Plzeň

Týden před ostrým startem nejpočetnější ligy v Česku, se které se podle neoficiálních  informací odstoupí východočeský Union 2013 Nový Bydžov se Domažlická Jiskra představila na umělce v Luční ulici v Plzni, kde jí byl za soupeře lídr divizní skupiny A FK Hořovicko , které od léta 2014 vede několika násobný mistr se Spartou Praha Petr ,,Béda“ Vrabec, který též úspěšně působil  sedm let jako asistent trenéra Jarolíma ve Slávii a oslavil s ní jejich poslední dva tituly. Domácí kouč Jiří Skála, nemohl počítat se stoperem Chocholouškem, který byl na svatbě a se zraněným Došlým, který by se měl zapojit do tréninku již tento týden.Naopak od začátku nastoupili dva Viktoriáni Kyndl s Hrdličkou.V první poločase se hrál vyrovnanější fotbal ve druhém , už hostům docházeli síly a Jiskra dominovala.

TJ Jiskra Domažlice _ FK Hořovicko 4:2 (0:0)

Po úvodním hvizdu sudího Kafky  se do prvního zakončení dostal Javorský hlavou.Hosté se osmělili ve 12. minutě když Nademlejnský vysunul Zítka , který z poza šestnáctky vystřelil a jeho povedenou střelu vytěsnil Švihořík na roh.Ve 26. minutě střídal zraněného Kyndla Špírek.

Po půl hodině hry se ke střele dostal domácí kapitán Mužík, který z pravé strany z 25. metrů jen o kousek minul břevno branky Křikavy.O minutu na to vysunul Roubal Brauna, který z 18. metrů střílel a před Hrdličkou balon hostující beci odklidili na další rohový kop. Ve 33. minutě  vysunul Beránek Fořta, který z 11. metrů trestuhodně pálil nad bránu Hořovicka. To byli dvě největší šance Jiskry, které bohužel neproměnila. Ve druhém poločase se nejprve napřáhl ve 49. minutě Roubal a napálil břevno z 18. metrů brankáře Křikavy,aby za minutu hosté odpověděli brankou Srpa na 0:1, když obstřelil brankáře Švihoříka .Jiskra odpověděla v 52. minutě , když se poprvé trefil Roubal po  ideálním vysunutí od Brauna 1:1 prostřelil  pod břevno gólmana Křikavu.Po půl hodině hry naservíroval Špírek centrem balon Hrdličkovi na malé vápno, ale ten míč nedostatečně zasáhl.V 64. minutě zahrával Špírek roh, míč jeden z hráčů lízl a hostující hráč míč ukopl brankáři z ruky k  Braunovi , který úspěšně zakončil  a Jiskra vedla 2:1.Za deset minut se po rohovém kopu Špírka na zadní tyči nejlépe orientoval Roubal a bylo to už 3:1.Hořovicko se nevzdávalo snížilo v 83. minutě Rampou na 3:2 po ojedinělém výpadu. Na konečných 4:2 zvýšil po pěknén akci s Hrdličkou Špírek, který na dvakrát překonal velmi dobře chytajícího Křikavu.

Sestava Jiskra: Švihořík- Hrubý, Javorský, Bauer, Beránek(75.Buršík)- Hrdlička, Braun, Mužík(75 Lucák), Kyndl (26.Špírek), Roubal – Fořt(75.Lešek) Trenér: Jiří Skála

Sestava FK Hořovicko: Křikava- Bežo(Subert),Kaufman,Vaníček,Petržílka(Zítka)-  Štěpnička (Srp), Vrabec, Mosdl,Zítek (Šmíd)- Nademlejnský(Gončarenko), Hájek( Rampa) Trenér: Petr Vrabec

..Zápas byl pro nás důležitý, byla to generálka, kterou jsme chtěli vyhrát a dobře se naladit před prvním mistrákem.Do zápasu jsme nevstoupili úplně dobře, druhou půli jsme pak dostali góla, ale ukázali jsme charakter, zvedli se a dostali se do hry a dali i góly“. Uvedl autor dvou gólů L. Roubal.
,,​​Začali jsme trošku nervózně. Nechávali jsme si soupeře zbytečně chodit do protiútoku. První půle celkové nic moc i když jsme měli pár gólovek, které jsme nevyužili. Druhou půlku jsme se celkové zlepšili a hráli jak jsme si představovali“. dodal stopér Pavel Javorský.
Rozhodčí: Kafka- Kostelník , Sladký