Domažlice dobyli Tábor – článek , ohlasy , foto ,výsledky

Ve třetím kole , čtvrtém hraném, zavítali fotbalisté Jiskry Domažlice v ulici  Bydlinského na stadion Svépomoci do Tábora , kde jím byl za soupeře domácí nováček ČFL rezerva druholigového FC MAS Táborsko. Jejich A mužstvo mělo za sebou páteční jihočeské derby s Dynamem České Budějovice, proto mohl domácí kouč Josef Pleticha využít tři posily z A mužstva trenéra Frňky. Domácí branku hájil (cestovatel) Bojčuk , kterého dobře znají diváci na Domažlicku  v Kolovči z jeho půl ročním působení v tomto klubu. Domácí měli na svém kontě cenný skalp, který budil respekt, za jednoznačné vítězství nad favorizovanými Jirny,hned v prvním kole 6:1. Hostující kouč Matejka  mohl do sestavy  postavit dvě posily z Viktorie Plzeň mladíčky Aleše Matějů a Michala Mlynaříka. Naopak stále nemohl počítat, s motorem hry univerzálem Jiřím Bártou. Cenné bylo, že se v závěru  utkání objevil ,další zranění hráč Lukáš Roubal.

FC MAS Táborsko : TJ Jiskra Domažlice 1:3 (0:1)
Domácí vstoupili do zápasu ve druhé minutě  prvním  rohem z levé strany se , kterým si Šiman poradil. Hosté odpověděli po akci Mlynaříka po levé straně přihrál před branku Fořtovi jeho střelu Bojčuk vyrážel. Domažlice šli do vedení 19. minutě , když Fořt ideálně středem vysunul před vápno Došlého, který si potáhl míč na levou stranu ze 13. metrů v pádu vypálil míč ten se odrazil od břevna za brankovou čáru a skončil v síti 0:1.Domácí se dostali do svojí největší šance ve 37. minutě, po centru  z levé strany Traoreho  Stoszek z malého vápna hlavou trefil břevno Šimanovy svatyně.
Ve druhém poločase,  hned v 53.minutě využil Došlý pomalé malé domů Froňka, vypíchl míč obešel vyběhnutého Bojčuka  po levé straně nacentroval před branku na Mužíka, pro něj už nebyl problém dorazit míč do branky 0:2. Domácí odpověděli v 65. minutě se po levé straně prodral Rabiňákem po levé straně rychlá přihrávka na naběhnutého Dordiče , který přízemní střelou do levého dolního  rohu nedal Šimanovi šanci 1:2.Domácí se tlačili před Šimana, ale neúspěšně. Hřebíček do Táborské rakve zaklepal Mužíkův přesný roh z levé strany na přední tyč , kde Domažlická věž Marek Bauer  hlavou nedal  Bojčukovi šanci na konečných 1:3. Domažličtí hráči tak mají na svém kontě 11. bodů což je velmi pěkný start do nejpočetnější soutěže v České republice. Jiskra má příští týden zápasovou pauzu , protože se hraje 2.kolo Mol cupu , ze kterého vypadla.  V neúplné tabulce ji  patří první místo. Dalším soupeřem jí bude opět ve vložené středě 2.září SK Benešov v rámci 17.kola.

FC MAS Táborsko B: Bojčuk – Běloušek (69. Peterka), Chotovinský, Smetana, J. Rabiňák – Dordič (84. M. Rabiňák), Turek (38. Bakule), Traore (88. Nohava), Kočí (84. Novák), Froněk – Stoszek.Trenér : Josef Pleticha

Jiskra Domažlice: Šiman – Chocholoušek, Nerad, Bauer, Matějů – Mlynařík (66. Leitl), Mužík, Čada (90+1. Javorský), Hradecký (77. Roubal)Došlý (83. Beránek) – Fořt (89. Braun) Trenér: Milan Matejka

