Pavel Horváth hodnotí utkání s Jabloncem.

Domažlice sahaly po senzaci.

Prohra na penalty má pachuť, hlesl Horváth

VČERA 20:50

Zdeněk SoukupZdeněk Soukup  Vedoucí sportu pro západní Čechy

Fotbalisté třetiligové Jiskry Domažlice podali proti prvoligovému Jablonci heroický výkon, i v deseti favorizovanému soupeři v parádní atmosféře, kterou vytvořila téměř tisícovka fanoušků, dlouho odolávali, aby nakonec padli až po penaltovém rozstřelu.

Fotbalisté Domažlic potrápili v poháru Jablonec. Po penaltovém rozstřelu ale slaví prvoligový soupeř ze severu Čech. | Video: Deník/Zdeněk Soukup

„Máme postup, ale bylo to s velkými problémy. Rozhodla důležitá branka na 1:1 a naše trpělivost při penaltách. Měli jsme se ale rozhodnout už v prodloužení. Neprosadit se proti třetiligovému týmu navíc v jeho oslabení, to je prostě problém,“ uvedl jablonecký trenér Radoslav Látal.

„Samozřejmě, že teď převládá zklamání. Kluci odvedli bojovný výkon, až do vyloučení Pavlíka jsme byli Jablonci vyrovnaným soupeřem, potom už to bylo těžké. Ale i tak jsme dobře bránili, hráli chytře a Jablonci jsme to hodně ztížili,“ povídal smutným hlasem domažlický kouč Pavel Horváth.

„Pro soupeře bylo těžké hrát do plných, dobře jsme zavírali prostory. Měli tam sice dvě tři šance, které Andrej (Čerepko) dobře chytil, ale my jsme taky hrozili,“ doplnil trenér třetiligové Jiskry.

Domažličtí fotbalisté sahali ve středečním 2. kole MOL Cupu po senzaci, s prvoligovým Jabloncem vedli od 34. minuty po brance Františka Dvořáka. A i když přišli v 67. minutě po druhé žluté kartě o vyloučeného Pavlíka, dlouho se drželi a favorizované hosty do vážnějších šancí nepouštěli. Až v 83. minutě propadl míč za domácí obranu, první pokus ještě ukrajinský gólman Čerepko vyrazil, ale k míči se pak dostal střídající Náprstek a zajistil prodloužení..

Ani to však být nemuselo, prakticky z rozehrávky po inkasované brance se po přihrávce Rychnovského dostal ve vápně ke střele domácí Mužík a brankář Fendrich jeho pokus s obtížemi zneškodnil. Už před prodloužením bylo zřejmé, že dalších 30 minut navíc bude pro hráče Jiskry pořádně těžkou náloží. Kouč Horváth se snažil hru oživit hned trojím střídáním.

Ale kdo by v nastaveném čase čekal mohutný tlak prvoligového celku, spletl se. Jiskra i v oslabení dokázala soupeře pozlobit, aby nemohl myslet jen na ofenzivní choutky a tak utkání dospělo až k penaltovému rozstřelu.

Až v něm se projevila větší zkušenost na straně hostů, i když… Za domácí nedal hned v první sérii zkušený stoper Procházka, který má na kontě přes 400. startů v české nejvyšší soutěži. Pak už byli všichni exekutoři úspěšní a dál jde tedy se štěstím Jablonec.