Benfika po boji, prohrála se Sušicí

Na UMT v Domažlicích se v sobotu 19.3. přestavil třetí tým tabulky, nejvyšší krajské soutěže mužstvo TJ Sušice, který byl soupeřem 11. týmu tabulky TJ jiskra Domažlice B. Domácí kouči Steinbrücker a Vlček, nemohli počítat se zraněními Waldmannem a Pavlíčkem.Hostující kouč Staněk neměl k dispozici Kodýdka a Skuhru s Matějkou na lavičce.O proti prvnímu utkání v této sezoně v srpnu na stadionu v Sušici  byl kádr hostů zatížen dvěma odchody klíčových hráčů, což na její hře bylo znát. Celé utkání se bránila spoléhala na brejky. Benfika opět  doplatila na neproměňování vyložených brankových příležitostí.
 TJ Jiskra Domažlice B – TJ Sušice 0:2 (0:1)
Domácí do utkání vstoupila aktivně.Ve druhé minutě zblokovali hostující zadáci střelu Bláhy.V 6. minutě vysunul Lucák Buršíka, který z poza vápna mířil nad branku sušického Gilla. Za dvě minuty se vysunul Šot Lucáka , který z 20. metrů střílel vedle pravé tyče branky Sušice.V 9. minutě Lešek vysunul Šota, který dal balon na Bláhu, který byl faulován. S následného trestného kopu nejprve Lucák trefil zeď,aby následné dorážky Šot mířil nad branku hostů. Po čtvrt hodině centroval z pravé strany Hubáček Straka míč boxoval při tom faulován útočícím hráčem.V 17. minutě rozehrál Lucák trestný kop po faulu na ŠOTA středem na Šota, který z osmi metrů překonal Gilla, ale nepřesný sudí Volf od mával ofsajd, který nebyl.V 19. minutě musel vybíhající Gill zasahovat na hranici šestnáctky před dotírajícím Bláhou.Na druhé straně odvraceli domácí zadáci na aut Vargův centr z pravé strany.Ve 22. minutě mířil z 20. metrů Hubáček nad branku Straky.O minutu na to střílel z poza šestnáctky Buršík do připraveného Gilla.Stejný hráč zaměstnal Gilla za minutu, když se přes něj prodral po levé straně po narážečce s Lucákem a sušický brankář vyrážel , jeho střelu z úhlu na roh. Ve 27. minutě musel pro zranění odstoupit kapitán Benfiky Šot nahradil ho Tumpach, který se ve 32. minutě dostal ke střele z 17. metrů nad.Domácí měli tlak a zahrávali i několik rohů. Ve 39. minutě založil akci Szedmák, který po pravé straně vsunul Vrhela, který zatáhl míč našel nabíhajícího Vargu už v šestnáctce,ten s první vystřelil a míč , který se otřel o břevno zapadl za Straku 0:1.Ve 42. minutě zahrozili sušičtí Vrhel našel ve vápně Szedmáka, který v záklonu z 15. metrů mířil nad branku Straky.
Druhý poločas pokračoval tlak domácích.V 50. minutě zahráli hosté malou domů a Gill balon chytil, ale sudí Bogdan nechal pokračovat dál.V 68. minutě zatáhl míč po levé straně Lucák přihrál před branku , kde u vzdálenější tyče Bláha na balon nedosáhl.V 70. minutě vysunul Lešek Kadlece, který mířil z 17. metrů vedle branky Sušice.O dvě minuty na to zahrál jeden s obránců rukou po centru Lucáka,ale píšťalka sudího zůstala němá.V 82. minutě rozehrál Skála rohový kop , míč se k němu vrátil a Skála přesným centrem našel hlavu Vrhela, který z 9. metrů překonal Straku po druhé 0:2.To byla další lekce z produktivity hostů. V 88. minutě se po pravé straně prosadil Tumpach, který před brankou našel Hojdu, který v tísni z malého vápna netrefil řádně míč.V 91. minutě šel ještě Lucák po vysunutí od Hojdy, sám na Gilla, který mu vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a Lucák z 11. metrů trefil jeho zvednuté ruce.
Ohlasy:
Milan Lucák záložník Jiskra Domažlice B: ,,Myslím, ze jsme začali dobře, soupeře přehrávali, měli dost šanci a dokonce i gól jsme dali, i když neuznaný, podle mě regulérní, protože ,,Máňa” Šot v ofsajdu nebyl. Pak jsme však bohužel před koncem poločasu dostali gól do šatny, po mé chybě, za což bych se klukům chtěl omluvit.. A druhý poločas jsme si zase vytvořili dost šanci, jednou tam po moji přihrávce zahrál soupeř viditelné rukou, bohužel penalta se nepískala… Pak mohla byt další, když do Hurviho Leška po odehrání balonu zajel soupeřův stóper.. Je to velká Škoda, myslím, ze jsme na soupeři měli, ale stále nás trápí proměňování šanci jako na podzim. Doufám, ze v Horšovském Týně domácí porážku odčiníme a odvezeme si tři body! ”
Pavel Kadlec záložník Jiskry Domažlice B:,,Začali jsme dobře, dostávali jsme soupeře pod tlak akorát jako po celou dobu zápasu jsme měli problém proměnit šance a když už jsme gól dali tak nebyl uznán. Do poločasu jsme inkasovali, ale myslím si, že se ukázal charakter mužstva a i přes to jsme bojovali. Je obrovská škoda, že nedokážeme dávat góly i z vyložených šancí a soupeři stačí naše dvě zaváhání k tomu vytvořit si pohodlný náskok. Ale máme ohromně mladý tým, který zkušenosti sbírá a věřím, že s každým zápasem půjdeme nahoru jak herně i když předvedená hra nás tolik trápit nemusí tak i výsledkově”.
Martin Steinbrücker trenér Jiskry B:,, Herní projev jsme měli dobrý měli více se hry většinu zápasu a byli lepším mužstvem.
Soupeře jsme zatlačili,ale bohužel naše šance jsme neproměnili.Vstřelili jsme branku,kterou nám rozhodčí pro ofsajd , který podle diváků nebyl neuznal.Zápas ovlivnilo i zranění Šota,který dokázal v útoku udržet balon.Byli jsme aktivnější a nezasloužili jsme si prohrát.Nedali jsme šance a soupeř naše chyby potrestal.Ze tří příležitostí dal dvě branky.Jsem spokojený s našim nasazením tempem co naši kluci udrželi docela vysoké celé utkání kombinačně jsme na tom byli také líp.Bohužel se hraje na goly. Musíme se z toho dostat sami. Z posledních dvou zápasů by pro nás bylo spravedlivých, pět bodů, my máme pouze jeden”.(poj)
Jiskra Domažlice B: Straka – Šimůnek, Štěpán, Korelus, Lešek (86. Vísner) – Kadlec, Kubr, Lucák, Buršík (72. Hojda) – Bláha, Šot (24. Tumpach). Trenér: Martin Steinbrücker.

TJ Sušice: Gill – Skrbek, Kalný, Melka, Fuchs – Kralík, Szedmák, Hubáček (88. Skuhra), Skála – Varga, Vrhel. Trenér: Jan Staněk.

Rozhodčí: Bogdan-Šlajs-Volf Delegát : Bláha