Načítám.......

 

Jiskra jede na Vltavín

https://www.fotbaldomazlice.cz/wp-content/uploads/2015/08/DSC_4476-1280x848.jpg

Domažlice /Praha

Text a foto : Jiří Pojar

Fotbalový národ se dočkal. O tomto víkendu se na plno rozběhnou fotbalové soutěže od ČFL až po 1.A třídu. A mužstvo Jiskry Domažlice(v loni 2. tým tabulky) se představí hned na horké půdě šestého mužstva ČFL Loko Vltavín. Stadion  v ulici U Průhonu v Praze 7 nabídne jeden se šlágru prvního kola Loko Vltavín – Jiskra Domažlice , nejpočetnější ligy v České republice, která bude mít neuvěřitelných dvacet účastníků. Mezi nimi nebudou chybět exligový FK Viktoria Žižkov a FK Baník Most. V loňském ročníku se na podzim radoval z vítězství 2:0 domácí Lokomotiva, když ústředními postavami utkání byl exsparťan  Abena a náš záložník Lukáš Roubal, který v tomto týmu hostoval se Žižkovské Viktorky. Branky v tomto utkání vstřelili Hodas a Turák. Jarní souboj na Střelnici rozhodl povedeným rohovým kopem obránce Adam Beránek na konečných 1:0.

Domácí dlouholetý trenér a sportovní ředitel klubu Radek Kroňdák absolvoval se svým mužstvem krátkou letní přípravu hlavně v domácím prostředí. Loko sehrálo pět přípravných utkání nejprve 15.7. prohráli doma s druholigovým  SK Slavojem Vyšehrad 2:1. Ve středu 22.7. deklasovali  doma divizní SK Kladno 6:0.Neděle 26.7. se v prvním kole Mol cupu (dříve České pošty)představili v Brandýse nad Labem a odvezli si postup po výsledku 2:0 do druhého kola domácího poháru. Ve čtvrtém utkání si doma ve středu 27.7. poradili 4:1 s účastníkem ČFL FK Králův Dvůr. Generálku měli sehrát se Žižkovem, který měl v průběhu léta starosti o holé žití klubu proto se na rychlo domluvil s týmem Ostrá.   Zápas Loko prohrálo na hřišti sedmého celku krajského přeboru středočeského kraje SS Ostrá 1:0. ,,Příprava proběhla standartně, nějaká utkání jsme vyhráli, nějaká prohráli, nechtěl bych to nějak komentovat. Co se týče našeho kádru, ten zůstal skoro celý pohromadě. Doplnili jsme ho o několik mladých talentovaných fotbalistů. V sobotu očekávám zajímavý zápas, každý je zvědaví , jaký Pavel Horváth předvede se svým mužstvem fotbal. My jsme zvědaví, sami na sebe jestli jsme se někam posunuli od jara nebo ne. S Domažlicemi to byli vždycky těžké souboje uvidíme. Moje mužstvo skončilo šesté a Jiskra druhá, proto očekávám dobrý fotbal  akorát mě děsí to vedro , které teď panuje to samozřejmě utkání ovlivní a uvidíme , kdo na to bude lépe připravený. Informace o soupeři mám. Domažlice když s námi hráli vždycky chtěli hrát aktivně, nebyli ,,zalezlí” nebetonovali. Očekávám otevřený fotbal a uvidíme kdo má lepší střelce” uvedl poněkud stroze k utkání domácí lodivod Kroňdák na snímku vlevo: DSC_4715

