Sledovali jsme soupeře naší Benfiky:

Tlumačovský svatostánek hostil v neděli 7.4 od 16:00 h souboj 11 Startu Tlumačov a 13. FK Nepomuku v      rámci 20. kola nejvyšší krajské soutěže krajského přeboru mužů ve fotbale.Domácím citelně chybí dva zranění záložníci Minařík a Leitl. Ani hosté podle jejich  trenéra Viktory nepřijeli do horního Chodska kompletní.

TJ Start Tlumačov – FK Nepomuk 3:3 (2:1) Na PK: 6:5

O první  rozruch  se postarali  ve 3. minutě domácí hráči Startu. Na Řezníčkův trestný kop nabýhali spoluhráči Svoboda a Šindelář, ale pomezní rozhodčí Bogdan měl praporek nahoře.Na druhé straně vyplašil bombou z 14 metrů hostující Šmíd. V 18. minutě zahrával zprava roh hostující Rous a v malém vápně se nejlépe orientoval Kašpar a balon dorazil na 0:1. Tlumačov na tento gol odpověděl tím nejlepším a to byl gol. Wolf vhazoval dlouhý aut, který Pfeifer ve vápně přizvedl na Svobodovu hlavičku ten hlavičkoval k Frčkovi, kterému doslova sebral balon důrazný Šindelář a pravačkou z 8. metrů rozvlnil síť za nepomuckým gólmanem Rojíkem 1:1.Ve 29. minutě minul pravou  tyč branky Rojíka padáčkem z 22 metrů Řezníček v ochozech kam si našlo cestu velmi pěkných 215 diváků to jenom zašumělo.Ve 31.minutě fauloval před šestnáctkou  Kašpar Copáka a rozhodčí nařídil trestný kop. Řezníčkův pokus odkopl Kalabza za vápno , kde byl faulován Řezníček opět Kašparem.S trestným kop Řezníčka z 25. metrů k leve tyči si Rojík poradil.Na druhé straně po přihrávce Kašpara pálil z hranice šestnáctky nebezpečně Rous vedle levé tyče brány  Touše.Ve 39. minutě vracel balon feifer před branku kde ho za sebe přizvedl nepomucký Šafanda k naběhnutému Copákovi, který zvoleje trefil pravý dolní roh Rojíkovi branky 2:1. Před odchodem do šaten se tlumačovští diváci zlobili na hlavního rozhodčího Havránka, když podle nich měl odpískat penaltu po kontaktu brankáře Rojíka ve vápně s Copákem. Změnu stavu to, už nepřineslo a do šaten se šlo za stavu 2:1.

