Jiskra Domažlice

Oficiální stránky fotbalového klubu
Jiskra Domažlice
www.fotbaldomazlice.cz

Příští zápas

Jiskra Domažlice A vs Povltavská fotbalová..

Datum a čas konání: 13.8.2022 15:00
Místo: Domažlice

Chceme hrát v popředí ČFL

Chceme hrát v popředí ČFL

Dnes vám přinášíme rozsáhlý rozhovor s trenérem mužstva naší Jiskry Domažlice A Pavlem Vaiglem, ve kterém zavzpomínáme na jeho začátky a dotkneme se i jiných fotbalových témat týkajících se hlavně Jiskry Domažlice, kde letos začíná trénovat již šestým rokem.

Chceme se pohybovat na špici ČFL

 

Domažlice/ Jiří Pojar 

 

Jaké byly tvoje fotbalové začátky, kdo tě trénoval a kde jsi hrál?
K fotbalu mě přivedli rodiče, za což jim děkuji. Začínal jsem ve Viktorii Plzeň v 5 letech, kde mě trénoval Jiří Sequens a Zdeněk Bém. Ti mě naučili základním fotbalovým dovednostem. Ve Viktorii Plzeň jsem prošel všechny žákovské i dorostenecké kategorie a dostal jsem se až do A mužů, kde jsem podepsal smlouvu na 3 roky.

 

Jak vzpomínáš na zápasy, jako hráč proti Jiskře Domažlice, kdo byl proti tobě nejnepříjemnější hráč?
Zápasy s Domažlicemi byly vždy velmi dobré, už v žákovských kategoriích, v mužích měly Domažlice vždy velice dobrý tým.

        

Vrátíme se do nedávné minulosti. Jak by jsi zhodnotil tvé působení v Tachově na postu hlavního trenéra?

Velmi pozitivně. Vytvořili jsme tam za rok a půl velice dobrou partu, která fotbalu patří, jak hráčskou, tak i lidi okolo fotbalu včele s prezidentem klubu Petrem Morgensteinem a sportovním manažerem Petrem Möžim, trenérem brankářů Láďou Pintířem a mým asistentem Pavlem Hobzou. Chtěl bych také poděkovat diváků, kteří byli fantastičtí.

 

Ve fotbale jsi působil pod mnoha prezidenty, charakterizuj prosím tři Petra Morgensteina , Jaroslava Ticháčka a Vladimíra Chaloupka?
Všichni tři musí fotbal milovat, protože co tomu obětují času a nemalé finanční částky, tak musím smeknout před těmito lidmi klobouk. 

 

Petr Morgenstein svého času udělal fotbal v Tachově, zatím stojí velký kus práce a přeji mu jen to nejlepší a chtěl bych mu ještě jednou za vše poděkovat.

 

Jaroslav Ticháček to samé. Je to můj zaměstnavatel, tak musím mluvit jen v dobrém a nemusím ani lhát. Vím, že je to „maniak" do fotbalu, jezdí na fotbaly i s Viktorií Plzeň velké dálky. Věnuje tomu spoustu času a jsem rád, že jsem ho poznal a poznávám. A tým vybíráme společně, on chce jak v práci, tak na fotbale jen ty nejlepší výsledky, což chápu, takže se občas někdy neshodneme. Já stojím vždy za kabinou, on nemá rád prohry a na koberečku u něj se mi špatně vysvětlují, ale i to k fotbalu patři. Uděláme vše pro to, abychom jen vyhrávali.

 

Vladimír Chaloupek tomu moc děkuji, že mi dal šanci trenérsky vést tým Senco Doubravka a věřil mi, že to zvládnu. Kdyby mně manšaft nesvěřil, tak jsem asi nikdy trénovat nezačal. Míra je velice dobrý člověk, dobrý kamarád a vždy mě ve všem vyšel vstříc, takže se mně tam pracovalo velice dobře.

 

Ještě jedno jméno to je Zdeněk Michálek.

Trenér Zdeněk Michálek si mě vybral jako asistenta a to co jsem se zatím naučil, tak za hodně vděčím právě jemu. Za společného působení v Domažlicích jsme udělali kus práce. On mně dával hodně velký prostor, věřil mně a já si toho hrozně vážím. To, že jsem se dostal jako trenér do ČFL, je hlavně jeho zásluha. 

