Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00
Místo: Domažlice

Třetí jarní vítězství A týmu

A tým zvítězil i ve svém třetím jarním zápase a vede svoji skupinu ČFL.

Parádní jarní forma. Fotbalisté TJ Jiskra Domažlice zvládli i svoje třetí utkání druhé poloviny sezony áčkové skupiny FORTUNA ČFL. Po skalpu Vltavínu a výhře na hřišti Povltavské Fotbalové akademie si Chodové poradili v sobotu odpoledne také s rezervou českobudějovického Dynama, kterou na domácím hřišti v rámci 18. kola porazili 2:0.
První branku vstřelil již v 17. minutě kapitán Petr Mužík, který s přehledem proměnil nařízenou penaltu po faulu na mladíka Aubrechta. Pojistku na tři body přidal ve druhém poločase na jaře ve velmi dobré formě hrající Robert Aubrecht, který se po levé straně hřiště prosmýkl před branku jako lasička a pěknou ránou na vzdálenější tyč propálil bezmocného gólmana Lercha.

„Byl to trošku odlišný zápas než předtím doma s Vltavínem, kluci dali do zápasu od začátku maximum a myslím si, že jsme měli dát první branku dříve. Celkově si vítězství, které podle mě rozhodla druhá branka, obrovsky ceníme, protože jsme narazili na velice kvalitního soupeře," říkal (mimo jiné) na pozápasové tiskové konferenci hlavní kormidelník fotbalistů Jiskry Domažlice Pavel Vaigl.e
Ten před svými svěřenci smekl pomyslný klobouk a pochválil nejen gólmana Cherepka, který udržel čisté konto, již druhé v řadě. „Andrii nás tam za stavu 1:0 podržel, pak dvakrát znovu za stavu 2:0. Musím pochválit i střídající hráče, kteří tam šli a ohromně nám pomohli," lebedil si zkušený sedmačtyřicetiletý kouč.

TJ Jiskra Domažlice - SK Dynamo České Budějovice B 2:0

Poločas: 1:0. Branky: 17. Mužík z penalty, 64. Aubrecht. Rozhodčí: Hoch – Coufal, Jati. ŽK: 3:1 (57. Pavlík, 80. Došlý, 90. Mužík - 50. Böhm). Diváci: 252. Hřiště: Sportovní areál Střelnice, Domažlice. Sestava TJ Jiskra Domažlice: Cherepko – Teršl, Mužík, Aubrecht (85. Rychnovský), Zajíček (70. Černý), Došlý (80. Bílik), Mlynařík, Pavlík (70. Sojka), Dvořák, Vávra, Fedak (85. Holík). Trenér: Pavel Vaigl. Sestava SK Dynamo České Budějovice B: Lerch – Pařízek, Brabec, Bečvář, Böhm, Čoudek, Pravda (69. Krch), Hák (69. Vais), Bastl, Šimoník (69. Pineau), Pech (69. Prášek). Trenér: Dušan Žmolík.