Benfika remizovala na Rapidu

Benfika pořád stejná písnička neproměňování šancí

Plzeň/Doubravka

V   prvním jarním zavítali fotbalisté Domažlické rezervy na UMT Plzeň Doubravka kam byl se soboty na neděli STK Plzeň přeložen mistrovský zápas 16.kola krajského přeboru mužů. Jiskra B měla v sestavě ikonu fans  Domažlic Martina Šota s kapitánskou páskou ve druhém poločase  exkolovečského Pavla Kadlece. Trenéři  kvůli malému zranění nepostavili od začátku Lukáše Waldmanna a poslali ho až v druhém poločase.   Chyběl snajpr Tumpach.

SK Rapid Plzeň vs.  TJ Jiskra Domažlice B 1:1 (0:0) na PK 5:3

Scénář tohoto zápasu byl od začátku, až do konce stejný. Benfika držela míč snažila se  prokombinovat k brance což se k počtu bránicích devíti hráčů Rapidu dařilo špatně.Ve 20.minutě vysunul z levé strany Lešek Lucáka, který s hranice šestnáctky střílel do brankáře Rapidu, Bekeho. V 21. minutě obdržel první žlutou kartu Martin Šot.Za tři minuty kopal Bláha rohový kop z levé strany, Šot balon na první tyči prodloužil na Pavlíčka, který zakončoval v pádu nedůrazně a domácím zadákům se míč povedl z brankové čáry vykopnout do bezpečí. To byla z jedna z tutovek Benfiky. V 33. minutě předvedli hosté rychlou kombinační akci kdy si Buršík orazil balon s Lucákem na velkém vápně Buršík se dostal až na dostřel a z 11. metrů opět mířil do brankáře Bekeho. Druhý poločas byl ještě jednoznačnější než první . Domažlice bušili do zatáhlé obrany domácích co to šlo zahrávali několik rohových kopů. V 55. minutě si vyměnili role Lucák si narazil balon s Buršíkem z 15. metrů pálil vedle pravé tyče branky Rapidu. Ostřílené pravidlo nedáš dostaneš v tomto utkání platilo. O minutu na ke smůle velmi dobře hrajících hostů vyrobili chybu zpětnou přihrávku vystihl jediný hostující útočník Lukáš Pavlíček , který z 22. metrů prostřelil jesličkami vybíhajícího Straku v brance Benfiky, který se snažil Plzeňskému útočníkovi zmenšit střelecký úhel. V 78. minutě  podnikli domácí ojedinělí výpad po ose Pavlíček Čupalka, který našel Harmadyho ten mířil z pravé strany vedle branky Straky.  Běžela 79. minuta Korelus rozehrával balon od brány našel Štěpána ten se z pravé strany  rozběhl až k vápnu, kde si orazil míč se Šotem dostal se až před Bekeho, kterého obstřelil  z 9. metrů k pravé tyči na 1:1. Za minutu na to opět stejný brejk tentokráte s leva a zakončoval Pavlíček vedle branky.V  závěru, kdy už domácí hráči byli z utkání tak vyčerpaní , že čekali na závěrečný hvizd a Benfika rozhodující branku vstřelit nedokázala, zahrál Šot rukou při standartce hostů a nepřesný rozhodčí Martin Havránek ho po druhé žluté poslal předčasně pod sprchy. V 94. minutě rozhodčí Havránek utkání za stavu 1:1 ukončil a šlo se na penaltový rozstřel. Ve kterém za  byli Domažlice úspěšní : Waldmann, Lucák, Buršík.Kadlec  neproměnil. Za domácí … Utkání sledovalo kompletní trenérské duo Jiskry Domažlice A Jiří Skála a Pavel Fořt i se sportovním manažerem Zdeňkem Michálkem.

Sestava Rapid: Beke- Morávek(77.Chvosta), Buček , Nový, Šindelář- Poláček, Tarhaj,Čupalka,Harmady , Klekner-Pavlíček.Trenér: Jaromír Mysliveček

Sestava Jiskra B: Straka-Pavlíček (87.Hojda), Korelus, Štěpán, Šimůnek(71.Waldmann)- Lešek,Buršík,Lucák,Kubr,Bláha(74.Kadlec)- Šot.

Diváků: 20

ŽK:4:427.Korelus,21a 93 Šot,87.Lešek – 21.Beke,60.Šindelář,64.Tarhaj,93.Harmady

ČK: 0:1 Šot 93. minuta

Jaromír Mysliveček trenér SK Rapid Plzeň: ,,Dneska je to jednoduché hodnocení zápasu. Domažlická rezerva byla po všech stránkách lepší. Byli silní na balonu ale neproměňovali na štěstí pro nás brankové příležitosti. My jsme si vzhledem ke složení mužstva mohli dovolit s Domažlicemi hrát , jak se říká z druhé pozice to znamená trošičku se stáhnout na vlastní polovinu .Asi to trošku zaskočilo i Domažlické, ale fotbal je o brankách. Stav 1:1 je pro nás obrovské štěstí a na penalty vyhrát to nehodnotím, protože ty jsou loterie” říká k utkání domácí  zkušený stratég. Teď hrajeme v Přešticích , kde nemáme co ztratit a budeme se tam prezentovat podobnou taktikou, protože momentálně na víc nemáme. Trápí nás stále pozice  klasického útočníka, kterého stále nemáme. Tento zápas nám hodně pomohl že jsme z toho vytěžili dva důležité body, které se v konečné tabulce budou hodit”.

Martin Steinbrücker trenér, TJ Jiskra Domažlice B :,,Dneska jsme opět odehráli hodně smolné utkání. Soupeře jsme měli ne na polovinu, ale na třetinu hřiště. Všichni naši kluci zaslouží pochvalu za bojovnost byli celí zápas jednoznačně lepším týmem  bohužel to opět výskledkově nevyšlo. Soupeř úporně bránil v devíti hráčích. My jsme udělali jednu hrubou chybu, kterou soupeř potrestal. Vytvořili jsme si několik šancí se kterých jsme bohužel pro nás využili jenom jednu. Musím říct , že rozhodčí byl na domácí hráče benevolentní a jejich zákroky netrestal, tak jak by měl. Bránkář Beke celé utkání zdržoval, nehrálo se  kvůli jeho prostojům asi 15. minut což sudí  potrestal jenom žlutou kartou. Je pravdou, že se na to nemůžeme vymlouvat”.

Zdeněk  Štěpán stoper Jiskry Domažlice :,,Přijeli jsme na Rapid po poměrně podařené přípravě a chtěli jsme 3 body. Zápas tomu i nasvědčoval, bylo vidět, že chceme vyhrát. Bohužel jsme klasicky doplatili na neproměňování šancí. Celý zápas vypadal tak, že jsme drželi balon a soupeř stál jen zalezlý na vlastní polovině. Prakticky se snad ani do tutovky nedostal, kromě vlastně jejich gólu, kdy Burša váhal s přihrávkou. To se ale stane a my nakonec alespoň srovnali. Rozhodně jsme tam ztratili 2 body, po 90 minut jsme byli lepším týmem. Rapid co jsem tak slyšel, že se potýká se ztrátou některých hráčů, o to je to zklamání ještě větší. Musíme zapracovat na koncovce, to nás hodně trápí, hodně se na gól nadřeme. A asi potrénovat i standartky, musíme si pomáhat standartkama když ten gól prostě nedokážeme dát”.

Rozhodčí: Havránek Martin – Lhoták Luděk, Šauflová Jana. Delegát: Rauch Pavel. (poj)