Jiskra porazila Dobrovici

Postřekov

V šestém kole ČFL měli fotbalisté Jiskry Domažlice, kterým patřila devátá příčka tabulky třináctý tým tabulky FK Dobrovice. Utkání stěžoval nepříjemný déšť, který od rána padal nejen v Postřekově a spousta utkání byla odložena. Trenéři od začátku o proti zápasu s Benátky mohli počítat , už s uzdraveným Braunem. Naopak zraněný byl Javorský.Trenéru hostí Petru Hejnovi, chybělo pro různá zranění pětice hráčů:  Skuhravý,Miškovský, Schubert, Valenta , Bernát.Vzhledem k širokému kádru je dokázal nahradit.

TJ Jiskra Domažlice – FK Dobrovice 4:1 (1:1)

V 7. minutě vybojoval balon  Špírek, který obral Hurku nacentroval z levé strany  do vápna, kde byl Fořt a pomezní rozhodčí Fojtík odmával ofsajd. Na druhé straně se střelou prezentoval hostující kapitán Vajgl,ale mířil vysoko nad Šimanovu bránu.Ve 12. minutě našel přesný pas Špírka za obránce Černého, kterému střela nesedla.15. minuta přinesla opět vzruch.Dobrovický Soběslav špatně odkopl míč, kterého se zmocnil Fořt okamžitě nahrál naběhnutému Špírkovi na levou stranu ten míč zatáhl a centrovanou střelou hledal své  spoluhráče u levé vzdálenější tyče brankáře Bartoše, kam naběhl Roubal a ve skluzu řádně balon netrefil.O minutu na to Vajgl našel na šestnáctce Hurku, který sklepl míč pro Osvalda jehož střela z voleje  z hranice vápna mířila nad bránu Jiskry. V 17. minutě se k odraženému míči dostal agilní Špírek povedeným centrem našel hlavu Bauera, jeho hlavička mířila kousek vedle levé tyče brankáře Dobrovice Bartoše.Na druhé straně odvracel jeden z obránců Jiskry centr hlavou k míči se dostal zleva Vajgl a střílel z 25. metrů, 1,5 m vedle levé tyče branky Šimana.Ve 20. minutě posla Blažek po pravé straně  pas do předu, který hlavou prodloužil Černý naběhnutého Bauera, který střelou z 14. metrů k levé tyči natáhl Bartoše, který z námahou na dvakrát míč chytil.Ve 24. minutě rozehrávala Dobrovice trestný kop z levé strany. Míč se dostal až na pravou stranu k Novákovi, který v pádu mířil vedle levé tyče branky Šimana.  Ve 29. minutě  byl na levé straně u rohového praporku přistrčen Osvaldem  Piroch. Trestný kop rozehrál Mužík míč se odrazil od Bauera k Tvarohovy, který váhal odkopnout míč. Místo toho poslal Chocholouška k zemi, protože to bylo v šestnáctce kopala se penalta. Tu zkušený exekutor Mužík poslal k levé tyči a Bartoš na ni nedosáhl 1:0.Ve 34.minutě vystihl Bauer autové vhazování hostů. Poslal míč na Černého ten sklepl balon Fořtovi, který ho  ideálně vysunul  zpět mezi obránci  Černého, jehož povedená střelu musel brankář Bartoš vyrážet a obránci míč odkopli do bezpečí.Ve 36. minutě přihrával Osvald na šestnáctce Hurkovi, který mířil nad branku.O chvilku na to museli obránci Jiskry odvracet střelu ve vápně Volfa na roh.Po rohu Tvarohy se pískal útočný faul na Šimana od Lukáše.Ve 39. minutě našel Špírek z levé strany na pravé naběhnutého Blažka, ten zpětným centem našel hlavu Fořta, která mířila vedle levé tyče. Bohužel pro domácí Piroch špatně rozehrál míč přímo do nohou Osvalda ten se dostal až do vápna , kde obloučkem  z 15 metrů přehodil vybíhajícího Šimana na 1:1.To se psala 41. minuta utkání. Ve 44. minutě centroval Šídlo balon do vápna kde ho Bauer odhlavičkoval na levou stranu do kaluže, kde se Chocholouškovi vlivem ní nepodařilo odcentrovat k míči se dostal Tvaroha. Jeho centr odhlavičkoval Piroch opět nešťastně do louže ve vápně, kde se míč zbrzdil a dobíhající  Osvald pálil k levé tyči kde Šiman vyrazil míč na roh.V samém závěru poločasu poslal Volf míč na Nováka ten vysunul Šídla, který centroval do šestnáctky nabíhajícímu spoluhráči.Hosté se dožadovali penalty za hraní rukou obránce Jiskry, ale píšťalka sudího Drábka zůstala němá.

Do druhého poločasu vstoupila Jiskra pěknou akcí. Piroch ideálně vysunul po pravé straně Roubala, který míč vracel před branku, kde v pádu tísněn  Fořt mířil vedle levé tyče Bartošovi svatyně.V 57. minutě rozehrál aut Fořt na Brauna tem mu míč vrátil a Fořt z 28. metrů chtěl nachytat brankáře Bartoše, který byl venku z branky, ale o kousek minul. V 67. minutě poslal z vlastního vápna Blažek Hejdu ten se řítil k šestnáctce přihrál Fořtovi, kterého střelu mířící do branky  Soběslav zblokoval a Hejda z dorážky mířil nad.V 71. minutě opět dostal Hejda centr za obránce zatáhl míč po levé straně hledal před bránou Fořta, kterému k důraznému zakončení  na poslední chvíli zabránil Novák.aktivní Jiskra zasadila soupeři první ránu.Na konci 74.minuty vysunul Blažek Hejdu, který svým pohybem dělal obraně Dobrovice velké starosti. Hejda vybojoval roh. Ten kopl Mužík na přední tyč , kam si zběhl Chocholoušek a jeho nekompromisní hlavička, která se otřela o pravou tyč přivedla domácí borce k zaslouženému vedení 2:1. Za dvě minuty si role vyměnili Fořt a Hejda. Zkušený fotbalista poslal ideální přihrávku Hejdovi mezi beky a štírek Hejda prostřelil z 11. metrů vyběhnuvšího Bartoše na 3:1. Kdo si myslel že je to vše z utkání byl na omylu. V 84. minutě Šiman vykopl míč na hlavičku Fořta, který tím vysunul Došlého , kterému skočil do laguny vody v šestnáctce brankář Bartoš a podrazil ho. Nejen, že obdržel žlutou kartu, ale kopala se penalta.Na tu si opět troufl Mužík. Jenom že, lišácky přiťukl míč zpět Fořtovi, co obrana ani gólman hostů nečekali a Fořt mazácky upravil skóre na konečných 4:1. Tímto zaslouženým vítězstvím se Jiskra dostala v tabulce na 6. místo o skóré za pátým Vyšehradem a čtvrtými Zápy, kteří stejně jako Jiskra mají 13.ligových bodů.Teď Domažlice , čeká tzv. středočeský dvojboj v sobotu 24.9. od 10:15 h pražský  FK LOKO Vltavín a ve středu 28.9. od 16:30 h FK Litoměřicko.Obě utkání na stadionech soupeře. (poj)

Branky: 30. Mužík z PK, 75. Chocholoušek, 77. Hejda, 85. Fořt 41 z PK. Osvald.

Rozhodčí: Drábek Čechlovský, Fojtík.

Delegát: Havránek.

ŽK: 1:1. 83.Piroch- 85.Bartoš .