Domažlice

Druhé jarní domácí utkání,kdy domácí Jiskra Domažlice čtvrtý celek ČFL hostila šestý tým trenéra Davida Jarolíma SC Olympia Radotín.Jejíž kapitánem je bývalý český reprezentant Martin Jiránek.Utkání  ovlivnil tendečně pískající rozhodčí Josef Váňa z Nového Strašecí  na snímku:

První golovou šanci zápasu si vytvořili domácí. Brabec ve 12. minutě poslal za obranu balon na Došlého, který překonal hlavou z osmi metrů brankáře Radotína Čápa. Bohužel pro domácí pomeznísudí Machýček odmával ofsajdové postavení domažlickému snajprovy. V dalším průběhu se útočnému snažrní obou týmu moc nedařilo.Rozruh přineslo osmi minutové ošetřování zraněné druhé pomezní rozhodčí Dagmar Žákové. Hlavní rohodčí scela nepochopitelně nastavil první poločaso pouhé dvě minuty.Ve 33. minutě posla Saar Pape Macu, dopředu nigerijského útočníka  Bassey Fortuneho, který obešel vybíhajícího brankáře Brycha a vstřelil gol. Postraní rozhodčí Žáková,ale odmávala ofsajd. Za minutu musel Čihák vyhlavičkovávat pokus Volka s brankové čáry. Co hostům nevyšlo ve 33. minutě vyšlo v 35. minutě.Centr Zahranychnyyho zlevé strany srazil Volek k Sarra Pepe Macoua, senegalský záložník přes bránícího Teršla a Čihákem poslal střelu z 9 metrů k levé tyči branky Brycha na jak se později ukázalo konečných 0:1.Ve 41. minutě musel Brych vyrážet povedenou střelu Bassey Fortuneho z poza šestnáctky. Na ruhé straně musel Čáp boxovat ostrý centr Mužíka zpravé strany k Hrubému, kterému sebral míč v rozhodující chvíli radotínský Koutenský.To bylo z prvního poločasu vše.
Na snímku střelec jediné branky Macou Pape Sarr u míče.
Druhý poločas začal, když se do šance hnal Fortune Bassey  vše  musel hasit vyběhnutím a hlavičkou opět výborně chytající brankář Brych na snímku. V 53. minutě nejprve Bauer zblokoval střelu Trýzny k Sarr Papemu, který zvoleje přestřelil branku Brycha. V 61. minutě se vydal navýlet obránce Kadar a jeho povedená střela z 19. metrů prosvištěla kolem pravé tyče braky Čápa. Za minutu na to si navedl míč Došlý před vápno jenom že jeho střela skončila nad bránou Čápa.Za pět minut vyslal za obranu Sarr Pape Bassey Fortune, který minul z 17. metrů o kousek levou tyč branky Jiskry.V 75. minutě opět výborný Brych zneškodnil včasným vyběhnutím rodící se šanci Bassey Fortune.V 78. minutě nepřesný sudí Váňa, který rozehrál karetní mariáš když postupně rozdal třináct karet na straně domácích osm a hostům pět.Nepotrestal k udivu diváků jasný faul Broukala na Arzbergera.  Do konce utkání se už nic podstatného nestalo hosté rozkouskovli hru střídáním a diskuzemi z rozhodčím a hubené jednobrankové vedení uhájili. Pražský tým si se Střelnice odvezl všechny tři body. O reparát se Jiskra pokusý příští neděli 7.4. od 16:30h, kdy se představí  na hřišti vedoucího celku SK Zápy.
Ohlasy na utkání:

Nastoupili jsme dnes proti kvalitnímu týmu z Radotína a od začátku to bylo vidět. Na balónu byli silní a hlavně výborně rychlostně vybavení hráči do útočné fáze. My jsme nehráli dobře, báli jsme se kombinovat už odemě to nebylo ono. Tak že jsme se nedostali do tlaku a nevytvořili jsme si žádnou šanci kromě gólu z ofsidu. Radotín nám vstřelil   35minutě lacinou branku, kde měli i trochu štěstí a my smůlu. Do druhé půle jsme šli s tím, že se pokusíme vstřelit brzkou branku a zdramatizujeme konec. Bohužel to moc nešlo. A nejen naší vinou. Ale tohle vůbec hodnotit nechci. Je to škoda! Doufám, že se z toho oklepeme. A do dalšího zápasu se zlepšíme a uhrajeme nějaké body.“ viděl utkání hodně zklamaný brankář Jiskry Domažlice Lukáš Brych.

,,Myslim si, že jsme první půli hráli docela dobře dali jsme góla, který nám rozhodčí neuznal kvůli rádoby ofsajdu a druhou půli,už to bylo v podání pana rozhodčího majsterštyk. Ve druhém poločase mimo jiné rozhodčí neodpískal jasný faul na Tomáše Arzbergera.Nechápu to evidentně byl u balonu první strčil jsi ho hlavou a stoper mu dal do hlavy mohl jit sám na branku.“ okomentoval stručně průběh zápasu záložník Jiskry Jonáš Vais.

TJ Jiskra Domažlice – SC Olympia Radotín 0:1 (0:1)

Foto z utkání zde:

Rozhodčí: Josef Váňa – Lukáš Machýček, Dagmar Žáková (2. poločas Hedvika Mifková)
Delegát: Michal Řezáč