Načítám.......

 

Shrnutí zimní přípravy A mužstva TJ Jiskry Domažlice

Domažlice

Do začátku jarní sezóny v ČFL zbývají pouhé čtyři dny. Fotbalisté Jiskry Domažlice, aktuálně jedenáctého týmu nejpočetnější soutěže v ČR, do ní vstoupí nedělním zápasem s vedoucím celkem SK Viktorie Jirny. Zrekapitulujeme si její zimní přípravu. Začala v neděli 8. 1. 2017 na stadionu Střelnice. Tam všechny přítomné přivítal prezident klubu Jaroslav Ticháček a představil dva nové muže realizačního týmu A mužstva Jiskry. Prvním z nich byl nový asistent trenéra Roman Čihák (naposledy působil v mládežnických mužstvech Sparty, Slávie a Motorletu Praha). Druhým byl nový vedoucí mužstva a zároveň sportovní manažer Tomáš Stehlík (mimo jiné působil jako hráč v 1. FC Plzeň). Stehlík byl také kooptován do výboru TJ Jiskra Domažlice. Jiskra se hned 10. 1. představila v Luční ulici v Plzni proti lídru Epojištění ligy FC Viktoria Plzeň, se kterým po velmi slušném prvním poločase remizovala 1:1, když se ve 40. minutě trefil za Jiskru Fořt. Nakonec ale prohrála 5:1. V zápase se v modrobílem dresu Domažlic objevili noví hráči: Brožík, Ruml a Hašek z FC Viktoria Plzeň. Třetí jmenovaný posléze odešel do Hořovicka.

Ve druhém přípravném zápase 14.1. se na domácí umělce střetly Domažlice s FC Rokycany a skórovali 20. Brožík, 73. Černý, 76. Špírek, 79. Černý, 84. Špírek. Za Jiskru poprvé nastoupila s kapitánskou páskou nová posila obrany Peter Mráz z druholigového FC Táborsko, kterého začátkem února Jiskra z Tábora vykoupila.

21.1 až 25.1 absolvovali Chodové kondiční soustředění v hotelu Krakonoš v Mariánských Lázních, které si záměrně vybral hlavní kouč Kronďák, protože tam absolvoval několik soustředění v jeho bývalém působišti – pražském Vltavíně. Největší porce zápasů přišla na začátku února. Na umělce v Luční ulici se Jiskra vytáhla na druholigový Sokolov. Skóre otevřel pohlednou brankou Bezdička. V samém závěru Sokolov vyrovnal na konečných 1:1.

O dva dny později, v sobotu dopoledne, Jiskra porazila na Doubravce 18. tým tabulky ČFL, FK Hořovicko, po brankách Fořt (2 jeden z PK), Hejda, Mužík a Roubal.

8.2. přišel na řadu pátý zápas s domácím SK Senco, které Jiskra porazila 4:2 po brankách 3. Mužík, 59. Roubal, 86. 90.Černý (druhý z PK). S kapitánskou páskou nastoupila nová posila Petr Průcha z FC Viktoria Plzeň a na post obránce se ,,vrátil“ Jakub Blažek, který už v Jiskře působil na podzim. Na domažlických borcích se projevila únava po náročném programu.

11.2. porazila na umělce v Luční ulici Jiskra FC Viktoria Plzeň U21 vedenou ex-domažlickým koučem Horváthem 2:0 po brankách Průchy a Roubala.

V sobotu 18.2. se konalo sedmé přípravné utkání tentokrát s FC Viktoria Mariánské Lázně, sedmým celkem divize A. Domažličtí borci si s chutí zastříleli a nováček divize vedený bývalým úspěšným koučem Purkartem to odnesl 8:2. Po brankách 8. Bauer, 12. Hrubý, 13. Průcha, 31. Fořt, 42. Ruml, 69 a 87. Černý a 88. Bezdička.

Osmý přípravný duel sehrály Domažlice v Luční ulici s prvním celkem divizní skupiny A, 1. FC Karlovy Vary. Po brankách 35. Černý, 69. Hrubý a 72. Průcha nakonec Jiskra vyhrála 3:2. V tomto zápase nastoupil v bráně Domažlic talentovaný brankář Rotbauer, o kterého Domažlice velmi stály. Bohužel jeho mateřský klub SK Dynamo České Budějovice byl proti a z hostování tak sešlo. Funkcionáři nyní vyvíjí úsilí, aby získali druhého brankáře za Jakuba Šimana, který už chytá ve druholigovém Sokolově.

