Praha/Strahov

Foto z utkání zde:

Historický stadion Evžena Rošického v Praze na Strahově byl dějištěm odvetného  zápasu letošního ročníku ČFL, kdy v prvním jarním kole celkově 18. kole přivítal domácí FC Slavoj Vyšehrad (3. místo), který využil azylu na Strahově kvůli rekonstrukci svých kabin na svém stadionu v ulici Mikoláše z Husi Praha 4 druhé mužstvo tabulky ČFL TJ Jiskra Domažlice.

FC Slavoj Vyšehrad – TJ Jiskra Domažlice 1:0 (0:0)

Domácí kouč Roman Veselý zařadil do sestavy čtyři zimní posily brankář Otáhal, Švejdík, Mareš, P. Čapek  a po dlouhodobém zranění  nastoupil i kapitán Neuberg. Hostující kouči mohli kromě dlouhodobě zraněného Vilčeka počítat s celým kádrem svého mužstva.

První vzrušení přinesla 8 minuta zápasu Šlegl našel Ryse a střelu obránci hostů odkopli. V 9. minutě se mohlo měnit skoré na druhé straně. Mužík vystihl rozehrávku domácího golmana Otáhala míč skončil kousek vedle levé tyče branky Vyšehradu. Potom měli více se hry hosté, ale bez vážnější šance.Ve 20. minutě po spolupráci s Drobílkem opřel do míče odchovanec Sparty D. Čapek jeho pravačka z 10 metrů z úhlu mířila nad branku Brycha.Ve 41. minutě nejprve musel Brych vyběhnout před vápno na centr Ryse.Následnou střelu P. Čapka zblokoval zády Teršl. Jiskra šla do brejku   Mužík vystihl rozehrávku Brejchy vysunul Vaise ten centrem zleva na pravé straně vápna našel Došlého.Došlý zpětnou přihrávkou před šestnáctkou Hrubého jeho střelu zblokoval domácí Neuberg. Největší šanci prvního poločasu si vytvořili domácí. Ti ve 45. minutě.Drobílek zahrával  z pravé strany rohový kop , který Dvořák odhlavičkoval k p.Čapkovi ten přenesl hru zleva na Laňku ten nejprve obešel Teršla potom i Mužíka a následnou střelu pod břevno musel Brych vyrazit. Poločas , který byl nastaven třemi minutami tedy skončil 0:0.

Druhý poločas začal pro Jiskru nešťastně. V47 . minutě vysunul Brejcha Ryse, ten vystřelil slabou střelu k Hrubému ten ve snaze odkopnout míč nastřelil záda dotírajícího Brejchy od, kterého skončil míč v brance 1:0.Domácí byli při chuti  53. minutě Bauer neodvrátil centr k míči se dostal Vejvar posunul míč na D.Čapka, který se dostal přes Vaise až do šestnáctky a střelu blíže k levé tyči mu Brych bravurně vyrazil. Míč se ještě dostal k Drobílkovi, který z 19 metrů střílel a Bauer mu jeho střelu vyhlavičkoval. Potom si musel Otáhal poradit s centrem zpravé strany od Došlého. Vyrovnání nepřinesla ani první velká šance Dvořáka, který před malým vápnem o kousek minul levou tyč branky Vyšehradu na fotu nahoře. Na druhé straně v  59. minutě nejprve Mužíkovu dělovku zblokoval Brejcha.Postupně se k míči dostal Čihák, který centrem našel u pravé tyče Dvořáka, který v pádu minul branku Otáhala.Po půl hodině hry našel Drobílek Vejvaru, jehož střelu z 15. metrů blíž k levé tyči Brych vyrazil.Hosté se snažili o vyrovnání a domácí chodili do brejků.  D.Čapek vysouval Kozla, ale Brych výborně vyběhl a míč odklidil do autu.V 89. minutě hledal Kadar ve vápně Čiháka, kterému balon na poslední chvíli  uskočil. Žádnou jinou šanci si už mužstva nevytvořila.Proto se třech bodů mohli radovat domácí Šemíci. Jiskra  v sobotu 16.3. od 15:00 h hostí  doma nováčka Sokol Živanice. Vyšehrad zajíždí do Králova Dvora.

Rozhodčí: Klupák – Šimeček, Nedvěd.

ŽK: Šlegl – Mužík, Teršl, Dvořák, Matas.

Diváci: hlášeno 182… skutečnost: 60…

FC Slavoj Vyšehrad : Otáhal – Šlegl, Neuberg, Švejdík, Mareš – Brejcha – Drobílek (82. Kozel), P. Čapek, Rys (90. Madej), Laňka (46. Vejvar) – D. Čapek (86. Krejdl). Na lavičce byli ještě připraveni brankář Dočekal, Rataj a Krobot. Trenéři Roman Veselý a Oldřich Pařízek.

TJ Jiskra Domažlice: Brych – Hrubý (71. Kadar), Bauer, Čihák, Mlynařík (81. Brabec) – Teršl (71. Matas) – Rychnovský (61. Skopový), Vais (55. Černý), Mužík, Došlý – Dvořák. Trenéři:Pavel Vaigl Petr Dobrý a Karel Míčka.

Pavel Vaigl trenér Jiskry Domažlice, hovoří po zápase:

Trenér Roman Veselý po utkání Vyšehrad- Domažlice 1:0.

17. FC Slavia Karlovy Vary 16 5 0 11 18:29 14 4 3

Poznámka mužstvo FK Viktorie Jirny odstoupilo se soutěže a je jediným sestupujícím do divize.

Program dalšího kola, 19. kolo ČFL:

Sobota 16. 3. 2019 10:15
SK Převýšov – TJ Jiskra Ústí nad Orlicí

Rozhodčí: Hanousek Karel – Martínek Petr, Pekař Eduard. Delegát: Mencl Kryštof.

SK Benešov – FC Písek fotbal Poznámka: UMT Benešov, v případě dobrých klimatických podmínek a dohody se soupeřem tráva

Rozhodčí: Drábek Drahoslav – Dujsík Jiří, Čechlovský Ondřej. Delegát: Koňák Josef.