Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00
Místo: Domažlice

Jak Loko Vltavín došla pára

Zápas s Vltavínem v reportáži

Magnet 21. kola třetí ligy ve fotbale byl beze sporu duel páté Jiskry Domažlice a lídra soutěže Loka Vltavín.

Trenéři Jiskry udělali jednu změnu v sestavě, od začátku nastoupil Mlynařík místo Brabce.

Celé utkání se neslo v duchu, že  Jiskra se snažila ztéci branku Vltavínu, který
úpěnlivě bránil.

TJ Jiskra Domažlice- FK Loko Vltavín 1:0 (0:0)

První rozruch utkání přinesla 6. minuta zápasu. To brankář Vltavínu  Štorc vyběhl z branky a balón poslal přímo na kopačky Mužíka, který střelou přes půl hřiště bohužel o kousek minul branku Lokomotivy Vltavín. Za 14 minut se k zakončení dostal Fr. Dvořák, když z 8 metrů trefil náruč brankáře Vltavínu. Ve 26. Rychnovský centroval zleva na Dvořáka, který před brankářem vyskočil,  ale rozhodčí Rejžek mu odpískal faul. Ve 34. minutě zahrával zleva Mužík trestný kop, na ten seběhl Hrubý, ale mířil vedle branky.

Ve druhém poločase zahrával Mužík trestný kop zprava. Na něj si naběhl Uzlík, ale balón skončil vedle branky. Paradoxně  mohli jít do vedení hosté, když si Jiskra málem dala vlastní gól. Mlynařík trochu nešťastně vracel balón Brychovi, který musel robinzonádou míč vyrážet  k Teršlovi. Rozuzlení šlágru přinesla 74. minuta. To byl ve vápně faulovaný kapitánem Vltavínu Podzimkem Došlý. K penaltě se postavil Uzlík a bez problému jí proměnil blíž k levé tyči. Jak se později ukázalo na konečných 1:0.

,,Byl to vyrovnaný zápas, který byl spíš bojovný než pohledný pro diváky, což mě mrzí, protože nás jich přišlo podpořit opravdu hodně, ale přece jenom my jsme byli víc aktivnější a častěji na balónu než Vltavín, který mě svým výkonem zklamal, jejich největší šance byla, když Mlynařík vyzkoušel nečekaně Brycha v bráně, jestli neusnul, naopak my jsme měli nějaké náznaky šanci ve druhé půli, které vyústily v nařízenou penaltou, kterou v klidu proměnil Uzlík. Pojistku mohl přidat Vrba, ale bohužel mu zakončení nevyšlo. Výborně zahrála naše obrana v čele s Teršlem a Limberským, Vltavín do ničeho nepustili. Je super, že jsme podruhé v řadě udrželi nulu, ale musíme trošku víc přidat směrem dopředu a dávat více gólů,” komentoval zápas kapitán Jiskry Petr Mužík.

Branka: 74. Uzlík, z penalty

Rozhodčí:  Rejžek – Toucha, Matyš

ŽK: 4:3 (78. Uzlík, 80. Pavlík, 85. Dvořák, 90+4. Došlý – 76. Duong, 85. Štorc, 88. Čejda)

Diváci: 435

TJ Jiskra Domažlice: Brych – Teršl, Limberský, Hrubý, Mlynařík (60. Vrba), Mužík (60. V. Černý), Kuhajda (60. Došlý), Uzlík (80. D. Černý), Rychnovský (69. Holík), Pavlík, Dvořák

Trenéři: Pavel Vaigl, as. Petr Dobrý a Karel Míčka

FK Loko Vltavín: Štorc – Kühnel, Podzimek, Veselý (60. Maione), Kuchař, Šípek (50. Duong), Šnajdr (82. Klimenda), Trávníček, Jaroš, Čejda, Kokeš

Trenér: Tomáš Freisler