Po přestřelce v Čáslavi, veze Jiskra tři body!

Čáslav Ve 14. kole České fotbalové ligy vyráželi fotbalisté Jiskry Domažlice do 245 km vzdálené Čáslavi, kde na ně čekal domácí FK.

Domácí kouč Brožek měl do utkání s osmým celkem soutěže k dispozici deset hráčů z širšího kádru trenéra druholigové Vlašimi Petrželi.

Domažlický trenér Michálek nemohl vedle Bárty a Hrubého počítat s nemocným Leitlem, ale do zálohy měl k dispozici posilu Egona Vůcha z Viktorky.

Čáslav Domažlice 3:4 (1:2)

Hned v úvodu se do zakončení na hranici šestnáctky dostal hostující Mužík, ale brankář Stehno byl na místě. Domácí odpověděli povedenou střelou Nečase, kterou musel Šiman vyrážet na roh. Domažlice šly do vedení po rohovém kopu Mužíka, na který si na bližší tyč naběhl Braun a hlavou otevřel skóre 0:1. To se psala 12. minuta. O pět minut později byli domácí blízko vyrovnání, ale Vopatova rána skončila na tyči. A tak udeřilo znovu na druhé straně. Ve 34. minutě zahrával Mužík trestný kop, Bauer tělem přiťukl Chocholouškovi, který pravačkou ve výskoku překonal čáslavského brankáře 0:2. Čáslav se zpátky do zápasu dostala ještě před přestávkou. Váňa se po straně přehnal přes Bauera a centrem našel před brankou osamotného Brejchu, který přehodil brankáře Jiskry 1:2.

Druhá půle začala stejně, jako ta první náporem hostů. Po hodině hry Vůch vysunul Fořta, ten mu vrátil balon, Vůch se dostal do šestnáctky, kde ho podrazil Váňa a rozhodčí odpískal penaltu, kterou Mužík zkušeně proměnil 1:3. O deset minut později se penalta kopala i na druhé straně, když po rohovém kopu domácích skončil míč na ruce Brauna, jenže Tomáškův pokus gólman Šiman vystihl. V 79. minutě se Čáslav kontaktní branky přece jen dočkala, když J. Nečas parádní ranou po přiťuknutí od Jíry nedal gólmanovi šanci 2:3. Radost domácích netrvala ani dvě minuty. Jiskra odpověděla nejkrásnější akcí utkání. Mužík na své polovině vysunul vystřídavšího Došlého, který po levé straně zatáhl míč a centrem do vápna našel naběhnutého Vůcha, který z voleje nedal Stehnovi žádnou šanci 2:4. V závěru domácí nejprve protáhl brankáře Domažlic Jíra, pak v gólové šanci neuspěl Mlynka, když mířil jen do středu brány. Až po Jíchově přihrávce se trefil Suk od tyče do sítě 3:4, to už ale bylo na konci utkání.

Domažlice se tímto vítězstvím dostaliy na pátou příčku tabulky a v závěrečných kolech se pokusí atakovat třetí místo. V sobotu 14. listopadu od 13:30 hodin hostí v utkání podzimu druhou Chrudim. V závěrečném kole 21. listopadu od 13:30 hodin se Chodové střetnou v Teletník aréně s domácím SK Zápy.

FK Čáslav: Stehno Kunášek (67. Jíra), Váňa, Hell, Jan Vondra Vopat (67. T. Mlynka), Tomášek (71. Suk), Brejcha, J. Nečas, Reiter Jícha. Trenér: Miloslav Brožek.

Jiskra Domažlice A: Šiman Braun, Chocholoušek, Bauer, Beránek Roubal (67. Došlý), Čada, Hradecký (84. Javorský), Vůch (89. Špírek) Mužík (90. Nerad), Pavel Fořt. Trenér: Zdeněk Michálek.

Branky: 41. Brejcha, 79. J. Nečas, 90. Suk 13. Fořt, 34. Chocholoušek, 60. Mužk z PK, 81. Vůch. HR: Dujsík Šedivka, Starý. ŽK: 4:2. Diváků: 125. (poj)

Ohlas na utkání jednoho z dvojice trenérů Jiskry Pavla Vaigla:,,Naše mužstvo vstoupilo do zápasu velice dobře, kluci plnili taktické věci , které jsme si před zápasem řekli.Domácí , jsme kromě jediné střeli prakticky k ničemu nepustili. Po naší druhé brance mužstvo přestalo nějaké věci domácí nás zatlačili a snížili na poločasových 1:2. Úvod druhé půle byl opět náš,hrál se otevřený fotbal na horu dolů. My jsme šli po penaltě na Vůcha do dvoubrankového vedení. Čáslav snížila  2:3. Na co se nám povedla krásná akce gol Vůcha na 2:4.Místo toho , aby jsme se uklidnili začal sehrát zobou

Po změně    stran se hrál  otevřený fotbal, který vedl po našich chybě ke konečnému snížení  na 3:4. Myslím si, že v závěru jsme vyrobili  moc  i taktických chyb.Musím pochválit brankáře  Šimana , který nás podržel , při šancích a penaltě domácího celku. Pomohl nám svým výkonem Egon Vůch. Utkání  jsme zvládli, ale obdrželi jsme zbytečně moc branek. Na Čáslavi bylo sympatické , že hrála otevřený útočný fotbal nebránili a rozhodně nepatří svým výkonem na předposlední místo tabulky ČFL. Teď nás čeká  doma jeden s favoritů soutěže Chrudim , musíme se na ni co nejlépe připravit  Chrudim nepřijede bránit a stejně jako Čáslav hrát fotbal což by nám mohlo vyhovovat.Budeme se snažit  udržet naši sérii utkání bez porážky i v našem posledním utkání v Zápech”.(poj)