Druhý poločas začal velkou šancí žlutozelených v 51. minutě. Šindelář parádně vyslal obloučkem Wolfa, který se řítil na vyběhnutého Rojíka, který mu parádně levou nohou vyrazil střelu k dobíhavšímu Svobodovi. Ten z 11. metrů přes bránicího Ticháčka vystřelil a Rojík opět výborně reflexivně balon vyrazil nahoru  a Svoboda hlavičkoval vedle brány. Za dvě minuty  mával ofsajd druhý pomezní Mazanec po centru Šindeláře na Wolfa po kterém zkončil balon v síti. Velkou šanci si hosté vytvořili v 61. minutě.Rous vracel od brankové čáry balon Březáka ten posunul na Kalabzu ten na  Šmída, který před malým vápnem našel Kašpara na kterého vyběhl Touš a zmenčil střelecký úhel a Kašpar ve vyložené šanci přestřelil bránu.Starťákům začali docházet v 66. minutě musel Touš vyrážet ostrý centr Kozáka na roh.Byl to ,ale Tlumačov, který udeřil. V 69. minutě vybojoval rohový kop nová akvizice v dresu domácích Svoboda. K jeho zahrání se postavil Copák, jeho centr zprava  proletěl na zadní tyč k Tesařovi, který míč dorazil do sítě na 3:1. Kdo si myslel, že je rozhodnuto byl na omylu. Drama vrcholilo.Pfeifer fauloval Kašpara. K trestnému kopu se postavil Šafanda, který mířil z 28. metrů o kousek vedle levé tyče branky Touše. V 76. minutě rozehrál trestný kop Nepomuku hostující kapitán Šafanda první centr Tesař odhlavičkoval zpět k Šafandovi, který druhým centrem našel hlavičkujícího Voráčka, který přeskočil bránicího Frčka  a  hlavou se trefil k levé tyči branky Startu na 2:3.Za dvě minuty bylo vyrovnáno. Váňa přihrál Šmídovi, který marně stíhaný Malíkem se dostal až před šestnáctku a střelou přes bránícího Tesaře  k pravé tyči vyrovnal na 3:3. V 79. minutě přežil Tlumačov ,,klinickou smrt“. Copák se nedohodl se Šindelářem. K míči se dostal Rous okamžitě poslal balon naběhnutému Kalabzovi, který utekl Malíkovi. Kalabza se dostal na levou stranu vápna a před vyběhnutým a padajícím Toušem z 9. metrů přestřelil branku.Za čtyři minuty utekl Šindelářovi Kašpar a stejně jako Kalabza mířil nad svatyni Tlumačova. Ten byl zralí na ručník.Za minutu našel Ticháček Šmída, kterého nepokryl Malík a Šmíd před vyběhnutým Toušem jenom tukl do míče, který na štěstí pro domácí skončil vedle brány.Utkání dospělo do penalt za stavu 3:3. První penaltu bezpečně  proměnil Frček.Na 1:1 vyrovnal Kalabza do levého dolního rohu.Na  2:1 do protipohybu golmana Rojíka dal Hamor. Na 2:2 k levé tyči  nad padajícího Touše vyrovnal Šafanda.3:2 pro Start zajistil tvrdou střelou k pravé tyči Pfeifer Rojík, alevystihl směr kopu..Baran vyrovnal střelou k pravé tyči nad padajícího Touše 3:3. Malík potom tvrdou střelou nad padajícího Rojíka zvýšil na  4:3. Na penaltu Voráčka si Touš sáhl konečky prstů,ale střala byla důrazná 4:4.Hruška zvýšil do protipohybu Rojíka na 5:4.Kozák poslal míč do prostřed, když Touš skočil doprava 5:5.Drama vrcholilo. Copák zkušeně do protipohybu Rojíka na 6:5. Ticháček mířil na levou stranu a Touš mu balon vyrazil. Chodové se tak mohli radovat se zisku dvou bodů, které pro ně byli vzhledem k vývoji zápasu zlaté.Tlumačovu patří 11. místo s 23. body. Nepomuk je 13. místě s 22. body.

Ohlas:

,,Střetli jsme se soupeřem, který je v tabulce v podobných patrech jako my. Souboj byl pro nás velmi důležitý i z důvodu, že jsme na podzim v Nepomuku prohráli.Po třech zápasech bez bodu jsme měli v plánu zápas vyhrát. Plán jsme plnili dobře když jsme ještě v 75. minutě vedli 3:1.Bohužel pak přišla naše typická chvilka, podpořená nedostatečnou fyzičkou, a v 80. minutě bylo srovnáno na 3:3.Na penalty jsme měli více štěstí, a proto jsme získaly 2 body.V příštích zápasech budeme hrát o vyhnutí sestupu. Čekají nás postupně Nýrsko a poté Chotíkov.“viděl zápas záložník Startu Tlumačov Michal Frček.

Sestavy: Start Tlumačov: Touš -Šindelář, Tesař, Malík, Hruška, Řezníček (63. Hamor), Frček, Copák,Wolf (84. T. Čadek), Svoboda (74. Podestát), Pfeifer. Trenér: Pavel Čadek.

FK Nepomuk: Jan Rojík Ticháček, Voráček, Šafanda, Zajíc (72. Váňa), R. Rous, Kozák, J. Kalabza, Březák, Kašpar, Šmíd (88. Marek Baran). Trenér: Josef Viktora.

Rozhodčí: Havránek Martin – Bogdan Gabriel, Mazanec Marek. Delegát: Havlík Václav.