Jiskra veze z Mostu tři body!

Most

Kdysi ligový Baník Most, měli fotbalisté Domažlické Jiskry, kteří se v rámci 23. kola ČFL v neděli podvečer představili na stadionu Josefa Masopusta v Mostu. Domácí Baník, který v loni sestoupil z druhé ligy byl v aktuální tabulce před utkáním na 17. místě. Jeho funkcionářům se povedlo přivést na hostování svého bývalého hráče a bývalého hráče druhého Baníku  Sokolovského třicetiletého obránce Františka Kuru, který přišel z Bavorského Bayernu Holf. Od jara hájí zelenobílé barvy záložník David Čada, bývalí hráč Jiskry, který na severu Čech hostuje se Sokolova. Hostující kouč Skála mohl počítat pouze s jedním Viktoriánem Danielem Černým. Po dohodě Viktorky s Jiskrou Končal zůstal pouze na tribuně. Řezník a Krmenčík , byli s Áčkem. Domácí trenér Hofman, který nahradil bývalého kouče Jiskry Roberta Vágnera, před utkáním burcoval své svěřence a chtěl Domažlice za každou cenu porazit. Utkání na protest proti majiteli klubu Antonu Stehlíkovi bojkotoval domácí kotel a atmosféra na rozlehlém stadionu byla hodně komorní. Diváků přišla necelá stovka což je na  14. největší město ČR s 67 tisíci obyvateli žalostně málo.

FK Baník Most – TJ Jiskra Domažlice 1:4 (1:1)

Před utkáním se domácí rozloučili se svojí ligovou hvězdou Patrikem Gedeonem, který ukončil činnost v klubu. Chodové vlétli do utkání v první minutě se do 100% šance dostal po vysunutí Fořta Roubal, který z levé strany s 10. metrů mu střelu gólman domácích  Divkovič mu jeho střelu vyrazil k dobíhajícímu Špírkovi, kterému pokus zblokovali v závaru obránci. V osmé minutě vysunul Koudelka Hájka, který trefil obránce. Jedenáctá  minuta přinesla šanci Daniela Černého, který pálil z pravé strany a gólman vyrážel jeho pokus na roh. Ten rozehrál Špírek a na první tyči si naběhl Braun hlavičkou míč lízl nad zařízení Mostu. Ve třinácté minutě mířil Čada mimo branku Švihoříka.Hosté byli stále aktivní a zatlačili domácí hráče před Divkoviče. Běžela 16. minuta, na opakovaný roh Špírka z pravé strany si vyskočil nejvýš Chocholoušek hlavou se 4.metrů pod břevno nedal Divkovičovi šanci 0:1.O minutu na to pálil opět D.Černý. V dalším průběhu domácí zahrávali roh a hosté několik rohů a měli častěji míč na kopačkách. Až přišla 33.minuta utkání. Beránek ztratil na polovině míč domácí šli tři na dva a Chocholoušek  skluzem ve vápně poslal k zemi futsalového reprezentanta Beleje a sudí Makovička odpískal pokutový kop. Ten J.Černý poslal do protipohybu gólmana Švihoříka na 1:1.To s Jiskrou trochu otřáslo a dokonce poločasu pouze Špírek střílel vedle brány. Do druhého poločasu vstoupili aktivně hosté Špírkovou střelou. Tentýž hráč v 52. minutě se prodíral středem vysunul  D.Černého na levou stranu a ten  levačkou z 15. metrů pálil nad branku. V dalším pokračování proběhlo několik střídání na obou stranách. V 66. minutě zneškodnil Švihořík náznak šance domácímu Hálkovi včastným vyběhnutím na malé vápno.Na druhé straně Jiskra zahrávala hned tři rohy a po čtvrtém  rohu Mužíka se balon odrazil k Buršíkovi ten okamžitě vrátil povedeným centrem balon do šestnáctky , kde Fořt zakončil hlavou blíže k pravé tyči na 1:2. Za minutu mohl domácí Hálek vyrovnat po centru do vápna, kdy ve skrumáži mířil z osmi metrů vedle brány Domažlic. Nedáš dostaneš opět platilo v 85. minutě si Braun zpracoval přihrávku od  Mužíka z pravé strany a z 11. metrů umístěnou střelou k levé tyči opět rozjásal hostující hráče a fanoušky na 1:3. Pověstný řebíček do Mostecké rakve zatloukl Hrdlička, kterého v 89. minutě ideálně vysunul Beránek dlouhým pasem po levé straně.Hrdlička si obhodil obránce a brankáře Divkoviče a do prázdné brány zpečetil zaslouženou výhru hostů na konečných 1:4. V nastavené minutě se do hry dostal po zranění obránce Hrubý.Jiskra drží pěti zápasovou sérii bez porážky a v neděli 10.dubna od 10:30 h hostí  SK Převýšov farmu Hradce Králové.

