Benfika zahodila festival vyložených šancí

Domažlice

Ve čtvrtém přípravném utkání na jarní sezonu krajského přeboru se v sobotu 21.února večer střetli fotbalisté Jiskry Domažlice B sedmý tým aktuální tabulky přeboru a poslední mužstvo 1.A třídy FK Staňkov. Oba trenéři Fořt i Kožíšek postrádali několik zraněných nebo nemocných hráčů. Pro hosty vzhledem k užšímu  kádru to byli citelnější ztráty. Proto se na umělohmotném pažitu objevili v jejich sestavě předseda klubu Milan Kucharič a jednapadesátiletý srdcař Vladimír Kukla. Staňkovu chyběli: Hruška, Janka Ondřej , Koriťák a Fořt. Podle vedení je zatím oficiální posilou útočník Vrba. Naopak za Benfiku nastoupili dvě posily záložník Petr Steinberger se Sokola Postřekov, který se vrací po sedmi letech do Domažlic a útočník Jakub Šot se Sokola Milavče , který naposledy v Domažlicích hostoval na jaře 2014.Zápas byl festivalem zahozených šancí domácích hráčů a výborného výkonu gólmana Tomáše Marcela.

TJ Jiskra Domažlice B – FK Staňkov (0:1) (0:0)

Začátek utkání byl plný nepřesných akcí. V osmé minutě zahrával rohový kop Bláha na hlavu Kubra, který mířil vedle branky Marcela. Na druhé straně se do náznaku šance dostával Vrba a Kubr musel rodící šanci Farkaše hasit odkopem na roh.Rohový kop Kubiny vyboxoval Bratanič na Farkaše , který mířil z voleje nad bránu. V 11. minutě našel centrem Buršík Šota , který trefil nohu bránícího Brychcína.V 17. minutě zahrával Kubina trestný kop po faulu Steinbergera na Záhoře,ale trefil připraveného Brataniče z 20. metrů. O minutu později Buršík sebral Kucharičovi balon dostal se na šestnáctce k zakončení , ale mířil nad bránu. Ve 28. minutě opět výpad Domažlických mladíků Buršíka s Bláhou, který po pravé straně zatáhl balon a odcentroval , ale Marcel si míč stáhl pro sebe. Zatím největší šanci zápasu přinesla 29. minuta když Hošek přihrál Černému jehož povedená střela mířila o kousek vedle levé tyče Marcelovi svatyně. Benfika se tlačila před Marcela.Hošek vysunul Steinbergera ten po levé straně zaběhl a našel přihrávkou Buršíka, jemu první pokus zblokovali zadáci a druhá dorážka mířila opět vedle pravé tyče. V 35. minutě vypálil pěknou střelu z 19.metrů domácí kapitán Waldmann a Marcel ji u pravé tyče vyrážel na roh.ve 36. minutě se k zakončení před šestnáctkou dostal Vrba , který mířil nad branku Brataniče.Ve 40. minutě mířil nepřesně Vísner, kdy netrefil. O dvě minuty na to šel do brejku Bláha Marcel mu v šestnáctce skočil pod nohy a sudí Hejda k překvapení domácích nechal tento střet bez odezvy. Benfika se nevzdávala za minutu po rohu Steinbergera z levé strany se míč dostal na hlavu Kalného , který vrátil do šestnáctky na naběhnutého Bláhu ten z 12. metrů bombou nechal vyniknout výtečným zákrokem Marcela, který balon mířící pod břevno vyrazil na další roh, který si Steinberger z opakoval ještě dvakrát, ale hosté se ubránili na poločasových 0:0.

Druhý poločas otevřel ve 47. minutě nejčastější zakončovatel v hostujícím dresu Vrba mimo branku domácích. V 50. minutě mířil Kubr vedle pravé tyče po vysunutí Strnada.O pět minut na to kombinace Šota s Bláhou a další zahozená šance , když střela mířila vedle pravé tyče. Za minutu opět Bláha ve vyložené šanci opět neproměnil. V 58.minutě se střelou prezentoval s 20. metrů Zahoř metr vedle levé tyče branky Benfiky. Po hodině hry  minutě zatáhl míč neúnavný Bláha přihrál před šestnáctku Šota , který mířil nad branku. O čtyři minuty na to na druhé straně zahrával Kubina trestný kop Bratanič ho vyrazil a Zahoř ve vyložené šanci mířil vedle pravé tyči. V 70. minutě kombinoval Černý s Dufkem který střílel z pravé strany do připraveného Marcela. Rozhodující moment přinesla 80 . minuta kdy po rychlé akci Fakraš našel před brankou Vrbu , který svoje střelecké snažení zpečetil , jak se později ukázalo na konečných 0:1.V 86. minutě  byl ve stoprocentní šanci střídající Šimůnek, který přestřeli s osmi metrů branku. V 88.minutě byl  vyloučen  domácím hráčům Černý.

Milan Kucharič hrající předseda FK Staňkov:,, Naše sestava na utkání nebyla ideální , chybělo nám několik opor. Protože máme pouze A mužstvo máme patnácti členný kádr a pomáháme si vzájemně s naší farmou v Krchlebech. Mladí hráči moc nechtějí. Vycházeli jsme se zabezpečené obrany úkoly které jsme si dali se plnili. Domácí neproměnili spoustu šancí , kdy jsme měli trošku štěstí. Na druhé straně i my jsme si vytvořili čtyři šance”.

Ondřej Černý záložník Jiskra Domažlice B:,,Dnešní zápas se Staňkovem snad nejhorší utkání za celou přípravu co jsme mohli odehrát. Spoustu neproměnených vyložených šanci nás stáli hromadu sil. Tenhle zápas je hodně k zamyšlení minulý týden jednoznačně porazime Luby 4:0 které jsou na třetím místě v 1.A třídě a pak prohrajem s posledním se stejné soutěže. Škoda, že jsme nenavázali na dobrý výkon s Lubama, který byl bojovný a soupeři jsme nedali vůbec nic zadarmo. Ale už se musíme koncentrovat na další utkání s Kolovčí. A postoupit tak dále v poháru. Dale bych se chtěl i timto omluvit týmu za svoji červenou kartu, že jsem ho v 88.minutě oslabil. Měl jsem před očima tak trochu temno a pan rozhodčí to tak taky trochu nezvládl. Po zápase jsem se omluvil i jemu podáním ruky”.

TJ Jiskra Domažlice B : Bratanič- Kalný(46.Strnad), Waldmann, Kubr,  Hošek- Bláha(65.Dufek), Vísner, Černý, Petr Steinberger- Jakub Šot(81.Šimůnek), Buršík.Trenéři: Vojtěch Fořt a Stanislav Hrnčíř

FK Staňkov :Marcel-Brychcín,Dolejš,Štverka,Záhoř-Farkaš,Kubina,Bozděch,Výrut-Kucharič,Vrba.Hokejově střídal Kukla.Trenér: Josef Kožíšek

Rozhodčí : Hejda

ŽK:75.Dufek – 78.Bozděch

ČK: 88. Černý