Jiskra Domažlice A vs SK Dynamo Č..

Datum a čas konání: 18.5.2024 17:00
Místo: Domažlice

Těžký zápas v Písku ovládla Jiskra

V pátek 3.5. zavítala Jiskra na zápas do jihočeského Písku, přinášíme Vám kompletní reportáž z utkání.

FC Písek - TJ Jiskra Domažlice 1:2 (0:1)

Branky: 90+3´ Belej - 15´ Došlý, 85´ Fillo

V tomto zápase došlo opět na střet týmů s rozdílných pater tabulky. Jiskra je stále soupeřem pražské Slavie v boji o postup do druhé ligy, zato Písek se nachází na jedenácté příčce tabulky a spíše než nahoru, se musí dívat hlavně na týmy, které jsou v žebříčku pod ním, protože od posledního místa ho dělí pouze šest bodů. Forma obou soupeřů je také naprosto odlišná. Písek v posledních pěti zápasech dokázal pouze jednou remizovat s rezervou Českých Budějovic, jinak zbylé zápasy prohrál. Jiskra naopak nasbírala z posledních 5ti zápasů, kromě domácí prohry s Duklou B, samé výhry a další chtěla přidat i dnes v jihočeském Písku. A proč taky ne, vždyť na podzim Domažlice smetly na domácím hřišti svého soupeře 4:0.

Do utkání nastoupila Jiskra v následující sestavě: Cherepko - Teršl, Mužík (Pavlík), Zajíček (Jedlička), Rychnovský, Došlý (Jahn), Fillo (Aubrecht), Dvořák, Svoboda, Čihák, Procházka

PRVNÍ POLOČAS

Zápas začal opatrně a v prvních patnácti minutách nic zajímavého nenabídl. To zkusil prolomit po čtvrt hodině domácí hráč, jeho slabá střela doprostřed brány ale brankáře Cherepka nezaskočila. V 16.minutě zahrával Svoboda dlouhý aut až do pokutového území, tam se míč po několika hlavičkách a odrazech dostal na malé vápno k osamocenému Petru Došlému a ten s přehledem poslal míč za záda domácího golmana. O pět minut později to znovu zkoušel Došlý, jeho střela z otočky ale moc potíží brankáři neudělala. Pak to zkoušeli i domácí, střelu z úhlu ale vykryl Cherepko. Ve 31.minutě už mohli hráči Písku srovnat, sám před golmanem se zjevil po centru Voráček, jeho zakončení z první ale vůbec netrefilo bránu. O chvíli později pak zkoušel odcentrovat Zajíček, jeho centr našel hlavu Dvořáka, ten ale míč nedokázal usměrnit do brány. Ke konci poločasu to opět zkusili domácí, tentokrát z dálky, míč se ale ani tentokrát mezi tři tyče nevešel.

DRUHÝ POLOČAS

První velká šance druhého poločasu přišla až po hodině hry, kdy po rychlém protiútoku zakončoval na zadní tyč Belej, ten ale nezamířil přesně a míč skončil vedle. V 62.minutě to zkusili opět domácí. Tentokrát přišla střela zpoza vápna, sražená ale skončila mimo bránu. Z následného rohového kopu zakončovali písečtí vysoko nad bránu. Po sedmdesáti minutách hry se dostala po lajně do vápna Martin Fillo, střelu ale nedokázal umístit a brankář ji v klidu chytil do náruče. O chvíli později se dokázal prosadit střídající Jedlička, gól ale pro ofsajd nemohl platit. Jiskra pak na nějakou dobu zamkla Písek v jejich pokutovém území, celá akce ale bohužel skončila jen nepřesnou střelou. Pak to zkusil z dálky opět Fillo a jen kousek chyběl od navýšení skóre. Od tohoto momentu zápas začal nabízet spíše více soubojů než fotbalové kvality. V 86.minutě zkusil štěstí z téměř nulového úhlu Martin Fillo a jeho lob zapadl až za záda brankáře Lercha - 0:2. Nebezpečná střela pak přišla už v nastaveném čase z kopačky domácích, s tou si ale dokázal fantasticky poradit, dnes skvěle chytající, Cherepko. Z následného rohového kopu už ale po hlavičce Beleje kapituloval. Do konce nastavení už Jiskra dokázala odvrátit snahu Písku srovnat a odváží si domů cenou výhru 1:2.

Rozhodčí: Švorc - Hlaváček, Glogar
Delegát: Peterka