Místo: Domažlice

FC Silon Táborsko - Jiskra Domažlice 0:0

FC Silon Táborsko - Jiskra Domažlice  0:0

Jiskra uhrála s Táborskem cennou remízu

K prvnímu přípravnému utkání dnes dopoledne nastoupila třetiligová Jiskra Domažlice v Sezimově Ústí, na Soukeníku, kde Jiskra v roce 2010 na podzim slavila půlmistra divizní skupiny A, a to proti devátému celku tabulky NFL, FC Silon Táborsko.

Jiskra si v prvním poločase vytvořila tři gólové šance. Jmenovitě Sojkou, když se dostal k zakončení a minul pravou tyč branky Táborska. Druhou tutovku měl Mužík, když šel sám na bránu a trefil z 11 metrů gólmana Táborska. Třetí šance se zrodila z kopačky Došlého, když z 16 metrů střílel k levé tyči a brankář balón chytil.

,,Zápas vyrovnaný, myslím si že jsme podali sympatický výkon. V první půli jsme měli 3 šance (Sojka, Mužík a střela Došlého), soupeř měl také 3 šance. Myslím si, že na první zápas to vypadalo dobře. Je na čem stavět. Kluci jsou v plné zátěži, odběhali spousty kilometrů a ještě dokázali takhle dobře odehrát zápas. Bohužel druhou půli jsem úplně neviděl, ale taky to vypadalo dobře," komentoval zápas brankář Lukáš Brych, který chytal první poločas zápasu a v minulosti v Táborsku působil.

Druhý poločas odchytal v bráně Jiskry Čerepko.

,,Dneska to byl pěkný zápas. Nechápu, kde domácí trenér Nádvorník sebral, že Táborsko mělo tolika šancí. Ano měli šance, ne ale tolik. My jsme měli taky Sojka, Mužík, Došlý. Musím pochválit naše mužstvo, že vzhledem k tomu , že to byl první zápas přípravy, tak jsme spokojení s hrou. Byl to vyrovnaný pohledný zápas s kvalitním soupeřem. Pro nás je výsledek utkání úspěch. Protočili jsme všech 18 hráčů do pole a dva brankáře. Táborsko mělo v prvním poločase tři šance. Ve druhém poločase měl za nás šanci Zajíček i Bílik. Domácí dvě šance," komentoval utkání lehce rozladěný z komentáře domácího kouče Romana Nádvorníka, kouč Jiskry Pavel Vaigl.

,,Zápas byl ve velkým tempu. O něco lepší byli domácí, ale i my jsme si vytvořili brankové příležitosti. Soupeř se snažil hrát rychle nahoru a pro nás to bylo velice náročné. Myslím si, že mají velice kvalitní tým. Dále si myslím, že měli docela dost náznaků, které ale nedotáhli do konce. Ale vyložené šance měli v prvním poločase tak 3 a v druhém tak 2, v tomhle bych souhlasil s trenérem. Mohli jsme dát takové 2-3 góly, ale bohužel jsme neskórovali. I já jsem se dostal do jedné velké šance, když jsem z malého vápna netrefil branku. Soupeř si vytvořil více brankových situací, které ale nedotáhl nebo nás skvěle podrželi gólmani," viděl zápas obránce Jiskry Domažlice, Jindřich Sojka.

Příští sobotu hraje Jiskra v Sušici proti čtvrtému celku divizní skupiny A, SK Petřín Plzeň, který je tam na soustředění. Výkop zápasu je v 11:00.