Jaroslav Nerad obránce  Jiskry Domažlice : ,,Bylo to pro nás velmi dobré utkání, ve kterém jsme si vytvořili hodně šancí.Čekali jsme, že Tábor bude hrát v silnějším složení mužstva. První poločas byl z naší strany lepší. Soupeř , když snížil na 1:2, tak chvíli byli lepším mužstvem , ale my jsme z rohového kopu zvýšili na 1:3 a bylo po zápase. Dneska jsme , jako jeden bojovali.Od domácích , jsme čekal lepší kvalitu na míči. V dalším kole hrajeme s Benešovem od kterého nevím co čekal, protože jsem v ČFL doposud nehrál”.

Michal Mlynařík Jiskra Domažlice záložník: ,,Nebylo to lehké utkání soupeř nebyl vůbec špatný. Přesto si myslím, že jsme měli více ze hry a úvodní šance patřili nám. Jednu z nich využil Došlý, to nám pomohlo. V druhém poločase jsme přidali druhou branku, která nám možná trochu “uškodila” zalezli jsme a dostali gól na 2:1. Naštěstí jsme na to zareagovali třetím gólem a to soupeře položilo. Já nastoupil do zápasu po delší době kvůli nemoci a hlavně druhý poločas už to bylo znát. Jinak si myslím, že jsme odehráli dobrý zápas”.

Aleš Matějů obránce Jiskra Domažlice: ,,Samozřejmě, že jsem rád že mám nějaké zápasové vytížení. Domažlice jsou kvalitní tým který patří mezi nejlepší týmy ve třetí lize a mě  se hrálo dobře, některé kluky tam znám a hrál jsem s nimi ,tak že to bylo všechno dobré. Jsem rád , že jsme dneska zvítězili”.

Adam Beránek obránce Jiskry Domažlice : ,,První poločas jsme hráli výborně, soupeře jsme nepustili do žádné větší šance. Hráli jsme dobře jak kombinačně, tak pozičně. Odměnou byla naše první branka. Začátek druhého poločasu vypadal podobně, ale postupem času jsme soupeři dávali víc prostoru a taky jsme na to skoro doplatili. Nakonec jsme ale utkání zvládli. Makali jsme jeden za druhého, nenechali nic náhodě a zápas dotáhli do vítězného konce. Čekal jsem , že nastoupí víc hráčů z  jejich Áčka. Překvapení se jinak nekonalo, věřil jsem, že vyhrajeme”.

Dominik Hradecký záložník Jiskra Domažlice: ,,První poločas jsme plnili co jsme si řekli a nenechali soupeře kombinovat přes střed hřiště, ten musel volit dlouhé nákopy se kterými si naše obrana poradila, bohužel jsme využili jenom jednu šanci a do druhé půle jsme šli za stavu 0:1 s tím, že budeme pokračovat v aktivní hře. To se nám moc nevedlo, soupeř začal kombinovat ve středu hřiště a my zbytečně ztráceli balony. Přesto jsme si vytvořili šance a nenechali Táborsko zvrátit stav zápasu a zaslouženě vyhráli 1:3.”

Rozhodčí: Šedivka- Dujsík- Brychta.

ŽK:2-4  75.Kočí, 90+2 Froněk- 11.Matějů, 58.Nerad,66.Bauer,74.Došlý.

TachovČáslav 4:2 (2:2)

Branky: 10. Dvořák František, 35. Chasin Vitaliy, 87. Knakal Martin, 92. Hudec Lukáš (pen.) – 16. Bilinkiewicz Pavel, 45. Mlynka Tomáš

Rozhodčí: Šedivka Ondřej – Dujsík Jiří, Brychta Ondřej

Ještě  jeden ranní nedělní výsledek z duelu SK Převýšov – FK Viktorie Jirny 1:3(0:3)

Branky: 82.Paris vlastní – 9. Škorvánek, 11. Bukač, 41. Kejha