Datum a čas konání: 26.5.2024 10:15
Místo: Měcholupy

Dorostenci v boji o postup zvítězili ve Vejprnicích

Dorostenecké týmy U19 a U17 se o státním svátku vydaly poměřit síly do Vejprnic.

Dorost U19 dnes odpoledne vyrazil do Vejprnic a chtěl se v tomto zápase výrazně přiblížit k návratu zpět do Divize, ze které v loňské soutěže spadl. V cestě mu stála místní Slavia, která je v tabulce skupiny o postup hned za Jiskrou a chtěla ještě situaci na prvním místě zdramatizovat. Jasným favoritem tohoto utkání byla ale samozřejmě Jiskra, která oba předchozí vzájemné duely zvládla se skóre 6:2 a šla do tohoto zápasu tedy v lepším nastavení.

Jiskra vstoupila do zápasu aktivněji a výrazně i soupeře v prvním poločasu přehrávala, jen tomu důrazu chyběl patřičný gól, neboť skóre po první půly ukazovalo na tabuly nulu na obou stranách. To ale hned po desetiminutách druhého poločasu změnil Pavel Slačík, když otevřel skóre zápasu a Jiskra dál pokračovala v nastaveném tempu hry a týmové hře. V 79.minutě pak přišla druhá rána pro soupeře, když pokutový kop proměnil Tadeáš Soběhart a zvýšil tak na rozdíl dvou branek. A finální tečku udělal hned dvě minuty na to opět Pavel Slačík, svým druhým gólem v zápase, a uzavřel tak zápas na konečných 0:3 pro Jiskru.

Domažlice tak touto výhrou odskočily svému soupeři v tabulce už na rozdíl 10ti bodů a výrazně se posunuly k vytouženému postupu.

V následně hraném zápase pak dorost U17 také porazil svého soka z Vejprnic, tentokrát poměrem 1:6.

- Informace ohledně průběhu zápasů nám dodali trenéři dorostu Miroslav Rejhart a Libor Bočan.

Oběma mužstvům moc gratulujeme k důležitému vítězství!