Chodové dali husitům bůra !

Domažlice

V dalším pokračování třetí nejvyšší soutěže ve fotbale hostila do té doby sedmé mužstvo tabulky Jiskra Domažlice 12. celek z města Husitů rezervu druholigového FC MAS Táborsko. To mělo ve svém středu zálohy k dispozici Domažlického odchovance Martina Sladkého, který nemohl nastoupit v utkání A mužstva s Vansdorfem pro čtyři žluté karty.Naopak pro zranění jeho trenéru Pletichovy chybělo několik hráčů a prtože A mužstvo hrálo ve stejný čas, tak nemohl využít služeb jeho hráčů. Trenér Skála neměl k dispozici obránce Hrubého a Bauera záložníky Leitla, Bártu a Došlého. Naopak z Viktorky měl k dispozici kromě Hrdličky Kyndla, kteří jsou jako faremní hráči k dispozici neustále  další hráče Končala, Černého,Řezníka, kteří odehráli  za Jiskru obě úvodní kola ČFL,také útočné eso Krmenčíka.

TJ Jiskra Domažlice – FC MAS Táborsko B 5:1 (1:1)

Jiskra se hned od úvodního hvizdu rozhodčího Ondřeje Šedivky do Táborska ,,zakousla”.Hned v 15 sekundě utkání hledal Končal z levé strany Krmenčíka,ale jeho zakončení nemělo razanci a minulo branku.  První pěknou akci vymyslel
Roubal z pravé strany našel  přesným centrem naběhnutého Končala, který efektně z voleje pálil do brankáře Táborska Martina Blažka a sklidil za to první potlesk od diváků. Ve 4. minutě přihrával Krmenčík v šestnáctce Černému, který z 11. metrů trefil bránícího hráče Táborska. V 7. minutě vyslal dlouhým pasem po levé straně Řezník  Černého, který u rohového praporku našel zpětnou přihrávkou Roubala, který přesným pasem našel před malým vápnem Krmenčíka, který hlavičkoval vedle pravé tyče branky husitů z Tábora. Paradoxně to byli hosté , kteří šli v 8.minutě do vedení. Bouška z pravé strany nacentroval míč do vápna Švihořík centr vyrazil přitom se nešťastně srazil s Chocholouškem  nepokrytý Novák  Braunem už jenom střelou do prostředka brány   z 11. metrů otevřel skoré utkání 0:1. Z tohoto střetu si Chocholoušek odnesl naražená žebra a musel posléze  střídat. Nehráli se čtyři minuty, které sudí v prvním poločase nastavil.V17. minutě byl faulován Černý a Mužíkův trestný kop zleva si Blažek stáhl pro sebe. Domácí byli stále aktivní zahrávali několik rohů a hosté se jenom úpěnlivě bránili.Ve 27.minutě našel zleva přesným centrem Beránek Černého, který si zpracovával míč, ale Smetana mu míč ukopl. Ve 33. minutě si Řezník orazil míč s Roubalem , který poslal na pravou stranu na Krmenčíka, kterého ve vápně fauloval Rabiňák. Rozhodčí Šedivka ukázal na penaltu a Rabiňákovi udělil po chvilce váhání žlutou kartu. K exekuci penalty se postavil kapitán Mužík. Na rozdíl od proměněné rozhodující penaltě v minulém kole v Brozanech ji kopl na pravou stranu a Blažek mu jí bravurně vyrazil. Jiskra zbraně neskládala hosté byli pod drtivým tlakem, který v 45. minutě vyvrcholil vyrovnávající brankou. Končal nejprve rozehrál roh zprava na Krmenčíka jeho povedenou hlavičku odvrátili obránci na pravou stranu kam si zběhl opět výborný Končal a povedeným centrem našel Brauna, který lehounkou hlavičkou u vzdálenější tyče přehodil k levé tyči branky Blažka na poločasových 1:1.
Druhý poločas začal opět tlakem domácích borců, kteří předváděli pohledné akce, které přinesli góly. V 48. minutě vysunul středem Mužík Krmenčíka, ten okamžitě napravo našel Roubala ten zatáhl balon centrem poslal balon před branku kam si společně s obránci zběhl Končal a dorazil balon mezi obránci na 2:1. V 51. minutě byl faulován Řezník. Končal se postavil k trestnému kopu a centrem našel na malém vápně Brauna, který hlavičkou usměrnil míč za Blažka 3:1.Jiskra opět ukázala, jak propracované má standartní situace.53.minuta skvělí Končal, kterého bylo plné hřiště zatáhl

balon po levé straně našel na rohu malého vápna Černého, který se obtočil okolo obránce a levačkou prostřelil Blažka na 4:1. Diváci začaIi skandovat, dejte jim bůra. Toho se dočkali v 70.minutě.Krásnou kombinaci začal Řezník, ten našel na levé straně Kyndla, který dloubáčkem vyslal Beránka, který zatáhl balon po levé straně nacentroval na úplně volného Krmenčíka, který balon posla do sítě na konečných 5:1.Domažlice, si tak zpravili chuť po festivalu neproměněných šancí v Brozanech a brankově i výsledkově vyjádřili svoji převahu. Jiskru již ve středu 30.3. v 16:30 hodin dohrávka  předehraného 35. kola ČFL ,kde přivítá ve šlágru kola SK Zápy. Těm májí domácí co oplácet, za scifi penaltu se vzájemného duelu na podzim v Zápech, kdy domácí touto vymyšlenou penaltou vyhráli 2:1.

Sestavy týmů:
Jiskra Domažlice: Švihořík – Řezník, Chocholoušek (37. Kyndl), Javorský, Beránek – Roubal (71. Hrdlička), Braun, Mužík (63. Špírek), Končal – Černý (75. Fořt), Krmenčík. Trenér: Jiří Skála.
FC MAS Táborsko B: Blažek – Nohava, Turek, Škarda, Smetana – Peterka (78. Škrábek), Bouška, Sladký, Rabiňák (73. Bosnyak) – Stoszek (88. Michalec), Novák. Trenér: Josef Pleticha.
Rozhodčí: Ondřej Šedivka – Jiří Dujsík, Dan Vodrážka. Delegát FAČR: Radim Adamec
ŽK: 0:1 (26. Rabiňák). Diváků: 360. (poj)
Ohlasy na utkání zde :O utkání hovoří Jiří Skála,Milan Braun,Michael Krmenčík a Martin Sladký: https://www.youtube.com/watch?v=R8ILyoysKKg