Načítám.......

 

Derby v kraji (Holýšov – Domažlice B)

Holýšov/Domažlice
Jiří Pojar

Fotbalový stadion v Holýšově bude v neděli 13. 8. od 17:00 dějištěm prvního kola nejvyšší krajské soutěže ve fotbale.
Střetnou se v něm domácí TJ Holýšov a hostující TJ Jiskra Domažlice B. Oba týmy v létě postihla vlna odchodů hráčů do SRN. Z mužstva trenéra Karla Míčky odešel Jakub Hrádek, Petr Majlát, Tomáš Zelený, Tomáš Vítek, Martin Šobr a Petr Dostálík. Proto dostanou příležitost hráči rezervního týmu. Funkcionářům se povedlo přivést Miroslava Němčeka z SK Petřín Plzeň a Jiřího Roztočila z TJ Sokol Trnová  (4. třída Plzeň sever). Mužstvo by mělo být kompletní. ,,Je to pro nás velké oslabení. Hlavně Majlát a Zelený, kteří hráli v základní sestavě. Museli jsme mužstvo přeskládat,” říká trenér Karel Míčka, který očekává od rezervy Jiskry mladé běhavé důrazné mužstvo, které chce hrát o postup. ,,Pro nás to bude zkouška, jak jsme se přes léto dali dohromady. Domažlické Béčko je hodně dobré mužstvo,” dodává Míčka. Holýšov v létě porazil 2:1 účastníka 1. A třídy Start Tlumačov a se stejným výsledkem porazil FK Staňkov. V generálce porazil Holýšov SK Klatovy B účastníka 1. B třídy skupiny B 3:0.

Domažlická Benfika v loňském ročníku KPM obsadila výborné druhé místo a mohla se ucházet o postup do divize, který nakonec po zvážení všech okolností odmítla a postoupily ze 4. místa Přeštice. Stejně jako Holýšovu i Benfice odešli tři hráči do SRN. Javorský, Dominik Lešek a Falout. Nepříjemným překvapením byl pro vedení odchod Jiřího Bárty do Startu Tlumačov. Na to funkcionáři zareagovali návraty Milana Lucáka z SK Klatovy 1898, Martina Buršíka z FC Viktoria Mariánské Lázně (Martin patří do kádru A mužstva). David Tumpach se vrátil z Blížejova, ale momentálně je po operaci. Z dorostu přišli Roman Čadek a Antonín Vlček ml., kteří už za Benfiku nastupovali. Z dorostu bude z Benfikou střídavě hrát další nadějný dorostenec Vojtěch Fořt, který odehrál povedený zápas v generálce v Rokycanech. Sečteno podtrženo, Benfika stále sází na mládí.

,,Čeká nás utkání mužstev z našeho okresu. Pro některé naše hráče to bude první zápas v základu. V přípravných zápasech a při tréninku jsme zkoušeli různé varianty naší hry, protože jsme museli reagovat na odchody našich klíčových hráčů. Myslím si, že hráčskou kvalitou asi ne, ale upraveným způsobem hry a rozmístěním hráčů, se nám to povede nahradit kolektivním výkonem,” vypočítává trenér Antonín Vlček. ,,Týmová práce šikovných mladých fotbalistů, kteří nabírají zkušenosti s dospělým fotbalem. Do zálohy se podařilo doplnit Milana Lucáka. Chceme vstoupit do utkání i do sezóny poctivým fotbalem, ve kterém si myslím, že výsledek nebude až tak rozhodující, protože je soutěž dlouhá,” doplňuje Vlček. Podle jeho slov je hra Holýšova založená na defenzívní činnosti tzv.,,sumo”. Bude záležet, jak to bude posuzovat rozhodčí. Jejich zkušení hráči umí z minima vytěžit maximum a rozhodovat utkání. Odchody samozřejmě zaznamenali, ale stále mají na soupisce zkušené hráče jako je Baxa a Černohorský. Holýšov do utkání půjde s vervou a s cílem poprat se o body. ,,Máme respekt ze soupeře. Byl bych rád, kdyby se na trávníku odehrála férová hra a ne to, co se událo v minulosti v režii sudího Špotáka ml., ” uzavírá Vlček. Kádr je kompletní kromě Jakuba Koreluse, který má vyvrknutý kotník. Benfika už asi nemůže počítat s Dufkem, který uvažuje o odchodu do Kolovče a Majorem. Benfika absolvuje v pátek ještě jeden předzápasový trénink. Utkání budou řídit rozhodčí Jiří Bureš (Klatovy), František Petrželka a Radim Koura (všichni okres Klatovy). Delegátem FAČR bude Zdeněk Bartošek (Klášter).


Na jaře 2017 porazila doma Benfika Holýšov jednoznačně 4:0.
Branky vstřelili: 41. Lešek D., 51. a 71. Špírek, 73. Kubr

Print Friendly, PDF & Email