Přejdeme pomalu k aktuálním věcem. Nejprve zhodnoť uplynulou sezonu, povedená utkání a naopak.

Chtěli jsme určitě skončit výš než pátí o skoré za čtvrtou Viktorkou. Třetí Vltavín měl před námi tříbodový náskok. Dvě kola před koncem jsme měli možnost hrát o první místo. Nepovedl se nám zápas doma s Motorletem. Myslím si, že sezona úplně špatná nebyla, ale naše ambice byly o něco výš. Na druhou stranu nás v závěrečných kolech sužovala zranění a měli jsme k dispozici okleštěný kádr cca 12 hráčů, což bylo málo pro ČFL, nebylo to jednoduché. Povedená utkání jsme zvládali s favority soutěže, akorát poslední utkání v Králově Dvoře jsme prohráli, což je dobré. Na Slávii a na Viktorce B jsme odehráli výborné utkání stejně tak doma s Vltavínem a Královo Dvorem. Určitě jsme nezvládli zápasy s mužstvy ve spodní části tabulky, což rozhodlo to, že jsme tu soutěž nevyhráli. My jsme promarnili oba zápasy se Sokolovem. V Příbrami jsme měli podat určitě lepší výkon, stejně tak v Benešově. Podobné nezvládnuté utkání bylo na podzim ve Varech, kde jsme dvacet minut hráli dobrý fotbal a potom jsme dostali tři branky.

 

Jak jsi byl spokojený s umístěním Jiskry Domažlice?

S pátým místem, jak už jsem zmínil v předchozí otázce, jsme nebyli spokojeni. Alespoň do 3. místa jsme měli skončit. Poslední utkání v Králově Dvoře určitě nerozhodlo. My jsme prohráli 2:1 s Motorletem předposlední kolo.  Kdyby jsme vyhráli, tak jsme byli první a měli jsme všechno ve svých rukou. Zápas se ,,nepovedl"  rozhodčím, což diváci, kteří byli na zápase, viděli a myslím si, že hlavní rozhodčí (Antonín Bohata z Liberce pozn. autora) zápas  nezvládl. My jsme v prvním poločase šance měli a ty branky jsme měli dát.

 

 

Jsi v Domažlicích už šestým rokem, je pro tebe těžké najít motivaci a koncentraci na zápasy, nebo naopak je to pro tebe lepší? 

Já jsem v Domažlicích samozřejmě spokojený. To už jsem zmiňoval před čtyřmi roky, že se znám s prezidentem klubu panem Ticháčkem. Myslím si, že hráči z našeho kádru, které v Jiskře máme, že jsou tam se mnou od začátku. Tam si myslím, že je malý problém. Já tento rok chci společně s mými asistenty dostat z hráčů víc. Tam se na to budeme soustředit. S hráči, než začneme, bude mluvit celý můj trenérský štáb. Někteří hráči mají v sobě víc, než jaké podávají výkony. Chceme trochu kádr obměnit, omladit. Možná, že přijdou i zkušení hráči. Všechno se ještě v tuto chvíli dojednává. Určitě se ten kádr trochu změnit musí. Myslím si, že s motivací nebude problém. My se všichni na to těšíme. Musím pochválit můj tým, to je Petr Dobrý, Standa Hrnčíř, Tomáš Stehlík, Karel Míčka, všichni moji kamarádi a kolegové, všichni odvádí velice dobrou práci a jsem s nimi u mužstva od začátku. 

 

Loňskou sezonu jsme v mužstvu přivítali tvého životního kamaráda Davida Limberského. Jak jsi tuto pozitivní skutečnost přijal a jakou měl David sezonu podle tebe?

