Datum a čas konání: 10.5.2024 17:30
Místo: Domažlice

Rekapitulace významných momentů 2023

NÁSLEDUJÍCÍ ODSTAVCE NÁM PŘIBLÍŽÍ VÝZNAMNÉ OKAMŽIKY JISKRY V UPLYNULÉM ROCE 2023

28.5.2023 – Klíčové utkání povedené sezony. Jiskra po brance z 26. minuty prohrávala s rezervou Dukly 1-0, do poločasu však dokázala díky brance Petra Mužíka po pokutovém kopu vyrovnat. Kapitán se ze značky nemýlil. Jiskra bojovala do posledního dechu, vytoužené třešničky na dortu se dočkala. V nastavení se nesmazatelně do kronik klubu zapsal Vojta Černý, který Domažlicím vystřelil historickou trofej.

3.6.2023 – Jiskra do utkání nastupovala jako čerstvý mistr skupiny. Fanoušci se těšili na poslední domácí utkání základní části a dorazili v hojném počtu. Jiskra jim za odměnu nadělila přesvědčivé vítězství 5:0 a převzala si zaslouženou trofej pro mistra ČFL skupiny A 2022/2023.

14. a 17.6.2023 – Dvojutkání o historický úspěch v dějinách Jiskry. Na Střelnici se o postup do druhé ligy přijela porvat pražská Viktoria Žižkov. Prvnímu duelu mezi oběma celky na Střelnici přihlíželo mnoho natěšených fandů obou družstev. Jiskra uhrála nadějnou bezbrankovou remízu. Odvetu na Žižkově bohužel Jiskra prohrála 4:0. Postup do profesionální soutěže si tedy vybojovala pražská Viktoria Žižkov. Zápas na Žižkově byl také posledním utkáním Pavla Vaigla na lavičce Jiskry, touto cestou ještě jednou děkujeme za veškerou odvedenou práci za mnoho let, trenére!

4.8.2023 – První utkání pod taktovkou nového kouče. Na lavičku usedl Pavel Horváth, bývalý vynikající záložník, několikanásobný mistr ligy a účastník Ligy mistrů. Na kouče čekal při jeho premiéře Králův Dvůr. Zápas na půdě soupeře zvládla Jiskra 1:2.

30.8.2023 – Jiskra po zvládnutém prvním vyřazovacím souboji v MOL CUPu s Doubravkou narazila na druholigovou FK Příbram. Utkání přineslo mnoho šancí a bylo pro divácké oko jistě velice atraktivní. Domažlice zvítězili 2:0 po prodloužení brankami kapitána Petra Mužíka a Martina Rychnovského. Střelnici opouštělo po konci utkání spokojených 607 příznivců.

23.9.2023 – V tento den klub představil veřejnosti novou sadu dresů a proběhlo i týmové focení.

27.9.2023 – Do našeho svatostánku zavítal v rámci MOL CUPu prvoligový FK Jablonec. Jiskra utkání ovládala a hrála dle své taktovky. I díky tomu se ve 34. minutě prosadil Franta Dvořák a poslal Jiskru do vedení! Do poločasu se skóre již neměnilo. Vše se otočilo v 67. minutě. Ze hřiště byl předčasně poslán Kryštof Pavlík, který dostal druhou žlutou kartu. V 84. minutě poslal utkání do prodloužení hostující Náprstek. Prodloužení vytouženou postupovou branku nepřineslo, dostalo se tedy až na pokutové kopy. Penaltový rozstřel zvládl lépe tým ze severu Čech.

28.10.2023 – Domácí se střetli s rezervou Slavie, která je jedním z kandidátů na postup. Jiskra byla v duelu odvážnějším a lépe kombinujícím celkem a zaslouženě vedla. Ve 33. minutě byl do kabin za stavu 2-1 předčasně poslán brankář hostů Sirotník. Hektická první půle skončila za stavu 2-2. Důležité utkání rozhodl minutu po začátku druhé půle Petr Došlý.

4.11.2023 – Utkání s lídrem soutěže Jiskra zvládla přímo bravurně. V rozmezí tří minut vstřelila
3 branky a zaslouženě zvítězila. V utkání se trefili Došlý, Jedlička a Mužík.

Všichni pevně věříme a přejeme si, aby rok 2024 byl minimálně stejně úspěšný jako ten letošní.