Ohlasy po utkání:

Ondřej Chocholoušek stoper Jiskry Domažlice: ,,Jeli jsme  sem prodloužit naší vítěznou sérii. Za každou cenu vyhrát,protože jsme věděli, jak na tom domácí jsou v tabulce. Hlavně jsme je nechtěli podcenit. Věděli jsme, že mají staronovou posilu na stoperu. Soustředili jsme se, ale na svoji hru, což se nám moc v prvním poločase nedařilo. Bylo to možná trochu terénem, hřiště bylo tvrdé a míč hodně skákal. Jak říkám spoustu rohů se kterého jsme šli do vedení.Potom jsme dostali smolný gól. Je to už po několikáté. Domácí trochu ožili. O poločase jsme si řekli, že musíme hrát svoji hru a že soupeř potom fyzicky odpadne. Ze začátku to bylo vyrovnanější potom jsme je zlomili Fordovým(Fořtovým) gólem a přidali další branky.Mostecké mužstvo je složené s mladých běhavých hráčů a jednoduché utkání to určitě nebylo. Myslím si že budou hlavně doma hodně nepříjemní a někoho porazí”.

David Čada záložník FK Baník Most: ,,  Rozhodla podle mě větší zkušenost a standartní situace. Ze začátku jsme přežili obrovskou šanci asi v první minutě pak gól pak jsme začali trochu hrát pak se nám podařilo vyrovnat. Po poločase za stavu 1:1 jsme měli šanci nedali Švíha (Švihořík) podržel. Pak druhý gól zase z rohu kde to Burša vrátil přímo Fordovi do hlavy. Pak ještě jedna naše šance a pak třetí gól a na konci čtvrtý to už bylo jedno.Franta Kura je pro nás velká posila, jeho zkušenost jsme potřebovali.Chtěl jsem se dneska osobně proti Domažlicím vytáhnout, když jsem tam působil,ale v momentálním rozpoložení sil byli nad naše síly.Doufám , že to v dalších zápasech urveme!

,,Hned v první minutě jsme nedali velkou šanci.Utkání jsme měli pod kontrolou na 0:1 jsme dali hned v 16.minutě. Potom po naší smolné chybě v obranné fázi, domácí kopali penaltu, kterou proměnili.Druhá půle velice byla nadstandartní co se týče nasazení kombinace a produktivity.Hráči utkání odmakali jsme naprosto spokojeni přistoupili k utkání skvěle. Jsem rád,že jsme venkovní bilanci našich utkání rozšířili na víc bodů a napravili maličké zaváhání”komentoval utkání trenér Jiskry Domažlice  Jiří Skála.,,Most měl dva zkušené hráče Kuru a Čadu, které pro ně byli určitě přínosem,ale kvalita mužstva byla na naší straně a potvdila se naše forma s posledních utkání” dodává Skála.

Branky: 34. J. Černý (pen.) – 16. Chocholoušek, 69. Fořt, 85. Braun, 89. Hrdlička

FK Baník Most 1909: Divkovič – Marák, Kura, Macháček, (75. Vaschkevich) J. Černý – Čada, Jindráček, Koudelka (61. Hejda), Chábera (87. Šíša) – Belej (83. Kasal), Hájek (74. Dolejší). Trenér:Stanislav Hofman

Jiskra Domažlice: Švihořík – Beránek, Bauer, Chocholoušek, Braun – Špírek (64. Hrdlička), Kyndl (89. Javorský), Mužík, Roubal (64. Buršík)– Fořt, D. Černý (90. Hrubý).Trenér : Jiří Skála

Rozhodčí: Makovička – Kouba, Vrchota

Delegát FAČR: Novotný

ŽK:  1-1 59. Chábera  –  57. Kyndl   (poj)