V Zápech, nic nového……

Zápy

V městysu Zápy na okrese Praha Východ se v neděli v podvečer utkali tabulkový sousedé šesté i sedmé domácí SK Zápy, které v rámci 4.kola ČFL

přivítali do té doby šestou i sedmou Jiskru Domažlice.Oba soupeři měli skóré 6:4 a šest ligových bodů. O proti minulému nepovedenému utkání s Chrudimí mohli kouči počítat s novou posilou z FC Vysočina Jihlava Dominikem Pedrem a v záloze nastoupil místo Bezdičky Došlý.

SK Zápy – TJ Jiskra Domažlice 4:1 (2:0)

Zápas ovlivnila 25.sekunda utkání , kdy sudí Kapoun odpískal penaltu kdy měl obránce Hrubý faulovat domácího Putze.Penaltu proměnil Petrů na 1:0.Podívejte se na záznam TV Com , kde inkriminovaný zákrok je a jasně z toho vyplývá,  že Putz upadl sám a měl být ,,odměněn” žlutou kartou za simulování.Tento moment z Jikrou otřásl.V osmé minutě rozehrával Pavlík trestný kop z levé strany našel v ofsajdové pozici Petrů,který okamžitě našel před brankou naběhnutého Matějku, který míč dorazil za Šimana 2:0.V 19. minutě zahrával z pravé strany Putz rohový kop a Matějka na bližší tyči přizvedl zády míč a trefil břevno branky Jiskry.

Ve 30.minutě vybojoval Piroch na pravé straně balon posunul na Roubala.Ten potáhl míč do středu hřiště,ale jeho slabá střela z 25. metrů našla připraveného brankáře Záp Straku.Ve 41. minutě po kombinační akci Mužík vysunul Roubala ten našel Špírka, který se dostal do vápna,kde upadl a sudí mu udělil údajné simulování žlutou kartu.Škoda, že stejně nepotrestal teatrální pád Putze.Ve 44. minutě se po levé straně prodral Došlý, který byl ve vápně dvakrát faulován,ale Kapoun nechal pokračovat dál.   Zákrok zde: https://www.youtube.com/watch?v=N3Z85FajgwE

Ve druhém poločase začali hosté aktivitou a byli to oni , kteří se dostali do první šance.Roubal vysunul po levé straně Špírka, který centrem našel Černého, jemu  střela z 12. metrů  nesedla podle jeho představ a Straka ji bez problému kryl to běžela 46. minuta.

Ve 48. minutě si Mužík technicky pohrál s obránci našel na levé straně Došlého, který se 14. metrů trefil vybíhajícího Straku. Video z šance Došlého zde:  https://www.youtube.com/watch?v=Nex03kjC–4

DSC_4201
Petrů hlavičkuje na 3:0

Bohužel pro hosty přišla 53. minuta a rohový kop z levé strany  a Petrů se u bližší tyče orientoval nejlépe a  hlavou překonal Šimana na  3:0.

DSC_4238
Branka Záp na 4 : 0

To byl rozhodující moment druhé půle. Do konce utkání ještě v 84. minutě šli domácí do brejkové situace Jíra zatáhl po levé straně a míč nacentroval před bránu , kde obránci Jiskry nestačili míč odkopnout a Hejný skluzem zvýšil na 4:0.

V 88. minutě nejprve domácí Kalaš fauloval Javorského. Mužík z pravé nacentroval  strany z 30. metrů balon, který u šestnáctky přizvedl Chocholoušek hlavou k Černému,ten levačkou z 9. metrů   k levé tyči  z voleje nedal Strakovi šanci na konečných 4:1.Závěrem je třeba konstatovat rozhodčí  Kapoun měl dvojí metr na posuzování některých herních situací. 🙁

Sestava Jiskry Domažlice: Šiman- Hrubý,Bauer,Piroch,Chocholoušek- Špírek, Pedro,Mužík(77.Javorský),Došlý(69.Buršík) -Roubal(61.Bezdička)- Černý. Trenéři: Milan Dejmek a Michael Štolka.

SK Zápy: Straka- Hron, Pavlík, Petrů, Novák, Jelínek J(69.Jíra)., Pávek,(76.Kalaš) Jelínek M.(89.Lukhasov), Svoboda, Putz(84.Hakl), Matějka(72.Hejný). Trenér: Michal Mašek

ŽK: 2:4 (42. Pávek, 86. Kalaš 41. Špírek, 45. Roubal, 51. Došlý, 57. Chocholoušek).

Rozhodčí: Kapoun Michal – Krupka Pavel, Baum Tomáš.

Delegát: Eibl Vladimír.

143.diváků

,,Zápasy v Zápech jsou hodně specifické a každý, kdo sleduje 3. ligu ví proč. Hned v 1. minutě byla proti nám odpískána velice sporná penalta. Druhý gól jsme obdrželi po dalších 5ti minutách, kde se nejspíš jednalo o offsidové postavení. Prohrávat 2:0 po první desetimituvce a ještě takovým stylem by rozhodilo snad každý tým, proto první poločas už moc fotbalovosti nenabídl. Nicméně jsme do druhého poločasu vstoupili dobře. Bohužel pro nás jsme branku nevstřelili a Zápy přidali další gól ze standartní situace. Zápas tím pro nás skončil. Nechceme všechnu vinu házet na rozhodčí, musíme začít každý u sebe a pracovat na tom abychom soupeře nepouštěli do takových šancí a samy diktovali tempo hry. Na druhou stranu je zarážející, že Zápy z posledních 5ti zápasů kopali 7 penalt ?!”řekl po utkání brankář Jiskry Domažlice Jakub Šiman. (poj)