Datum a čas konání: 3.5.2024 18:00
Místo: Burketova

Po čtyřech zápasech přišlo vítězství

Jiskra vítězí na hřišti Králova Dvora.

Důležité vítězství trefil Aubrecht. Už jsme to potřebovali urvat, říkal trenér Vaigl

Martin Mangl
Sportovní reportér
 Konečně to vyšlo! Po čtyřech zápasech, ve kterých v rámci České fotbalové ligy nepoznali sladkou chuť vítězství, se fotbalisté TJ Jiskra Domažlice dočkali. V sobotním utkání 9. kola třetí ligy zvítězili Chodové na hřišti Králova Dvora 1:0, když jedinou branku utkání vstřelil už v úvodní minutě po rohovém kopu svým premiérovým zásahem v dresu Jiskry Robert Aubrecht. Domažlice si díky výhře upevnily třetí místo v tabulce za pražskou Admirou a béčkem plzeňské Viktorie.

„Hrálo se na těžkém terénu, takže to byl spíš boj než nějaký pohledný fotbal. Moc šancí k vidění nebylo,“ poznamenal lodivod Domažlic Pavel Vaigl.
„Nakonec tenhle zápas v náš prospěch rozhodla první minuta, ve které jsme se prosadili z rohového kopu. Nicméně v závěru jsme měli velké štěstí, když šel míč jen těsně vedle naší branky,“ popisoval úvod a koncovku boje kouč Jiskry Domažlice, který si vítězství na půdě Cábelíků, jak se borcům z Králova Dvora přezdívá, váží. „Jsme spokojení a šťastní, že máme tři body. Obzvlášť v naší situaci. I vzhledem k terénu, který fakt nebyl ideální, jsme věděli, že to nebude moc o fotbale, ale potřebovali jsme to urvat, což se nám povedlo,“ dodal.

Na konci loňské sezony fotbalisté TJ Jiskra Domažlice (modří) prohráli v Králově Dvoře (na archivním snímku hráči v bílých dresech) 1:2, teď tu ovšem v 9. kola aktuálního ročníku zvítězili 1:0.Zdroj: Jiří Pojar

Jiskra Domažlice se tak dobře naladila na velice náročný říjen, ve kterém kromě třetiligových soubojů (včetně atraktivního derby s béčkem Viktorie Plzeň) sehraje také ostře sledovanou bitvu v rámci 3. kola MOL Cupu – v něm na domácí Střelnici přivítá pražskou Spartu (19. října od 15 hodin).

FK Králův Dvůr - TJ Jiskra Domažlice 0:1

Zdroj: tvcom.cz
Poločas: 0:1. Branka: 1. Robert Aubrecht. Rozhodčí: Lerch – Severýn, Šafránková. ŽK: 2:3 (70. Beňo, 80. Kudrna – 61. Zajíček, 67. Pavlík, 90. Mužík). Diváci: 250. Sestava FK Králův Dvůr: Kudrna – R. Novák, Hell, Dvořák, Beňo, Bláha (61. Osvald), Kraus, J. Novák, Osypenko (74. Holý), Kabele, Krátký. Trenér: Tomáš Šilhavý. Sestava Jiskry: Cherepko – Teršl, Mužík, Limberský, Kuhajda (76. Sojka), Zajíček (83. Fedak), Rychnovský, Došlý, Pavlík, Vávra (83. Mlynařík), Aubrecht (89. Brabec). Trenér: Pavel Vaigl.