Domažlice UMT Střelnice

První z domažlických fotbalistů Jiskry vstoupily v sobotu 3.3. do jarních bojů ženy Jiskry, které doma přivítaly v rámci 12. kola poslední desátý tým tabulky, jihočeskou TJ Blatnou. Stejně jako hosté, tak i domácí trenérská dvojice Baumann s Maierem postrádala v utkání 12. kola soutěže dvě opory. V modrobílém dresu Jiskry chyběly Jahnová a Zvolánková.

TJ Jiskra Domažlice – TJ Blatná 0:2 (0:0)

Do utkání vstoupily lépe Jihočešky. Hned ve 40. vteřině zápasu našla Klásková Nagyovou, s jejímž zakončením však neměla brankářka Jiskry Mlezivová velkou práci. Blatná byla při chuti a agilní Nagyová se dostala opět k zakončení za tři minuty. Souboj s domácí gólmankou však dopadl stejně.

Na druhé straně zahrávala roh Strádalová, ale k ohrožení branky hostující brankářky Němejcové se Domažličanky nedostaly. A znovu zahrozila Blatná. Stadlerová našla Šebkovou a její dalekonosnou střelu musela likvidovat Mlezivová.

Blatná byla v těchto chvílích častěji u balónu a Jiskra, která byla před utkáním v tabulce o tři příčky výše na sedmém místě, se jen bránila. Ojedinělé střelecké pokusy na obou stranách končily sražením bránícími hráčkami na rohové kopy a z nich velké nebezpečí nehrozilo.

Až po půlhodině hry musela brankářka Mlezivová zasahovat před dotírající Vajsovou a skokem pod nohy jí sebrala míč. Vajsová se dostala do zakončení i minutu na to, ale Mlezivová jí střelu z hranice šestnáctky chytila.

Jiskra postupně začala přebírat iniciativu a výsledkem byla nejprve střela Bartkové zpoza šestnáctky do bránící soupeřky a chvilku nato blatenská útočnice Stadlerová svojí chybou doslova namazala Horákové. Ta mířila k levé tyči, kde však stihla být brankářka hostů Němejcová a míč ukryla v rukavicích. Ve 39. minutě zahrávala Jiskra roh Strádalovou, zleva se k míči dostala Růžková, ale mířila nad bránu.

Ve druhém poločase po úvodní překopávané ve středu hřiště šly v 59. minutě hostující hráčky do vedení. Na malém vápně se přesně zorientovala Stadlerová a poslala míč přesně k levé tyči domažlické svatyně..

A mohlo být ještě hůře. V 71. minutě faulovala ve vápně Vlčková Vajsovou a sudí Fanfule ukázal na penaltu. Tu nejlepší hráčka Domažlic v utkání Mlezivová skvěle vyrazila Šebkové na roh.

V 79. minutě se po faulu Kláskové zranila domažlická Horáková a musela být ze hřiště se zraněným kotníkem odnesena. Maierová rozehrála trestný kop, který se odrazil k Elišce Haladové, a její pohotovou střelu brankářka Němejcová neudržela. Jiskra kopala roh, Strádalová ho poslala na hlavu Maierové, ale s její nedůraznou hlavičkou neměla Němejcová větší práci. Potom Jiskra poslala výtečnou brankářku Mlezivovou do pole. Ta v 80. minutě prolétla obranou Blatné, našla Chobotovou a ta se tváří v tvář hostující gólmance střelou k pravé tyči nemýlila. Bohužel pro Jiskru sudí Fanfule gól neuznal pro těsný ofsajd.

Drama vrcholilo. Jiskra vrhla všechny síly do útoku. Při závěrečném tlaku však v poslední minutě udělala chybu Vlčková, míč jí sebrala nejlepší hráčka hostů Vajsová a rychle prodloužila na sprintující Stadlerovou. Ta se dostala osamocená do vápna a střelou k levé tyči stanovila konečný výsledek na 2:0 pro hosty. V probíhající sezoně se jednalo o teprve druhou výhru Blatné.

O následujícím víkendu mají ženy Jiskry v divizi volno, a tak v neděli 11. března od 12:00 sehrají na umělce v Domažlicích přípravný duel se žáky TJ Tatran Chodov. O mistrovské body si zahrají opět doma v neděli 18. března proti TJ Platan Protivín. Výkop bude ve 14.00.

TJ Jiskra Domažlice:
Mlezivová, Budková, Strádalová, Maierová, Růžková, Chmelíková, Chobotová, Vlčková, Bartková, Baumannová, Vlková
Trenéři: Petr Baumann a David Maier

TJ Blatná:
Němejcová, Tvrdá, Chárová, Klásková, Šebková, Tomanová, Swietoňová, Vaněčková, Vajsová, Nagyová, Stadlerová
Trenér: Filip Písařík

Rozhodčí: Ladislav Fanfule

Diváků: 35

Ohlasy po utkání:

Filip Písařík, trenér TJ Blatná: ,,Zápas byl dost tvrdý na obě strany. Bylo v něm hodně nepřesností. Děvčata Jiskry byla šikovnější. Nám chyběly Pavlová a Kozaková. S výsledkem a se ziskem tří bodů jsme samozřejmě moc spokojeni. V tabulce jsme sice poslední, ale doufáme, že ještě nějaké body vybojujeme a v tabulce se posuneme výš. Domažlice jsou mladý tým a jestli u fotbalu holky zůstanou a budou trénovat, tak si myslím, že můžou být v budoucnu výše.“

David Maier, trenér TJ Jiskra Domažlice: ,,Byla na nás vidět malá rozehranost, absence přípravných zápasů, které jsme měli odehrát v přípravě, a kvůli tomu, že je soupeři zrušili, jsme je neodehráli. Jeden zápas v přípravě je prostě málo. Utkání mělo podobný průběh jako na podzim na stadionu Blatné. Bohužel s tím, že dneska jsme dostali dva góly. Co se týče ofsajdového postavení naší hráčky Chobotové, musím říct, že jsem u toho stál a jednalo se o ofsajd. Když jsme vystřídali brankářku, tak se naše hra zlepšila, chybělo nám ale pověstné štěstí. Soupeř nás tvrdě potrestal. Blatná je sice poslední, ale má zkušené mužstvo. Musíme na ten zápas zapomenout a soustředit se na další utkání.“ (poj)