl záda Brychovi (zatím na lavičce) gólman Šiman.

TJ Jiskra Domažlice – SK Převýšov 4:1 (3:0)

Ve 2. minutě zahrával roh zprava Labík. Míč se od obránců dostal až za vápno k Věchetovi, který vyzkoušel pozornost Brycha střelou blíž k levé tyči. Domažlický gólman si s ní poradil a robinzonádou ji zneškodnil. Za minutu našel Mužík dlouhým centrem z hloubi vlastního pole Došlého, který po pravé straně zatáhl míč a centrem hledal naběhnutého Bezdičku, který tísněn obráncem Převýšova nestačil přesně zakončit. V 5. minutě kombinoval Mlynařík s Mužíkem a prvně jmenovaný se pokusil o centr z levé strany, s nímž si gólman Petr v převýšovské svatyni hravě poradil. Přišla 6. minuta. Došlý výborným presinkem obral o míč Labíka. Míče se zmocnil Mlynařík, přihrál Matějkovi, ten okamžitě posunul na Mužíka. Domažlický kapitán si navedl míč ke středu a z 22 metrů parádně obstřelil Petra k levé tyči. Domažlická Střelnice poprvé vybuchla radostí nad první parádní trefou (1:0). Aktivita byla na domácích kopačkách a v 10. minutě musel brankář Petr sbírat centr Blažka zprava před dotírajícím Matějkou a Došlým. Přišla 18. minuta. Mlynařík vhodil balon zprava na Vaise. Ten posunul na Mužíka, který z hranice šestnáctky napálil míč směřující pod břevno. Petr ho vyškrábl na břevno, od kterého se míč odrazil na důrazného Došlého. Ten poslal míč přes bránícího Špidlena z voleje z malého vápna do sítě na 2:0. Jiskra byla na koni a tlačila se i nadále před branku Petra. Ve 22. minutě zkoušel pozornost obrany Vais, jehož střelu zpoza šestnáctky Veselka zblokoval. Za pět minut vysunul Došlý Blažka. Ten po levé straně poslal centr do šestnáctky, kde míč proletěl až na Mlynaříka, který oslovil Vaise. Vais vysunul znovu Došlého, jehož centr z úhlu zleva odklidil Špidlen na rohový kop. Přišla 34. minuta. Hrubý našel na levé straně Mlynaříka, ten okamžitě poslal balon do šestnáctky na zcela volného Matějku. Matějka si balon zpracoval, otočil se sním a umístěnou střelou k levé tyči nedal Petrovi žádnou šanci a zvýšil na 3:0. Převýšov se dostal k míči ve 43. minutě. Nejprve pálil Hynek zleva do Pfeifera. Míč se odrazil k Vobejdovi, který mířil o půl metru vedle Brychovi branky.

Od začátku druhé půle se Jiskra snažila kombinovat a hosté se bránili. Ve 49. minutě fauloval
Bastin Mužíka. Trestný kop rychle rozehrál Vais na Matějku, který se v šestnáctce obtočil okolo bránícího hráče a trefil boční síť branky východočechů. V 53. minutě Špindlen našel Doležala. Ten si potáhl míč a vystřelil zpoza šestnáctky. Míč mířil pod břevno a Brych ho vytáhl na roh. Labík rozehrál roh zprava na hlavu Bastina, který mířil k pravé tyči, kde Brych musel opět míč vytěsnit na další roh. Po dalším rohu Labíka nestačil Bastin zakončit. Brych rychle rozehrál balon na Bezdičku. Ten přes bránícího Černého hledal v malém vápně Matějku, kterému míč z kopačky sebral brankář východočechů Petr. Za tři minuty Doležal našel Labíka, jehož centr zleva do vápna musel Brych boxovat. V 59. minutě fauloval před šestnáctkou Mužík Špidlena. Trestný kop rozehrál Bastin do zdi. Po půl hodině hry střílel Vobejda po přihrání Doležala vedle brány Brycha. Za minutu poslal Mužík pas na Došlého, který se po levé straně dostal až ke slabé střele. Petr neměl žádnou velkou práci.V 66. minutě fauloval Mlynařík Bareše. Ten nejprve rychle rozehrál a trestný kop se opakoval. Doležal poslal centr na levou stranu na naběhnutého Černého, který hlavou z úhlu zpoza malého vápna snížil na 3:1. Domažlická odpověď přišla v 74. minutě. Teršl obral o balon Labíka, obešel Špindlena, z levé straně zatáhl balon a přes padajícího Černého našel pasem Matějku, který přes stagnujícího Veselku dorazil míč z malého vápna na konečných 4:1.

V 80. minutě zahrával trestný kop Mužík, jehož centr zprava odvrátil Veselka hlavou k Bezdičkovi, který se po levé straně probil a poslal centr do vápna. Tam si naběhl Chocholoušek a ve vyložené šanci přestřelil hlavou branku Petra. Do konce utkání se už nic podstatného nestalo. Jiskra si tak připsala další cenné vítězství, které jí v tabulce posunulo na 4. místo tabulky ČFL se 40 body a skóre 53:35. V sobotu 14. 4. od 17:00 bude doma hostit osmý tým tabulky FK Králův Dvůr, který má 36 bodů a záporné skóre 30:35. Na podzim s tímto soupeřem Jiskra prohrála 0:1, když o vítězství rozhodl jediný gól, který dal domácí Procházka.

Rozhodčí: Michal Urban – Tomáš Tesař, Václav Hrkal
Delegát: Karel Bobek
ŽK: 2:0 (Chocholoušek, Blažek)