Domažlice vstoupili do náročné letní přípravy, s novou trenérskou dvojicí Pavel Horváth a Milan Matejka, když první fázi trénovali dvoufázově na hřištích v Chodově, České Kubici , Klenčí a ve Kdyni a využívali i Sprtovní centrum v Domažlicích pana Hojdy.  První přípravném utkání se 11.7. prezentovali  vítězstvím 6:1 ve Zbůchu před velmi pěknou návštěvou 350 diváků nad Juniorkou FC Viktoria Plzeň, branky vstřelili :24. Hrubý, 26. a 36. Fořt, 48. Braun, 51. Špírek, 68. Tumpach – 60. Provod. 625 diváků bylo ve středu 15.7. v  Chodově zvědavo , jak si Jiskra poradí s druholigovým FK Baník Sokolov. Tento druhý duel skončil remízou 1: 1 , když se o branky postarali za Jiskru Petr Došlý a za Baník Daniel Černý. Třetí přípravný duel v neděli 19.7. hostil stadion v Luční ulici v Plzni , kde se proti Jiskře postavila ligová FC Viktoria Plzeň a po poločase 4:0 nakonec hosté prohráli 6:2.V Sobotu 25.7. byl pro Domažlickou Jiskru první mistrovské utkání a tím bylo 1. kolo Mol cupu, jimž los určil postupujícího s předkola z duelu  nováčka divizní skupiny A SK ZČE Plzeň a čtvrtý tým stejné soutěže 1.FC Karlovy Vary , které v Plzni vyhráli 2:4.V lázeňském městě se bohužel našim hráčům , herně ani výsledkově utkání nepovedlo a po poločasovém 3:0 nakonec odjížděli z porážkou 3:1 a po třech krásných osmifinálových účastí po sobě v domácím poháru se s ním poněkud překvapivě rozloučili.V generálce na ligu v sobotu  1.8. dopoledne zvítězili  modrobílí Chodové na stadionu  na Doubravce s domácím Sencem sedmým týmem divize A 2:1 po brankách Nerada a Mužíka za domácí otevřel skoré Švec.,, Na úvod nás čeká těžký soupeř , který je silný hlavně v domácím prostředí, kde umí využít svých předností, důrazu, standartních situací a atypického hřiště , kde před střídačkami mají široký pruh trávy na co si kolikrát soupeři těžko zvykají než se na něj aklimatizují” zamýšlí se  asistent trenéra Jiskry Milan Matejka a pokračuje ,, začátek soutěže bude hodně takový nevyspitatelný   přestávka nebyla dlouhá mužstva se tvořila velice záhy. Hodně mužstev ČFL zvažovalo zda přijmou účast v NFL. Nakonec se pro ni rozhodl pouze Vyšehrad. To svědčí o tom, že žádné z mužstev nemá nadstandartní kvalitu, proto se dočkáme velkého množství vyrovnaných soubojů , kdy každý může porazit každého.  Třetí liga bude vyrovnaná což je dáno i počtem zápasů.Většina mančaftů má hráče, kteří chodí do zaměstnání a bude to pro ně náročné skloubit fotbal a práci s vloženými středami a pro některá mužstva účast v domácím poháru”. Další vliv na utkání v Praze bude podle Matejky počasí , které momentálně v Česku panuje vedro určitě ovlivní zápas. Domažlice v tomto zápasu jako farma Viktorie Plzeň nebude moci využít služeb jejich hráčů , protože Viktorka svoje utkání se Slováckem absolvuje až v neděli. Proto budou kouči spoléhat hlavně na Domažlické hráče a záleží na nich , jak se předvedou v utkání a řeknou si o základní sestavu.

Na  snímku Milan Matejka asistent trenéra Pavla Horvátha:

DSC_2498

Domažlice mají výhodu hráče který velmi dobře zná současného soupeře Loko Vltavín , je jím záložník Lukáš Roubal , který v zeleném dresu domácích působil.,, Bude velmi těžké utkání na úvod, ještě na hřišti soupeře. Domácí budou chtít vstoupit do sezony vítězstvím a díky tomu že nás trénuje Pavel Horváth , tak se na nás budou chtít vytáhnout a porazit nás. Jejich jádro mužstva mají nějakou dobu po hromadě a v létě je ještě doplnili několika šikovnými kluky například se Sparty jejíž farmou jsou s Teplic Jablonce atd. Z tohoto výčtu nás nečeká nic jednoduchého, ale i my máme kvalitní mužstvo, proto věřím že si odvezeme dobrý výsledek”. Lukáš Roubal  na snímku:
DSC_2467

Utkání, které začíná v sobotu 8.8.2015 od  10:15 bude řídit jako hlavní rozhodčí Ivan Tauber z Loun, na čarách mu budou asistovat  Michal Kapoun s Ústí nad Labem a Tomáš Baum z Děčína. Delegátem FAČR bude Jiří Urban z Protivína.

 

 

Print Friendly, PDF & Email