Generálkou na ČFL byl zápas v sobotu 4.3. na velmi dobře připraveném hřišti v Janovicích nad Úhlavou, kde se Jiskra před velkým počtem návštěvníků střetla s devátým celkem divizní skupiny A, SK Klatovy 1898, vedené ex-domažlickým koučem Dejmkem. Po poločase 0:0 se nakonec ze zasloužené jednoznačné výhry radovali Chodové s výsledkem 4:0. Góly vstřelili: 54. Černý, 63. Mužík, 70. Roubal a 83. Špírek.

Za hráče se k průběhu zimní přípravy vyjádřil jeden z nejdéle působících hráčů v Jiskře Marek Bauer, který v Domažlicích působí už sedm let. ,,Příprava byla vydařená. Neprobíhala tak jako každý rok. Většinu času jsme trávili na hřišti, což bylo rozdílné oproti předchozím rokům.Trénovali jsme hodně techniku míčem, abychom dokázali soupeře přehrávat hlavně po zemi. Skvělé bylo soustředění v Mariánských Lázních, kde jsme prostřednictvím třífázových tréninků nabírali fyzičku a stmelili partu. Panovalo tam nádherné zimní počasí. Ubytování, strava a zázemí v hotelu Krakonoš bylo výborné. Hodně času jsme strávili na běžkách, což mně osobně moc nejde (smích), ale bylo to moc fajn. Co se týče přípravných zápasů se příprava vydařila. I když tu výsledky nejsou rozhodující. Škoda, že jsme v přípravě nebyli nikdy kompletní a měli na můj vkus až moc zraněných. Kromě dlouhodobě zraněného Jirky Bárty je zraněná naše nová posila Dan Boček, který se k jeho smůle zranil hned po prvním tréninku v Domažlicích. Jinak už by všichni zranění hráči měli být v pořádku.“

Soupiska TJ Jiskra Domažlice z.s.

Brankáři:

Jan Švihořík (94), druhý brankář v jednání

Obránci:
Martin Hrubý (92), Marek Bauer (89), Ondřej Chocholoušek (94), Dominik Lešek (95), Peter Mráz (85), Jakub Blažek (89), Jiří Bárta (88)
Záložníci:
Petr Mužík (86), Milan Braun (86), Lukáš Roubal (91), Miroslav Špírek (92), Petr Průcha (97 – příchod z FC Viktoria Plzeň), Denis Brožík (96), David Bezdička (96), Ondřej Ruml (96), Marek Hejda (94), Daniel Boček (97)

Útočníci:

Pavel Fořt (83), Daniel Černý (94)

Trenér: Radek Kronďák, asistent trenéra: Roman Čihák, vedoucí mužstva: Tomáš Stehlík, lékař: Mudr. Libor Bláha, Masér: Stanislav Hrnčíř
Prezident klubu: Jaroslav Ticháček, viceprezidenti: Ivan Rybár a Mgr. Vojtěch Fořt, jednatel TJ Jiskra Domažlice: Václav Sladký, sekretář: Václav Pelnář, ekonom: Jiří Schlägel, PR manažer: Jiří Pojar

Přišli:

Denis Brožík, Petr Průcha, Ondřej Ruml, Daniel Boček (všichni FC Viktoria Plzeň), Peter Mráz (z FC MAS Táborsko), Jakub Blažek (prodlouženo hostování z FK Baník Sokolov)

Odešli:

Petr Došlý (do FK Tachov), Jakub Šiman (návrat do FC Viktoria Plzeň a roční hostování v FK Baník Sokolov), Jiří Piroch (návrat do Plzně- FK Pardubice), Dominik Pedro (návrat do FC Vysočina Jihlava)

Výsledky:

FC Viktoria Plzeň – TJ Jiskra Domažlice 5:1: 40. Fořt

TJ Jiskra Domažlice – FC Rokycany 5:0: 20. Brožík, 73. Černý, 76. Špírek, 79. Černý, 84. Špírek

TJ Jiskra Domažlice – FK Baník Sokolov 1:1: Bezdička

TJ Jiskra Domažlice – FK Hořovicko 5:1: Fořt (2 jeden z PK), Hejda, Mužík, Roubal

SK Senco Doubravka – TJ Jiskra Domažlice 2:4: 3. Mužík, 59. Roubal, 86. 90. Černý (druhý z PK),

FC Viktoria Plzeň U21 – TJ Jiskra Domažlice 0:2: 81. Průcha, 90. Roubal

TJ Jiskra Domažlice – FC Viktoria Mariánské Lázně 8:2: 8. Bauer, 12. Hrubý, 13. Průcha, 31. Fořt, 42. Ruml, 69. 87. Černý, 88.Bezdička

Jiří Pojar

Print Friendly, PDF & Email