Pro všechny diváky, jak domažlické nebo, když přijedeme ven, je to nadstandartní hráč. Byl to jeden z nejlepších hráčů v české lize. Dokazoval to několik let svými výkony. Stejně si myslím, že to dokazoval i u nás v Domažlicích. Vedle něj nám tento rok hodně, vyrostl Kuba Teršl, kde spolu hráli ve stoperské dvojici. Jsme velcí kamarádi, proto do Domažlic šel. U něj je stále motivace obrovská. Chceme tuto sezonu udělat s Jiskrou Domažlice co nejlepší umístění a doufám, že se nám to povede. Myslím, že si to zaslouží nejen celé Domažlice a fanoušci z přilehlých měst a vesnic, ale i lidé, kteří se tam o fotbal starají. Nechci na někoho zapomenout. Jak je to správce stadionu Bohouš Forro, prezident pan Ticháček, Tonda Vlček st., Ivan Rybár, Venca a Karel Sladký, Pompi Jirka Pojar. Myslím si, že když přijde takový hráč, který měl nadstandartních 20 let ve vrcholovém fotbale, klobouk dolů, je to jak pro funkcionáře, tak i pro fanoušky obrovský přínos. Je to přínos jak pro nás, tak i pro kluky v kabině. Já doufám, že nám David tuhle sezonu pomůže, protože máme mančaft zkušený. Petr Mužík náš nejlepší střelec v této sezoně. Doufám, že se tuhle sezonu přidají i další hráči a že se zvedneme a budeme hrát ještě lepší fotbal. David odehrál domácí perfektně. Co se týče venkovních zápasů, tak se nám všem i Davidovi nepovedl zápas v Sokolově a ve Varech.

   

 

Čeká nás letní dril častých tréninků a příprava na dvanáctou sezonu v ČFL. Jak bude příprava vypadat?  

Začínáme dneska a zítra, pak bude o víkendu volno. Potom každý den 14 dní v kuse. A potom 14 dní ladit na novu sezonu. Příprava je krátká.  Jsem tady pět let a šestou sezonu začínám. Kluci, kteří jsou tady delší dobu (Mužík, Bauer, Došlý, Hrubý poznámka autora), také zestárli. Oni to ví sami. Nikdo v tréninku nic nevynechá. Trénujeme, v těch přípravách hodně kilometrů naběháme a teď musíme znovu. Kluci to musí zvládnout, musejí se na to připravit. Já věřím, že když tu přípravu absolvujeme dobře, budeme makat, tak se nám to v soutěži vrátí. Budeme se snažit rvát se o umístění na medailových umístěních. Pan Ticháček je perfekcionalista, ten bude chtít být první. Je ambiciózní, tak to má být. Já bych si to samozřejmě přál též, ale trocha skromnosti neuškodí.

 

Jaký nastane pohyb v kádru směrem ven a do něj?

Odešel Dan Černý, který je u nás taky delší dobu a šel dnes do konkurenčních Přeštic. Já mu přeji, aby se mu dařilo i v Přešticích. Děkujeme mu za jeho služby, které odvedl pro náš klub. Přeštice jsou po nás a Viktorce B, třetí klub z plzeňského kraje v ČFL.  Pro nás je to jenom plus, budou na duely s Přešticemi chodit diváci, je to derby. Přešticím přeji ať se jim v soutěži daří. Samozřejmě ne s námi, ale jinak ať hrají dobrý fotbal a chodí na ně diváci. Hráče směrem dovnitř ještě prozrazovat nebudu, to je ještě v jednání, ale už se někteří dnes objeví na tréninku.

 

Jiskra získala do funkcionářského portfolia zajímavé jméno, které diváci a fanoušci dobře znají Zdeňka Bečku, jak jsi přijal jeho působení v Domažlicích?

Zdeněk Bečka bude působit ve funkci sportovního ředitele. Bude jakousi pravou rukou prezidenta pana Ticháčka. Jde k nám hlavně pomoct všem trenérům a trenérkám od mládeže až po nás mužské týmy. Je to dobrá volba. Prošel vlastně Viktorií Plzeň, kde sbíral tituly s trenérem Pavlem Vrbou, byl i ve Spartě Praha společně s domažlickým odchovancem Martinem Ticháčkem, trenérem brankářů. Všichni tři spolu byli i na zahraničních angažmá v Rusku a Bulharsku, což pro ně byla velká zkušenost (trenér Bečka byl i po tom, co dělal asistenta trenéru Zdeňku Michálkovi v Jiskře Domažlice na podzim roku 2012, na angažmá v albánském mužstvu KF Skënderbeu Korçë s trenérem Stanislavem Levým - poznámka autora). Po výčtu jeho angažmá je jasné, že Zdeněk má zkušenosti obrovské a doufám, že je tady bude u nás předávat nejen u A mužstva, tak i v mládežnických kategoriích. Doufám, že to všechno bude fungovat jak má a že nám to pomůže. Myslím si, že u A mužstva stoprocentně Zdeňka využiji i v tréninkových jednotkách, kde se určitě zapojí. Jsme spolu v každodenním kontaktu. Bavíme se o tom. Přípravu s námi začne a bude sledovat nejen naše zápasy, které bude také s námi hodnotit. Diváci se mají na co těšit, protože ho tam teď hodně často uvidí.


