Áčko po třetí padlo!

Jiskra prohrála v Jirnech

Jirny

V dalším pokračováním ČFL ve 27.kole zavítala Jiskra Domažlice na hřiště malých rozměrů do středočeských obce Jirny. Domácím patřila před utkáním třetí příčka s 58.body hostům šestá s 53.body.Hostující trenér Skála měl k dispozici kompletní kádr mimo dlouhodobých marodů a Končala, který si odpykává trest za vyloučení za Juniorku Viktorie Plzeň.

SK Viktorie Jirny – TJ Jiskra Domažlice 3:0(1:0)

Po úvodním hvizdu rozhodčího Milana Matějčeka se do prvního ohrožení branky dostali domácí. Ve 4. minutě zatáhl míč po pravé straně Vandas našel nabíhajícího Melechovského, který z 8. metrů střílel a Šiman balon vyrazil na roh. O chvilku na to zahrál Roubal vysokou nohou a rozhodčí nařídil přímý volný kop. Ten rozehrál domácí Hruška do připravené zdi. Utkání znepříjemňoval silný vítr. Za čtyři minuty zahrávali znovu domácí rohový kop Vandasem zprava brankář Šiman ho musel vyrážet na další roh. V 10. minutě zahrávali hosté z levé strany roh , který brankář Fendrich před Roubalem chytil. V 16. minutě centroval z pravé strany Parys a Dubský z 15. metrů mířil hlavou hodně nepřesně. Ve 22. minutě se po individuální akci kdy se dostal přes několik hráčů dostal Černý který střílel  z 17. metrů, ale jeho pokusu chyběla razance. Na druhé straně se k míči dostal Škrovánek a pěknou střelou z 25.metrů k pravé tyči nedala Šimanovi šanci a domácí vedli 1:0 ukazatel ukrojil 23.minutu.Za dvě minuty standartka Vandase a střela Melechovského z 15. metrů skončila metr vedle pravé tyče branky Šimana. Na druhé straně kombinovala Jiskra Hrdlička přihrál na Špírka jeho tečovanou střelu z 21.metrů gólman Fendrich kryl. Jirny po té prezentovali akcí Pokorný našel Vandase, který z 25. metrů mířil hodně nepřesně pravé tyče. Ve 32. minutě centroval Parys před branku de zakončoval Škrovánek ,ale Šiman byl na místě. Domácí zahrávali trestný kop v 35. minutě ho Bauer poslal hlavou do zámezí. Ve 40.minutě zahrávali domácí trestný kop Šťastným jeho střelu přizvedla hostující zeď a Šiman musel střelu vyrážet. Za 2. minuty zahrával Špírek trestný kop po faulu na Roubala 5. metrů od půlící čáry. Balon proletěl kolem levé tyči Bauer ani Hrubý na něj dosáhli. Rozhodčí Matějček rozdal oběma  stopérům Jiskry po žluté kartě,aby si museli dávat pozor na druhé napomínání, hlavně ta Chocholouškova žlutá postrádala jakou   logiku.Do druhého poločasu vstoupili aktivně hosté. Špírek střílel vedle branky Fendricha.Za minutu kombinovali opět hosté po ose Roubal – Špírek nahrál  Černému na malé vápno, kde na poslední chvíli upálil míč Šťastný. Ve 47. minutě zakončoval Hrdlička opět nedůrazně. Ve 49. minutě našel pasem Beránek  na levé straně Roubala , který pálil z 24. metrů k pravé tyči, ale brankář Fendrich v pohodě kryl. V 51.vykopl na malém hřišti domácí brankář Fendrich balon Bauer podcenil souboj k míči se dostal Vandas, ale jeho slabé zakončení Šiman kryl. V 70.minutě neodkopl Beránek balon k míči se dostal Čepelák a důraznou střelou z 16. metrů zvýšil na 2:0.Za minutu to bylo už 3:0, kdy se za obránce dostal do brejku Melechovský , který trefil břevno a dobíhající Kocourek doklepl do prázdné brány. Branka zaváněla ofsajdovým postavením Melechovského,ale praporek postranního sudího Hoceka zůstal dole. V závěru utkání se nic důležitého nestalo. Jiskra tak po třetí za sebou nezískala ani bod. V následujících třech kolech se Domažlice třikrát za sebou představí doma. V sobotu 7.5. budou hostit Písek. V úterý 10.5. od 17:00h budou hostit v krajském derby Tachov aby v sobotu 14.5. od 17.00 h SK Benátky. Tyto tři zápasy se budou hrát ještě na Městském stadionu Střelnice. Utkání 28.5. se Štěchovicemi se odehraje na hřišti v Postřekově, kde odehraje Jiskra i druhé utkání 11.6. s Čáslaví. Na Střelnici v té době proběhne, plánovaná rekonstrukce a prodloužení hrací plochy, po té výstavba východní tribuny, tak aby stadion splňoval parametry pro konání Mistroství Evropy  U 17 žen. To proběhne v květnu 2017 a Domažlice budou hostit jednu se skupin ME.

Sestava SK Viktorie Jirny: Fendrich-Hruška, Parys(55.Vondráček),Šťastný, Čepelák- Škrovánek, Pokorný (80.Awuku), Kejha, Vandas(67.Kocourek)- Dubský, Melechovský(83.Sluka). Trenér: Václav Hradecký

Sestava Jiskra Domažlice: Šiman- Beránek, Chocholoušek, Bauer, Hrubý-  Hrdlička(80.Buršík), Špírek (62.Kyndl), Mužík,  Braun, Roubal(80.Lešek)- Černý(87.Javorský).Trenér: Jiří Skála

Rozhodčí: Milan Matějček (z Mělníka)- Petr Hocek(z Benešova) a Josef Vnuk.(poj)

Delegát: Libor Zeman

Diváků:200

Ohlas:

,,Tak do Jiren jsme jeli s tím, že víme co nás tam čeká za zápas, stejně asi jako každý tým co tam jede hrát. Mohli jsme tedy jen získat a to se nám bohužel nepovedlo. Cely zápas byl vlastně jen o standartkách, které jsme si myslím dobře pohlídali, ale co jsme si nepohlídali jsou 3 inkasované branky ze hry a to mrzí hodně, protože dostat 3 góly je vždy špatná vizitka defenzívy. Naopak bez vstřeleného gólu se vyhrát nedá a my jsme si nevypracovali žádnou vyloženou šanci, a tak čekáme už třetí utkání na gól. Dá se říct, že nás v tomto zápase ani rozhodčí nenechal si něco vypracovat, vždy odpískal útočný faul. Teď hrajeme tři zápasy doma a budeme chtít za každou cenu urvat 9 bodů. ” uvedl po utkání zklamaný stopér Ondřej Chocholoušek.