Jiskra porazila Zápy o třech bodech rozhodl Špírek!

V předehrávaném 35. kole se měla Jiskra Domažlice utkat s SK Zápy už 5.března,ale kvůli nezpůsobilému terénu bylo přeloženo na tuto středu 30.3. od 16:30h. Trenér Skála po dohodě klubů, nemohl počítat s obráncem Řezníkem a útočníkem Krmenčíkem. Na lavičce, už se objevil ,,smolař” Martin Hrubý, který si obnovil zranění ve vloženém přípravném utkání s Doubravku, když před tím se zranil v zářijovém třetiligovém duelu na Žižkově. K dispozici stále nebyli dlouhodobě zranění Bárta, Leitl, Došlý. Od začátku utkání na pozici stopera nastoupil Marek Bauer, který chyběl v duelech v Brozanech a s Táborskem B.
 TJ Jiskra Domažlice – SK Zápy 2:1 (1:1)
Začátek utkání byl svázán taktikou hra se převážně odehrávala mezi šestnáctkami   oba celky  zahrávali trestné kopy , ze kterých se nic podstatného nestalo a obě mužstva čekali na chybu.
Ve 33. minutě vymyslel akci po levé straně Mužík, který si orazil s Kyndlem ten vysunul Brauna, kterého fauloval Kalaš ze strany před šestnáctkou,  ale sudí Melničuk k překvapení všech nechal pokračovat ve hře. O minutu na to chtěl vrátit od pomezní čáry Braun balon na Švihoříka, když si přitom nevšiml nabíhajícího Matějky, který mu je ,,přesnou” přihrávku sebral a běžel do šestnáctky sám na Švihoříka, který mu skočil pod nohy a Matějka přes něj přepadl a byla na světě penalta.  K té se postavil šutér exjablonecký hostující kapitán Pavlík a bombou, která lízla břevno a vylétla hned ven, nedal Švihoříkovi šanci 0:1. Odpověď Jiskry byla následující. Ve 42. minutě Černý rychle vhodil aut  na Hrdličku při čemž byl faulován hrálo se dál Hrdlička se po levé straně prosadil přes obránce našel na šestnáctce Mužíka, který  slalomem, obešel obránce i brankáře a u pravé tyče od pohledu brankáře zasunul balon do sítě 1:1.Střelnice bouřlivě aplaudovala hezké kombinační akci Chodů. V závěru poločasu vznikla po rohovém kopu Pavlíka zleva strkanice před  Švihoříkem při ní hostující hráč Matějka kopl do Švihoříka za což po chvilce obdržel  od sudího  Melničuka červenou kartu a musel předčasně pod sprchy. To nelibě nesla hostující lavička, která vedla s rozhodčími diskuze a trenér Záp Michal Mašek , byl rozhodčím vykázán na tribunu.Rozhodčí nastavil čtyři minuty. Druhý poločas se nesl ve znamení bránicích se Záp, které hráli o desíti proti dobývající  se Jiskře. Byli to i hosté , kteří vyráželi k rychlím výpadům a nepříjemně zaměstnávali  Švihoříka, jako v 62. minutě kdy po levé straně zatáhl míč Petrů zpětnou přihrávkou našel Kalaše, který z 23. metrů mířil vedle  Švihoříkovi branky. V 71. minutě vyrážel Švihořík trestný kop Pavlíka, který mířil k levé tyči jeho svatyně. Na druhé straně zahrával Mužík z levé strany trestný kop a Chocholoušek mířil z malého vápna kousek vedle Strakovi svatyně. Straka byl úspěšný i po hlavičce Robala, kterému míč na hlavu posadil z pravé strany Braun to ukazatel ukrajoval 78. minutu. Že se do deseti hraje špatně se opět potvrdilo a domácí borci se dlouho nemohli prosadit. Až přišla akce v 86.minutě, kterou opět začal Mužík po pravé straně mu Braun šikovně odstínil obránce Mužík vysunul Roubala, ten zatáhl míč a přesným centrem přenesl hru na k levému cípu malého vápna, kam si seběhl Špírek a přesnou hlavičkou překonal Straku , který míč tečoval k pravé tyči  od ní putoval do branky na konečných 2:1.V nastaveném čase, který trval dvě minuty  zahrával trestný kop střídající   bývalí spoluhráč našeho Fořta ve Slávii hráč Kalivoda v 91. minutě za Švihoříka poslal balon Maradonovskou rukou Petrů a  od sudího Melničuka obdržel žlutou kartu.  Jiskra tak Zápům vrátila i z úroky podzimní porážku s vymyšlenou penaltou 1:2 !. Posunula se na páté místo v tabulce ČFL s 44 .body v nabytém čele tabulky na první Chrudim ztrácí pouhých  šest bodů. Další utkání je čeká tuto neděli kdy se od 16:30 hodin představí na stadionu v Josefa Masopusta v Mostě ve 23. kole ČFL proti místnímu Baníku, který je na s 12. body na sestupovém 17. místě tabulky ČFL a působí v něm bývalí hráč Jiskry David Čada.Duel bude řídit rozhodčí Makovička.

Branky: 42. Mužík, 86. Špírek – 34. Pavlík PK.

Rozhodčí: Vladimír Melničuk – Ivan Tvrdík, Martin Hányš. Delegát FAČR: Michal Řezáč. ŽK: 4:3 (69.Kyndl, 76.Roubal,87. Fořt, Mužík – 42.Svoboda, 50.Duben, 91. Petrů), ČK: 0:1 (45. Matějka). Diváků: 298

Jiskra Domažlice: Švihořík – Braun, Chocholoušek, Bauer, Beránek – Roubal (87. Buršík), Kyndl (91. Javorský), Mužík, Hrdlička (76. Špírek), Končal (61. Fořt) – Černý. Trenér: Jiří Skála.

SK Zápy: Straka – Hakl, Duben, Petrů, Novák – Jíra (59. Putz), Pávek, Pavlík, Kalaš (84. Kalivoda) – Svoboda, Matějka. Trenér: Michal Mašek.

Ohlasy:

Trenér Jiří Skála:,, Dnešní zápas snesl parametry druhé ligy co se týče silových věcí a důrazu a agresivity. Zápas to byl kvalitní. Hráče jsem upozorňoval na to že ten soupeř je nesmírně dobrý , jak v obranné tak v útočné fázi. Kdy po vyloučení velice dobře bránili. Kdo hrál fotbal tak potvrdí, že proti desíti se těžko prosazuje. Z mého pohledu to nesmírně těžký zápas, se šťastným koncem pro nás, kdy jsme na konci skórovali Špírkem. Spokojenost  je se třemi body. Ten předvedený výkon nebyl takový, jako v předešlých utkáních, ale bylo to i tím , že soupeř má kvalitu”.