 

Ve skupině  A ČFL se představí nová mužstva, nováčkové z Přeštic a rezervy ligových Českých Budějovic, Bohemky a druholigové Dukly. Místo Benešova, Zbuzany, co tomu říkáš?

Každý tým je silný. Nám se proti silnějším týmům loni dařilo více než proti papírově slabším, to už jsem zmínil. Bohemians B a Dukla B jsou to ligové mančafty. Dukla je momentálně druholigová. Tam se bude jednat o mladé hráče, kteří se budou připravovat, aby se prosadili do A týmů, což je dobře. Jsou to atraktivní zápasy, oni chtějí hrát, což je pro nás lepší. Zbuzany prokazovaly ve skupině B, že mají obrovsky silný tým, zkušená jména. Přeštice si zaslouženě ten postup vykopaly a kdyby nebyl Covid, tak už ČFL hrály dřív. Bude to kvalitní tým, protože majitel pan Kozák tam převedl některá jména, jako posily.  

 

V prvním kole budeme hrát hned šlágr kola v pražských Holešovicích s místním Vltavínem. Co říkáš soupeři a jak bude vypadat tento zápas? 

První kolo si myslím, že bude na Vltavíně takové opatrnější. Nám se tam loni povedlo uhrát remízu 2:2, kdy jsme dostali gól v posledních chvílích z penalty a odehráli jsme tam dobré utkání. Uvidíme jakou budou mít přípravu.  Máme na úvod těžkého soupeře, ale zápas s ním musíme zvládnout. 

 

Ve druhém kole budeme v sobotu hostit v rámci Chodských slavností Povltavskou FA, jak vidíš tenhle duel?

Na Chodské slavnosti přijede Povltavská, je to vždycky nepříjemný soupeř. Na podzim jsme ve Štěchovicích remizovali. Chceme zápas zvládnou, zvítězit. Je to v rámci poutě, kdy přijde hodně lidí, kterým chceme předvést pěknou kombinační hru okořeněnou pěknými góly. 

 

 

Ve středu 17.srpna by jsme měli hrát 1. kolo Mol cupu, jakého soupeře by jsi si přál? Kam až by jsi chtěl s mužstvem dostat v rámci Mol cupu? 

Uvidíme koho nám vylosují. Chtěli bychom atraktivního soupeře a přes něj postoupit do druhého kola Mol Cupu. Potom kdyby jsme se dostávali dál, což se nám skoro každý rok dařilo, tak bych si přál nejen já, ale i fanoušci opět atraktivní jména. Někdy se ty zvučné soupeři podařilo porazit, 2 x Dukla Praha, Ústí nad Labem, Bohemians, Teplice. S Mladou Boleslaví to by krásný zápas, který jsme bohužel prohráli. Diváci si to zaslouží, vždycky jich chodilo hodně. Na pohár se budeme upínat a snažit se postoupit co nejdál. 

 

Co říkáš tomu, že oba atraktivní týmy, které sestoupily z NFL - Žižkov a Ústí nad Labem, budou hrát B skupinu ČFL?

Žižkov si myslím, si že bude hlavním favoritem soutěže ve skupině B. Tam zůstal profi tým doplněný o posily. Přišla i velmi zkušená dvojice trenérů Kotal, Šmarda. Mají jasný cíl, návrat do druhé ligy. Já jim to přeji, má tam kamaráda Jirku Lívu, hrával dlouhá léta první ligu za pana Čekana a Horníka.  Žižkov patří do ligy. To samé platí o Ústí nad Labem, kde ale nevím, zda udrželi kádr, ale určit budou také usilovat o návrat do 2 ligy.

 

 

Jaké ambice bude mít letos Jiskra v ČFL?

Já jsem to už jsem to říkal v předchozích otázkách. Byl bych spokojen, kdybychom se pohybovali na špici ČFL skupiny A, nejraději na prvním místě, což bude chtít prezident, a je to správně. Chceme tým posílit, tak jsme posílili na funkci manažerské Zdeňkem Bečkou. Když budou pracovat s panem Ticháčkem, budou vše konzultovat, tak si myslím, že musíme hrát na té špici. To jinak nejde. Domažlice tam mají hrát a mají na to tým, za to se schovávat nebudeme. Jdeme k tomu čelem! 

