Datum a čas konání: 10.5.2024 17:30
Místo: Domažlice

Zasloužená venkovní výhra v Hostouni

Chodský nájezd Hostouň neustála, první místo tak bude muset hájit na Slávii.

Fotbalisté Jiskry Domažlice zvítězili v sobotním dopoledni na hřišti lídra skupiny A třetí ligy Sokola Hostouň 3:0 a stáhli jeho náskok na sedm bodů. Podzim zakončí v sobotu 11. listopadu od 14 hodin doma proti pražské Admiře.

Po půlhodině hry nezvládli fotbalisté Hostouně během pěti minut hned tři situace před svou brankou a hosté z Domažlic ukázali, proč jsou jedním ze žhavých favoritů České fotbalové ligy A. Vyhráli tak u ruzyňského letiště 3:0 a stáhli manko jak na stále ještě první Hostouň, tak na druhou Slavii B, jež pouze remizovala s Českými Budějovicemi.

Sokol Graham Oghenekaro Etemike stíhaný Václavem Svobodou se snaží probít přes Petra Mužíka, ten dal (Hostouni třetí branku mj). Přihlíží sudí Petr Kolátor. // Hostouň - Jiskra Domažlice 0:3, ČFL  4. 11. 2023Zvětšit fotkuKliknutím zvětšíte

Sokol Graham Oghenekaro Etemike stíhaný Václavem Svobodou se snaží probít přes Petra Mužíka, ten dal (Hostouni třetí branku mj).

Přihlíží sudí Petr Kolátor. // Hostouň - Jiskra Domažlice 0:3, ČFL 4. 11. 2023 | Foto: Bohumil Kučera

„Naše výsledky trochu předběhly skutečnou výkonnost týmu, ale dnes jsme to nezvládi hlavně v hlavách,“ vyslovil domněnku trenér Hostouně Dominik Rodinger, jehož tým držel senzačně neporazitelnost až do minulého zápasu v Táboře, ale teď prohrál podruhé v řadě. „Naši kluci nemají zdaleka tolik odehráno, co jejich domažličtí protivníci. A v takových zápasech tohle rozhoduje,“ pokračoval Rodinger, jehož tým se zhroutil ve 28. minutě. To dostal míč za obranu Došlý, akci sice zpomalil, ale pak perfektně levačkou pověsil míč na místo určení. Domažlice se dostaly do laufu a za dvě minuty skóroval kanonýr Jedlička po přesném centru. Vše pak vyšperkoval Mužík nádherným průnikem zkoprnělou obranou zelenobílých…

Ti přitom měli první šanci zápasu, to střílel A. Fotr, a také po přestávce se mohli dostat trochu do role. Jenže to by musela gólem skončit Bízkova hlavička nebo aspoň únik Kostky. Na druhé straně měli hosté také dvě tutovky, ale i oni už měli kanóny vyprázdněné.

„Koncovka nás teď trochu opustila, to je mrzuté, protože se zápasem by se pak třeba dalo něco udělat. Nicméně je třeba uznat, že Domažlice předvedly vyspělý výkon a vyhrály naprosto po zásluze,“ uznal Dominik Rodinger.

Po změně stran už žádný z týmu svoje šance neproměnil. O půlmistrovi skupina A ČFL tak rozhodne poslední kolo podzimu, v němž se o dva body vedoucí Hostouň představí na hřiště druhého béčka Slavie. Domažlická Jiskra bude doma hájit třetí příčku proti pražské Admiře.

Hostouň – Domažlice 0:3 (0:3). Branky: 28. Došlý, 30. Jedlička, 32. Mužík. Rozhodčí: Kolátor. Diváků: 200.