Načítám.......

 

Šlágr na Střelnici, přijede Viktorka Žižkov!

 

Na Střelnici bude mač, to j úryvek z hymny Jiskry Domažlice. V sobotu 23.dubna od 17:00 hodin vypukne zkutečný mač pátá Jiskra hostíšestou slavnou FK Viktorii Žižkov.Tento dvojnásobný vítěz Českého poháru a mistr Československa  se do třetí ligy dostal, když mu nebyla udělena lince pro druhou ligu pro finanční problémy. Ty už jsou , jak všichni na Žižkově věří, pryč a klub se přes zimu řádně posílil a vyhlásil jednoznačný cíl a tím je postup do NFL. Jeho výsledky však zatím nejsou takové, jako by jsi na jeho fans a funkcionáři představovali.Svěřenci trenéra Zdeňka Haška bratra Ivana Haška bývalého hráče a trenéra Sparty Praha, mrzí hlavně ztracené body ve 21.kole z Převýšova 0:0 na PK vyhráli 4:3.V 25.kole další remíza tentokráte z jihočechy z Písku 1:1 na PK prohráli 3:4.V minulém předehrávaném 36.kole remíza v drby s Vltavínem 0:0 výhra na penalty Žižkova 4:2.To je výčet ztrát, které pro další vývoj v tabulce můžou hodně zamíchat karty.,,K Domažlicím mám velký respekt. Myslím si prokazují dobrou formu,nehledě na ten výsledek z Benešova, kde nevím co se stalo?
Před tím  měli výborné výkony, porazili doma Vltavín v domácím prostředí jsou velmi silní.Drží se nahoře v tabulce dlouhodobě i v jiných ročnících ČFL,což není určitě náhoda.Je tam vidět i dobrá spolupráce s Plzní.Bude to pro nás těžké utkání” vysekl poklonu Jiskře Zdeněk Hašek, který jako zkušený stratég svedl několik fotbalových bitev,  jako  kouč SK Roudnice a TJ  FK Kunice.Kádr Viktorie, kromě obránce Procházky , který se zranil na Vltavíně bude kompletní.Trenér žehrá na neproměňování brankových příležitostí,které jeho mužstvo na jaře provází .V minulém kole na Vltavíně podle jeho slov   Viktorie v prvním poločase nevyužili čtyři vyložené šance.K favoritům soutěže, řadí kromě svého mužstva Chrudim, Zápy, Domažlice,Jirny,Vltavín. Záleží na losu a jak si mužstva udrží formu ve zbylých kolech,na zranění hráčů, je tam hodně vlivů.Jiskra se bude vzpamatovávat se zaváhání pro ní neoblíbeným Benešovem, kterého třikrát za sebou neporazila. V zápase jim chyběla rychlost, nasazení. důraz. prostě se jí zápas nepovedl.,,Čekám těžkého soupeře zvučného jména velkou tradicí, na kterého by se mohlo přijít podívat hodně diváků.Je to pro nás sváteční  zápas na který se všichni těší.Chceme se rehabilitovat za Benešov.Myslím ,že zápas bude obou straně dobrý a uvidíme z jakým výsledkem, my bychom ho rádi zvládli ” komentuje trenér Jiskry  Jiří Skála, který Žižkov vidí, že udělal velký progres hlavně v jarní části svým způsobem dominují, hrají  velmi dobře, asi jdou tvrdě za svým cílem a tím je postup.Tým působí velmi dobře , jak herně tak organizačně.
Utkání budou řídit Petr Martínek z Jablonce nad Nisou z asistenty Ondřejem Ginzlem z Jablonného v Podještědí a Jaroslav Poživil z Liberce.Delegátem FAČR bude Miroslav Skála z Merklína.Na podzim se oba soupeři střetli na stařičkém slavném stadionu v Seifertově ulici, kde Jiskra prohrála 2:1 branky vstřelily: Vukadinovič  a Hurka za hosty se trefil Roubal.Viktorka v tomto utkání byla produktivní, se tří šancí využila dvě,naopak Domažlice doplatili na neproměňování šanci, které měl hlavně Pavel Fořt.(poj)
Print Friendly, PDF & Email