Datum a čas konání: 10.5.2024 17:30
Místo: Domažlice

Jiskra Domažlice A - Slávia Praha B 3:2

Jiskra doma zdolala béčko Slavie, dvakrát pálil Došlý. Co řekl trenér Horváth?

V posledních dvou týdnech se jim (alespoň výsledkově) příliš nedařilo. Proti Táborsku a rezervě Českých Budějovic získali na venkovních hřištích jediný bod. Ale o víkendu se fotbalisté domažlické Jiskry vrátili zpátky na vítěznou vlnu, když ve šlágru 13. kola skupiny A FORTUNA ČFL zdolali na domácím hřišti béčko pražské Slavie 3:2.

Fotbalisté TJ Jiskra Domažlice (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili na domácím hřišti rezervu Slavie Praha těsně 3:2.Zvětšit fotkuKliknutím zvětšíte

Fotbalisté TJ Jiskra Domažlice (na archivním snímku hráči v modrých dresech) porazili na domácím hřišti rezervu Slavie Praha těsně 3:2. | Foto: Deník/Martin Mangl

Jiskru poslal do vedení už v 5. minutě svou sedmou sezonní trefou Tomáš Jedlička, ale zanedlouho srovnal legionář v dresu Pražanů Victor Boluwatife Ogungbayi. Jenomže z vyrovnání se slávisté neradovali dlouho, neboť ve 12. minutě vrátil Chodům těsný náskok zkušený střelec Petr Došlý.

Obsáhlou fotogalerii ze zápasu se Slavií Praha B od Jana Chlada najdete ZDE

Po půl hodině hry nastala na Střelnici situace, která bezpochyby ovlivnila zbytek utkání. Hostující gólman Jan Sirotník zahrál rukou mimo pokutové území, uviděl od sudího Řeháčka červenou kartu a musel předčasně do sprch. Slavia ale i v početní nevýhodě dokázala skórovat, těsně před poločasovým odchodem do kabin se prosadil ligou ostřílený šutér Stanislav Tecl.

Proti deseti je to vždycky zrádné, poznamenal Horváth

Hned na začátku druhého dějství ovšem přidal třetí branku Domažlic Petr Došlý a Jiskra měla znovu navrch. A jelikož už další míč v síti ani jednoho z brankářů téměř pět stovek diváků v ochozech nevidělo, tři body slavili po výsledku 3:2 domácí borci domažlické Jiskry, kteří dokázali zvítězit už posedmé v sezoně.

„Myslím si, že jsme na podzim potkali zatím nejlepšího soupeře. I když se hrálo na poměrně těžkém terénu, k vidění byl pěkný fotbal. Nám paradoxně trošku ublížilo vyloučení gólmana soupeře, proti deseti je to vždycky zrádné. Kdyby Jonáš Vais místo ruky hostujícího brankáře trefil bránu a zvýšil na 3:1, zápas by se vyvíjel asi jinak," řekl domažlický kouč Pavel Horváth.

„Slavie na konci prvního poločasu vyrovnala, což byla komplikace, ale o přestávce jsme si něco řekli a na začátku druhé půle dali po krásné akce třetí branku. Potom jsme už výsledek uhájili. Jsem rád za tři body i za to, že jsme trošku stáhli ztrátu na čelo tabulky," doplnil osmačtyřicetiletý trenér.

TJ Jiskra Domažlice - SK Slavia Praha B 3:2

Poločas: 2:2. Branky: 12. a 46. Došlý, 5. Jedlička – 10. Ogungbayi, 41. Tecl. Rozhodčí: Řeháček – Bohata, Mrkáček. ŽK: 1:2 (70. Fedak – 76. Pech, 90+3. Zachoval). ČK: 0:1 (33. Sirotník). Diváci: 453. Sestava TJ Jiskra Domažlice: Brych – Mužík, Rychnovský, Došlý (74. Zajíček), Pavlík, Dvořák, Jedlička (74. Aubrecht), Svoboda, Vávra (81. Teršl), Fedak, Vais (90. Černý). Trenér: Pavel Horváth. Sestava SK Slavia Praha B: Sirotník - Švec, Hunal, Zachoval, Trédl (74. Pech), Ogungbayi (54. M. Pudil), Tecl, Behenský, Kopáček (74. Žitný), Planka (54. A. Pudil), Toula (24. Dvořák). Trenér: David Střihavka.