 

Co by jsi ještě chtěl zmínit o Jiskře Domažlice?

Chtěl bych ještě touto cestou poděkovat za minulou sezonu vedení klubu. Hlavně panu Ticháčkovi, který se o klub stará už dlouhodobě. Myslím si, že bez jeho úsilí, by to bylo těžké. Chtěl bych se také zmínit o Benfice, kde Pavel Javorský a jeho tým udělal obrovský úspěch. Za prvé bodově, kdy kluci projeli krajským přeborem. Teď jdou do divize a já jim přeji, ať se jim tam daří a myslím si, že to zvládnou, že tam neudělají žádnou ostudu. Znovu říkám, že prezident pan Ticháček by je vzhledem ke svým ambicím viděl v horních patrech tabulky divize A. Myslím si, že už postup je úspěch a kluci si to zaslouží hrát. Kádr ale bude muset být posílen o dvě tři jména, možná čtyři. Já si myslím, že budou hrát důstojnou roli. Pro nás je samozřejmě lepší, že budou hrát kvalitní soutěž, kterou divize beze sporu je. A naši hráči po zranění se budou moct v Benfice rozehrát. Myslím si, že práce s mladými hráči a hlavně s mládeží se v Domažlicích obrovsky zvedá, a tak je to dobře. Je tady parta velmi dobrých mládežnických trenérů a pak samozřejmě i hráčů.

Poděkování patří městu Domažlice a jeho čelním představitelům, kteří dlouhodobě podporují fotbalový klub Jiskra Domažlice. Všem sponzorům Jiskry Domažlice.

 

Tradiční otázka na závěr, kdo bude patřit k favoritům letošního ročníku ČFL skupiny A?

Myslím si,že k favoritům soutěže, lze řadit opět Loko Vltavín a rezervu Viktorie a možná Bohemky. Nevím, jak bude vypadat Králův Dvůr, který podle zpráv opustilo několik hráčů. Je možné, že někdo překvapí a zaútočí na nejvyšší příčky v ČFL skupiny A.

Vizitka trenéra Pavla Vaigla:
Kdy a kde jsi se narodil: 7.11.1975
Rodinný stav: zadaný

přítelkyně: Vladimíra
Děti: Daniel a Bára
Pracuje: správa čerpacích stanic
Oblíbený hráč doma : David Limberský

venku: Danny Alvez
Oblíbený trenér doma  Pavel Vrba

zahraničí: Pepe Quardiola
Oblíbené jídlo, pití: těstoviny, pizza, Cca cola, pivo
Oblíbený herec , herečka: Steven Segal, Sharon Stone

 

Za rozhovor poděkoval Jiří Pojar.
Jiří Pojar
tel: +420 725 727 127
email: jiripompi@seznam.cz

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události.

Tabulka

1. FC Slavia Karlovy Vary 1 2:0 3
2. FC Viktoria Plzeň B 1 2:0 3
3. FC Písek fotbal 1 2:0 3
4. FK Robstav Přeštice 1 2:1 3
5. Jiskra Domažlice A 1 2:1 3
6. FK Admira Praha 1 2:1 3
7. FK Králův Dvůr 1 3:3 1
8. FK Zbuzany 1953 1 3:3 1
9. Povltavská fotbalová.. 1 0:0 1
10. Sokol Hostouň 1 0:0 1
11. FK Dukla Praha B 1 1:2 0
12. FK Loko Vltavín 1 1:2 0
13. FK Motorlet Praha 1 1:2 0
14. Bohemians Praha 1905 B 1 0:2 0
15. FK Baník Sokolov 1948 1 0:2 0
16. SK Dynamo Č.. 1 0:2 0

Kompletní tabulka

Poslední zápas

FK Loko Vltavín
Jiskra Domažlice A
1:2
Podrobnosti

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Nejbližší narozeniny

10.08.2022 Kryštof Pavlík (24)
17.09.2022 Martin Rychnovský (24)
07.11.2022 Pavel Vaigl (47)
23.11.2022 Karel Míčka (52)
29.11.2022 Marek Bauer (33)

Najdete nás na Facebooku

Počet návštěv: 8313
Posledních 30 dnů: 2872 | Posledních 7 dnů: 727 | Poslední den: 74

© 2022 Jiskra Domažlice | Všechna práva vyhrazena | perda@post.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne