Žižkov vyhrál v Domažlicích spornou penaltou

Anglický týden Jiskry Domažlice byl zakončen šlágrem 26.kola v něm pátá Jiskra hostila šestou FK Viktorii Žižkov.

Domácí trenér Jiří Skála oproti minulému vloženému nepovedenému 36.kolu v Benešově udělal jednu změnu v sestavě místo Javorského se od začátku objevil v základu Chocholoušek. Jiskra chtěla využít i služeb Končala, jenom že ten byl vyloučen v utkání Plzeňské juniorky.Na tribuně byl po operaci achilovky přítomen motor hry Jiskry  Bárta společně z dalším zraněným Leitlem. Hostující trenér Zdeněk Hašek, nechal kvůli náročnému programu o proti utkání s Vltavínem na lavičce některé hráče a vzhledem k vyrovnanosti a šířce kádru dal přednost  některým hráčům , kteří v pražském derby od začátku nehráli.Nastoupili Volek,Klán, Tryzna,Hůrka Šimkovský . Hašek poslal mužstvo v ofenzivním rozestavění 4-3-3 ve kterém hraje celé jaro a má nejvíc nastřílených gólů a nejmíň obdržených. Skála poslal Jiskru v rozestavění 4-2-3-1.
TJ Jiskra Domažlice : FK Viktoria Žižkov 0:1 (0:1)

Před zápasem poblahopřáli funkcionáři Jiskry, Josefu SCHROPFEROVI  k sedmdesátým narozeninám.Utkání se odehrávalo za stálého deště, což obou soupeřům znepříjemňovalo hru.V 6. minutě po centru z levé strany od Pavlaty na balon nedosáhl Tryzna.Za tři minuty Braun se středu vysunul Hrdličku, ten zatáhl míč a centr mu obránci srazili na roh.Ten si Mužík orazil s Beránkem a Mužíkův centr do vápna jeden s obránců odhlavičkovali. Za minutu musel hasit obránce Žižkova naběhnutí Černého na rohový kop.Ten zleva rozehrál Mužík na Brauna ten si zběhl na bližší tyči,ale hlavičkoval metr vedle branky Soukupa.Ve 13. minutě zahrával kapitán Žižkova Podrazký trestný kop ,na který si naskočil  Petrášek a hlavou 13. metrů našel připraveného Šimana.V 16.minutě našel Černý na pravo Roubala, který u bližší tyče hledal Mužíka, před ním Petrášek poslal balon na roh.Hrdlička z pravé strany poslal míč na malé vápno , kde ho u bližší tyče přizvedl Chocholoušek ke vzdálenější na Roubala, který míč jenom lízl.V 19. minutě nahrál Černý na levo Hrdličkovi, který technickou střelou vystrašil Soukupa, který jeho povedený pokus z 17.metrů z námahou vyrážet. O několik sekund neodpískal sudí Martínek faul na Mužíka, když si obhazoval obránce.Ve 24. minutě fauloval Podrazkého Mužík a obdržel hodně přísnou žlutou kartu. K trestnému kopu se postavil poškozený a Volek, který našel centrem na bližší tyči Klána, který hlavou vystrašil Šimana a ten míč vrazil .Ve 27.minutě odpískal rozhodčí faul na pravé straně Bauerovi na Klána. K míči se postavil Podrazký poslal míč do vápna,kde Petrášek v pádu poslal míč za Šimana. Rozhodčí Martínek branku neuznal ukázal na penaltu Volek se levačkou trefil k levé tyči na 0:1.Tato situace byla hodně diskutabilní.Ve 29. minutě střílel Hurka z 15. metrů minulo kousek břevno.Ve 34. minutě fauloval Šandera Roubala za žlutou kartu a Mužíkův trestný kop zleva našel Bauera, jeho hlavičku na zadní tyči zadáci odvrátili.Ve 39.minutě po Podrazkého centru dal Petrášek gól,ale pro útočný faul mu nebyl uznán.Druhý poločas začal šancí v 47-. minutě , kdy se k odraženému míči dostal Beránka z 22. metrů nastřelil protihráče a kopal se rohový kop.V 51. minutě vysunul Beránek Roubala, kterému z 11. metrů z úhlu střílel a Soukup střelu reflexem vyrazil.V 73. minutě zahrával zleva Mužík roh a Braunovu povedenou hlavičku z 8. metrů vyrazil Soukup reflexem.Za minutu na to zahrával roh Podrazký a Kodrovu hlavičku z 8. metrů Šiman vyrazil.za dvě minuty měl opět Šiman vyrážel po Hurkově rohu Kodrovo zakončení u vzdálenější tyče.Poslední vážnější šanci měli hosté v 79. minutě trefil z 24. metrů Hurka břevno Šimanovy svatyně.V závěrečných minutách rozhodčí nastavil dvě minuty, které změnu skóre nepřinesli.Bohužel se v závěru ,,vyznamenali” jinak společně s naším kotlem dobře povzbuzující Žižkovští fans kteří použili pyrotechniku.  Opět, jako na podzim fans z Uninu 2013, propálili tartan na atletické dráze.Incident šetří Policie ČR.

TJ Jiskra Domažlice:Šiman – Hrubý, Chocholoušek, Bauer, Beránek – Braun,Kyndl (75. Buršík), – Roubal (70. Špírek), Mužík,  Hrdlička – Černý. Trenér: Jiří Skála.

Sestava FK Viktoria Žižkov: Soukup- Šandera,Petrášek,Kodr,Šimkovský-Podrazký,Hůrka(90.Hanuš),Pavlata(63.Křeček)-Trýzna(66.Marek),Klán(57.Dočekal),Volek(79.Svatonský). Trenér:Zdeněk Hašek

ŽK 3:3 -24.Mužík,31.Černý, 41.Beránek,-25.Kodr,34.Šandera,59.Pavlata
Diváků: 568
Rozhodčí:Petr Martínek z Jablonce nad Nisou z asistenty Ondřejem Ginzlem z Jablonného v Podještědí a Jaroslav Poživil z Liberce.Delegátem FAČR byl Miroslav Skála z Merklína.
Ohlasy:

,,Pro nás to bylo dneska těžké utkání, já musím pochválit Domažlice.To mužstvo ví co má hrát hráči jsou dobře složeny věkově.My jsme sem jeli s pokorou.Věřili jsme si vzhledem k tomu,že to byl anglický týden. Myslím si, že jsme hráli dobře. Byli jsme agresivní nahoře v pohybu.Hráči plnili to co jsme po nich chtěli.Řekl bych že jsme byli o jeden gól lepší. Nastřelili jsme břevno,potom ještě jednu gólovou situaci.Hráli jsme na 1:0.Dali jsme branku a utkání jsme odehráli do vítězného konce” komentoval zápas kouč Žižkova, Zdeněk Hašek.
,,Utkání splnilo svůj účel bylo trochu nervóznější než obvykle.Byl to boj o špici tabulky.Nechyběla agresivita důraz,emoce.Ve druhém poločase jsme se zvedli a patřili jsme k lepšímu týmu než v prvním poločase.Dokázali jsme Žižkov zatlačit. Bohužel jsme nevstřelili kýžený gól.Oni si to pohlídali. Měli jsme tam určité možnosti. Nechci spekulovat možná jsme měli také kopat penaltu po ruce v jejich vápně co zápas ovlivnilo.Penalta je vždycky , když jí rozhodčí pískne. Mrzí mě to kvůli  divákům, chtěli jsme odčinit Benešov.O proti zápasu tam, mělo tohle utkání z naší strany úplně jiné nasazení.Hráče musím pochválit, bohužel bez gólového efektu.Remíza by utkání slušela víc”říká  kouč Jiří Skála.